QUOTE(mintas @ 2017 05 18, 16:13)
žiūrėčiau, kaip pakabinti vidinį bloką ant lauko sienos, kad freono vamzdeliai, kaip galima greičiau į lauką išeitų ir mažiau patalpų viduje būtų vedžioti.
Nelabai randu, kur kabinti, kad išeitų į lauką, be to nenoriu išorinio blogo terasoje. Tai reiks ieškoti geriausios vietos priešingoje pusėje ir įvertinti pačio paminėtas grėsmes.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2017 05 18, 19:01)
Mano nuomone nėra geresnio sprendimo už kanalinį modulį, kuris būtų talpinamas, ne atsižvelgiant į patalpų, o į ventiliacinės sistemos išplanavimą.
Sutinku, bet oras-oras noriu tik nusimatyti, nusivesti vamzdelius ir tikėtis, kad neprireiks, ar tiesiog išauš TA DIENA, kai lankysim vieni kitus ir grožėsimės vieni kitų saulės elektrinėmis. Beja buvau susitikęs su SIPS.lt - jie labai palaiko tik vieno oras-oras blogo naudojimą tokiems namams, ypač, jei laikai kambarių duris atviras ir tas blokas sakykime gali danešti iki miegamojo iš svetainės pvz.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2017 05 18, 19:01)
Beje, kadangi kalba eina apie SIP namą, kuris termomasės turi ženkliai per mažai, kad ja galima būtų pasinaudoti, šildyt patalpas reikės nuolatos mažais galingumais tolygiai, tad mano nuomone teisingiau vieno galingo prietaiso galią išskaidyti kiekvienai patalpai, nešildant vienos patalpos stipriai.
Labai viliuosi, kad plokštuminiai pamatai ir daug dvigubo gipso bus pakankama termomasė. Vėsinimui į pagalbą atkeliaus žemės šilumokaitis.
Papildyta:
QUOTE(TomasJonas @ 2017 05 18, 19:25)
Aš kabinčiau ant sienos virš durų ar truputi arčiau virtuvės, pūtimas būtu į zoną kur tuščia, žmonės nesėdi, terasos langą apipūstu, nuo virtuvės kvapų turėtu atskirti svetainę (kaip oro užuolaida)
Panašiai ir mąstau.
Papildyta:
QUOTE(TomasJonas @ 2017 05 18, 19:45)
Dar darysiu pas save, prie išorinio bloko iš rekuperatoriaus išmetamą orą išvesiu.
O ką tas duoda?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2017 05 18, 20:37)
Žiūriu 6 patalpa iš drabužinės pamažu į darbo kambarį virsta
, tuoj ten reiks langą daryti
.
Kas ten iš lauko pusės aplink langus? Langinės?
Kas man užkliuvo, tai žiūrėdamas į pirmo aukšto eksplikaciją, nerandu kur galima būtų patalpinti rekuperatorių, karšto vandens boilerį, jei vanduo iš gręžinio ar šulinio - hidroforą, vandens filtrus? Gerai, kad bent šildymo sistemai vietos, kaip ir nereikia nes bus elektrinis šildymas plius kondiškės vidinis blokas irgi naudingo ploto kaip ir neatima.
Beje, svetainė į pietinę pusę? Vis tik per svetainės vitrinas nesitikėčiau saulės pritekėjimų žiemą, tad šios vitrinos didelis minusas tarp kitų langų šilumos nuostolių ir pritekėjimų balanse. Tėvų miegamojo ir virtuvės pietiniai langai manyčiau bus su pliusiniu balansu, tad ar nevertėtų miegamojo pietinio lango padidinti, atsisakant rytinės pusės lango. Nors suprantama, nori įsipaišyti į pirkios dizainą, tad ne viskas dėl energijos pritekėjimų daroma
Bet, tokiu atveju noriu atkreipti dėmesį, kad elektrinis šildymas kainuos truputį daugiau, nei planavai. Nes net tas svetainės "opendicitas" iš lygios namo sienos, irgi neš nemažai šilumos nuostolių. Žinok, kondiškę primygtinai rekomenduoju.
Galimi ofisai visi bus antram aukšte, o ten drabužinė. Iš lauko pusės prie visų langų - langinės - ir saugumas, ir tradicijos, na ir apsauga nuo perkaitimo itin retomis super saulėtomis dienomis.
Rekupas, boileris ir hidroforas bus 2. patalpoje. Ten kažkodėl drabužius pažymėjo, bet ten realiai viskas ir bus. Ten manau logiška būtų ir nepaslėptus oras-oras vamzdelius prasivesti.
Su langais taip, kad dėl tradicinės architektūros reikia kažką aukoti. Vitrina pietinėje pusėje, bet įsitikinau, kad žiemą labai mažai saulėtų dienų, o ir saulei esant situaciją gadina medžiai aplinkui. Bet viesos vis tiek reikia - dėl to be vitrinos niekaip, įgilinam, kad labai nesimatytų iš lauko. Mažųjų langų didinti nelabai galime.
Dėl apendicito - tai nuostolaiai, tik, kad vitrinos įgilintos dėl šviesos, dėl kitko konsultavausi su visais, tai nematė to mažgo kažkokios problemos. Dėl oras-oras - labai viliuosi, kad nereiks jo, jei ką bus vienam vidiniam blogui vamzdeliai ir žiūrėsim. Juk vardan mokslo reikia visaip pabandyti, kaip ir pats - vien su vėjaliu.