QUOTE(silainiai @ 2017 04 28, 08:27)
Klausimas pamąstymui: ar realiai el.sąnaudos bus didesnės naudojant SS max 5kW, ar max 10kW ? Techninėje specifikacijoje abiejų modelių min galia yra 1,8kW. Juk tas max galingumas prie -20C tikrai kris per pusę (namui projektinis šilumos poreikis max 2kW). Kainos skirtumas to paties gamintojo šitų dviejų modelių tik 300 eurų, gal verta turėt galios rezervą?
Žinoma kad verta turėti galios rezervą. Pažiūrėk į arkavos pavyzdį, kuris visą sezoną su orinuku be tenų išsivertė, nes galios rezervą buvo pasirinkęs pakankamą.
Galios perteklius ŠS atveju nebaisu. Mano namo šilumos poreikis prie didžiausių šalčių t.y. prie 43C temperatūrų skirtumo yra ~2,15kW. Realiai reikėtų orientuotis, kad bus pastoviai reikalingas daugiau kaip dvigubai mažesnis galingumas, nes vidutinė žiemos temperatūra yra ~0C, o ne -23C. Taigi orientuojantis į nuolatinį ~1kW galios poreikį, mano 10kW geoterminis ŠS ženkliai per galingas ir kas svarbiausia galia jo nukritus temperatūrai nekrinta, o namą šildė tolygiai, be temperatūros šokinėjimų. ŠS on/offinis, ne inverterinis.
Problemos nėra todėl, kad nors momentinis ŠS galingumas ir didelis, bet kadangi ŠS yra įrenginys galintis labai tiksliai reguliuoti paduodamą energijos kiekį įsijungdamas ir išsijungdamas, arba jei tai inverterinis įrenginys moduliuodamas išduodamą momentinį galingumą, galios perteklius problemų nesukelia, o vat galios trūkumas verčia naudoti tenus, kas vienareikšmiškai šildymo kaštus didina labai stipriai.
Taigi, jei galingesnio modelio mažiausio galingumo darbo metu COP ir gali būti šiek tiek prastesnis, tai su kaupu kompensuojama tuo, kad nejungiami tenai.