Įkraunama...
Įkraunama...

Aeroterminis šildymas 3, Oras-vanduo

Ačiū! Idomu iš kur ši lentelė ir kodėl ji nėra niekur pateikiama tarp Daikin'o dokumentų.

Kitas idomus faktas, išskaičiuotas iš lentelėje pateiktų duomenų, kad vasarą esant šiltam orui, siurblio galia krenta šylant orui. Tuo pačiu ir jo gebėjimas (cop) kaitinti vandenį iki 55 laipsnių. Kažkaip visą laiką įsivaizdavau, kad šilumos siurblys vasarą karštą vandenį ruošia "už dyką" ir kad kuo karštesnis oras, tuo jam geriau, bet pasirodo, kad klydau. Net ir vasarą prie +20, siurblio cop ruošiant 55 laipsnių vandenį vos siekia 3, ar net mažiau. Ar su visais orinukais taip yra?

Esu girdėjęs, kad orinukai vasarą pigiau ruošia karštą vandenį negu žemė-oras, bet pagal Daikino pateiktus cop, tai keistai dabar šis teiginys atrodo.

Atsakyti
QUOTE(Octy @ 2019 10 04, 15:59)
<p>Ačiū! Idomu iš kur ši lentelė ir kodėl ji nėra niekur pateikiama tarp Daikin'o dokumentų.</p><p></p><p>Kitas idomus faktas, išskaičiuotas iš lentelėje pateiktų duomenų, kad vasarą esant šiltam orui, siurblio galia krenta šylant orui. Tuo pačiu ir jo gebėjimas (cop) kaitinti vandenį iki 55 laipsnių. Kažkaip visą laiką įsivaizdavau, kad šilumos siurblys vasarą karštą vandenį ruošia "už dyką" ir kad kuo karštesnis oras, tuo jam geriau, bet pasirodo, kad klydau. Net ir vasarą prie +20, siurblio cop ruošiant 55 laipsnių vandenį vos siekia 3, ar net mažiau. Ar su visais orinukais taip yra?
</p><p>Esu girdėjęs, kad orinukai vasarą pigiau ruošia karštą vandenį negu žemė-oras, bet pagal Daikino pateiktus cop, tai keistai dabar šis teiginys atrodo.</p>


Čia iš Daikino technologinės dokumentacijos pdf'o. Tų pdf'ų tiesiogiai puslapyje nėra, guli prie partneriams skirtų failų, bet kartais atsiranda viešuose saituose, kai tie partneriai pasideda savo puslapiuose. Kai žinai ko klausti googlo - atrandi smile.gif

Karšto vandens ruošimo cop priklauso nuo freono charakteristikų. Pvz., kažkada prieš 5-6 metus bendravau su kondicionierių inžinieriumi, sakė, kad tuo metu einamiausias R410C freonas apskritai nesugeba pakelti temperatūros daugiau, nei 52C. Tai kad būtų ramiau - geoterminiai ŠS (kur tas R410 dažniausias, nebent jau atsirado modeliai su R32) išvis neruošia 55C vandens, o ir COP prastesnis už oras-vanduo (lauko kontūras vargu kada duotų aukštesnę nei 5C temperatūrą).
Atsakyti

Ai neziurekite tu  skaiciuku,as as gyvenu ir sildausi vandeny su oras vanduo, vandens sunaudojam daug boilery 250 ltr sildom i para 2-3 kartus,,atsikelem i i nama birzelio 7 d kol silta ore 15-20 sildo normaliai ,cop 2 iseina o kai atsala iki +7 ir zemiau  tai suka elwktra beveik 1-1, irtaiInau nes turiu atskira el skaitikli , zinau vamdens turi ir temperatūra nuo kiek iki kiek pasildyti

Atsakyti
QUOTE(Rimvis @ 2019 10 04, 21:40)
<p>Ai neziurekite tu  skaiciuku,as as gyvenu ir sildausi vandeny su oras vanduo, vandens sunaudojam daug boilery 250 ltr sildom i para 2-3 kartus,,atsikelem i i nama birzelio 7 d kol silta ore 15-20 sildo normaliai ,cop 2 iseina o kai atsala iki +7 ir zemiau  tai suka elwktra beveik 1-1, irtaiInau nes turiu atskira el skaitikli , zinau vamdens turi ir temperatūra nuo kiek iki kiek pasildyti</p>

Aš tikiuosi jūs čia su sarkazmu parašėte, kad nežiūrėti skaičių.. kaip nežiūrėti skaičių, kai nuo +7 COP jau tik 2 ir elektros tenas jau dirba visu pajėgumu. Aš apskritai niekur nerandu, kad Daikin Atltherma gali pašildyti vandenį iki 55 laipsnių? Gal kas nors radote? Suprantama, kad ir 55 ir 45 temperatūroje niekas nesimaudo ir vanduo maišomas su šaltu, bet tai ką reiškia su dujiniu katilu boleryje turėti 55 laipsnius, kai su Daikin naujausios kartos ŠS tik 45 l.? Manau reiškia daug, ypač jeigu šeimoje turite mėgėjų nardyt pilnoj vonioj ir dar duše pirtį tuo pačiu metu daryt (mano atvejis).
Atsakyti

Karšto vandens ruošimo cop priklauso nuo freono charakteristikų. Pvz., kažkada prieš 5-6 metus bendravau su kondicionierių inžinieriumi, sakė, kad tuo metu einamiausias R410C freonas apskritai nesugeba pakelti temperatūros daugiau, nei 52C. Tai kad būtų ramiau - geoterminiai ŠS (kur tas R410 dažniausias, nebent jau atsirado modeliai su R32) išvis neruošia 55C vandens, o ir COP prastesnis už oras-vanduo (lauko kontūras vargu kada duotų aukštesnę nei 5C temperatūrą).

Gali būti, kad siurblys sunkiai kaitina vandenį virš 50 laipsnių dėl freono charakteristikų, bet keista, kad siurblio našumas dar labiau krenta šylant orui. Teoriškai šildymo režime turėtų būti tik geriau šiltesnis oras, nes jis juk daug labiau sušildo freoną per šilumokaitį ir mažiau darbo lieka kompresoriui. O Daikino lentelėj matosi, kad šylant orui (virš +12) siurblio galia pradeda mažėti ir našumas (cop) tuo pačiu. Tai dėl to stebiuosi.

Atsakyti
QUOTE(Octy @ 2019 10 05, 10:08)
<p>Gali būti, kad siurblys sunkiai kaitina vandenį virš 50 laipsnių dėl freono charakteristikų, bet keista, kad siurblio našumas dar labiau krenta šylant orui. Teoriškai šildymo režime turėtų būti tik geriau šiltesnis oras, nes jis juk daug labiau sušildo freoną per šilumokaitį ir mažiau darbo lieka kompresoriui. O Daikino lentelėj matosi, kad šylant orui (virš +12) siurblio galia pradeda mažėti ir našumas (cop) tuo pačiu. Tai dėl to stebiuosi.</p>



Tai kad COP'as nemažėja:
pvz. 04 modelis prie gaminamos 30C temperatūros :
A2 - 4,00
A7 - 5,99
A12 - 7,35
A15 - 8,27
A20 - 10,98
Atsakyti

Tai kad COP'as nemažėja:
pvz. 04 modelis prie gaminamos 30C temperatūros :
A2 - 4,00
A7 - 5,99
A12 - 7,35
A15 - 8,27
A20 - 10,98

Iki 30 laipsniu šildant taip, bet vasarą juk tokia temperatūra neaktuali - šildymas išjungtas, o boilerį juk daugiau reikia kaitint. Va paskaičiuok cop kai iki 55 kaitina. Cop ima mažėti nuo +12 oro (4kw modelio. 6kw išsilaiko toks pats, bet nebedidėja šylant orui).

Tiesiog idomu, kodėl šylant orui, siurblio galia mažėja ir cop krenta (4kw atveju) arba nebedidėja (6kw atveju). Nes juk oras turėtų labiau sušildyti freoną ir palengvinti kompresoriaus darbą.

Atsakyti
QUOTE(Octy @ 2019 10 05, 11:04)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="silainiai" data-cid="72513945" data-time="1570261418"><div><p>Tai kad COP'as nemažėja:
pvz. 04 modelis prie gaminamos 30C temperatūros :
A2 - 4,00
A7 - 5,99
A12 - 7,35
A15 - 8,27
A20 - 10,98</p></div></blockquote><p></p><p>Iki 30 laipsniu šildant taip, bet vasarą juk tokia temperatūra neaktuali - šildymas išjungtas, o boilerį juk daugiau reikia kaitint. Va paskaičiuok cop kai iki 55 kaitina. Cop ima mažėti nuo +12 oro (4kw modelio. 6kw išsilaiko toks pats, bet nebedidėja šylant orui).</p><p>Tiesiog idomu, kodėl šylant orui, siurblio galia mažėja ir cop krenta (4kw atveju) arba nebedidėja (6kw atveju). Nes juk oras turėtų labiau sušildyti freoną ir palengvinti kompresoriaus darbą.</p>


Prie +50C COP didėja iki pat lentelės galo, o ir prie +55C tas COP sumažėjimas yra niekinis, kad dėl to reiktų sukti galvą.
Atsakyti

Sveiki, namas 170 kvm, A klasės. Iš tų 170 kvm, 40 garažas, 7 katilinė, 8 tambūras. Šildymas grindinis, namas 1 aukšto. 7 kontūrai reguliuojami termostatais, likę 6 (įskaitant katilinę ir garažą) nevaldomi, tik per kolektorių rankiniu būdu.

 

Ar yra kokie nors kritiniai pastebėjimai dėl pasiūlyme nurodytos įrangos? Pavyzdžiui, reikia TCAPO, ar ne?


Pridėta:

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gedme: 10 spalio 2019 - 12:59

Pirma niekam nereikia tu reguliuojamu termopavaru, t. y. ju automatikos, taip pat nematau jokio reikalo statyti Panasonico buferine talpa. O T-Capas tikrai gerai, bent atitirpinimo algoritmas geresnis nei pas paprastus. 

Atsakyti

Mano supratimu 50l talpa yra tam, kad jeigu termostatai pakankamai daug užsuktų kontūrus, tai juose nebeliktų reikiamo kiekio šilumos, kuri reikalinga siurbliui defrosto metu.

Atsakyti
QUOTE(Gedme @ 2019 10 11, 08:43)
<p>Mano supratimu 50l talpa yra tam, kad jeigu termostatai pakankamai daug užsuktų kontūrus, tai juose nebeliktų reikiamo kiekio šilumos, kuri reikalinga siurbliui defrosto metu.</p>


Bent jau kaip man matosi situacija - pasistatome nereikalingų žaislų (termostatų), tada, kad tie nereikalingi dalykai nesugadintų siurblo, dar statome papildomą talpą (o tai ir pinigai medžiagoms bei darbams, ir užimama vieta katilinėje) prie siurblio.

Gal vis tik metam lauk tuos termostatus, paliekame tik rankomis pareguliuojamus kontūrus ir paprastiname sistemą? Vis tiek A klasės name (jei kokybiškai pastatytas), didelių temperatūrų tarp patalpų nepadarysi. Ar jau kabo žaislai ant sienų?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Verteris: 11 spalio 2019 - 08:58