QUOTE(Verteris @ 2021 07 27, 18:12)
Keli klausimai:
Čia freoniniai ar klimato kontrolės vandens vamzdeliai? Nes freonui mūsuose vamzdelius normalūs instaliuotojau deda jau su 'integruota' izoliacija, o čia lygtais kevalas užmautas jau ant viršaus po visko.
Ar čia šiaip aprasoję ar jau beviltiškai nuo tų vamzdžių laša ir gadinamos lubos? Jei ta erdvė uždara ir oro cirkuliacijos nėra, tai toks rasojimas neturėtų būti didelė problema - na sudrėksta kažkiek ir tiek. Bet jei ten cirkuliuoja oras ir drėgmė pastoviai kondensuojasi ir laša ant lubų, tada bėda...
Kaip ir rašiau tai freoniniai kondicionierių vamzdeliai.
Dėl vamzdelių manau kad ten užmautas kevalas, bet ne esmė, esmė ta, kad, kaip aš suprantu, kevalo storis per mažas ir kevalo paviršius atvėsta žemiau rasos taško temperatūros. Na kai ore tikrai daug drėgmės, tai ir rasos taško t° ne stipriai žemesnė už realią. Jei izoliacija būtų integruota, bet jos storis taipogi per mažas, pasekmės absoliučiai identiškos bus. Svarbu ne apmauta ar integruota izoliacija, o kokio storio izoliaciją montuotojai naudoja apšiltindami freoninius vamzdelius. Iš nuotraukoje besimatančių užrašų, daryčiau prielaidą, kad tai 9mm storio izoliacija, kurios kaip matome, karštomis ir drėgnomis vasaros dienomis stipriai per mažai.
Atkreipk dėmesį į vaizdą matomą nuotraukose. Vanduo ne per kevalo sujungimo taškus bėga, bet visas paviršius tolygiai padengtas kondesnatu, kurio susirinkus daugiau bėga lašeliais žemyn per visą kevalo plotą.
Konkretus objektas iš kurio nuotraukos, tai valstybinė institucija, visi pirkimai vykdomi vadovaujantis viešųjų pirkimų tvarkomis, kurios kiek man žinoma reikalaudavo pasirinkti ekonomiškai labiausiai patrauklų variantą, tad nieko keisto, kad konkursus laimėjusios įmonės naudoja pigiausias medžiagas. Bet nuo to neapdraustas ir privatus pirkėjas. Kiek žmonių iš pirkusių kondicionierius iš vis supranta, kam tie vamzdeliai reikalingi ar kam tas juodas apvalkalas?
Dėl lubų. Na ten kaip sakiau ofisinis pastatas, tad ir lubos armstrong pakabinamos. Atrodytų pakankamai uždara konstrukcija, bet kai iš apačios matosi tarsi užpilta juosta dideliu kiekiu vandens ant lubų, pakeli kvadratuką ieškodamas vandens šaltinio ir matai tą vaizdą kurį nufotografavau. Armstrong atveju, remontas bus paprastas, rudenį pakeisi tik užlietas plokštes naujomis, bet jei čia būtų gipskartonio lubos? O gipskartonio lubos ne ką sandaresnės, įpatingai, kai dabar madinga jas montuoti su tarpeliu palei sieną.