QUOTE(Verteris @ 2021 12 24, 12:19)
Didelis karšto vandens poreikis ir mažo galingumo šilumos šaltinis sunkiai sugyvena kartu - fizikos neapgausi. Turiu 8KW Daikin Altherma3 su 230L integruotu boileriu ir dvi undines namuose, per parą bent du kartus mažiausiai tą boilerį išleidžiančias. Vasarą dar nieko, užkaitina iki 48C per nepilną valandą, žiemą, kaip dabar, jau vargsta dvigubai ilgiau... 6KW galios siurblys dar ilgiau parpsės.
Ar teisingai būtų pastebėti, kad problema yra būtent boilerio tūris? Tikriausiai ir jūsiškis Daikin (8 kW) ir mano svarstomas Hitachi (6 kW) yra pajėgūs palaikyti talpoje ~60 C vandenį, bet nei vienas nėra pajėgus jo greitai paruošti? Man pvz, nėra skirtumo ar trūkstamą vandenį paruošia per 30 min. ar per 90 min., nes bet kuriuo atveju tu negali vonios reikalų atlikti kaip šauna į galvą ir kaip nori šeimos nariai, ką aš visuomet galiu daryti su dujiniu katilu, taigi 6 kw ar 9 kw šilumos siurblys karšto vandens paruošimo požiūriu yra tiesiog blogai ir mažiau blogai. O tuo tarpu 400 - 500 Ltr boileris matyt tą diskomfortą leidžia sumažinti primityviausiu būdu, t.y. yra paruoštas toks vandens kiekis, kurio pakanka visai šeimai. Nes didelis galingumas, jeigu teisingai suprantu, duos per kišenę žiemos metus, kai ŠS bus neefektyvus ir reikės jungti teną, kuris vynios tiek kW, kokio galingumo yra ŠS..? Tik nežinau kaip kiti, bet šis Hitachi neva teną jungia trimis pakopomis, t.y. reikalui esant gali naudoti tik 2 kw ar 4 kw, o ne visus 6.
Ar Jums ar gal kam kitam teko domėtis, kodėl A++ klasei nepraeina hibridinis katilas (ŠS + dujos), kur ypač gerą produktą turi Daikin? Pasak mano sertifiktuotojos, hibridinis tinka tik absorbcinis ŠS, bet kad ten spinta, o ne katilas..