QUOTE(Paliukas @ 2019 08 12, 14:38)
<p>Šiek tiek info apie termofikatus ir jų pašilimą
Šiuo atveju 'momentinis vandens šildymas' per įsuktą gyvatuką
Talpa 300ltr viduje 4m2 gyvatukas
Jeigu talpos viduje yra +55C, tuomet turėsime iki 250ltr tokio vandens per valandą debitą (45C)
Bet, čia turėsime palaikyti bačkoje +55C
Ar verta? Manau kad ne
Truputį prisikabinsiu.
pas mane būtent 300l boileris, šilumokaičio plotas net mažesnis - "tik" 3,4m², bet temperatūrų skirtumai mažesni, nei čia pateikti 10°C. Koks skirtumas konkrečiai, nepasakysiu, nuolatos nekontroliuoju, bet vandenį boileryje šildau iki ~48°C, o ŠS kai eksperimentavau su nustatymais, būdavo išsijungdavo išmesdamas klaidą, paduodamo termofikato temperatūrai pasiekus ~52°C, taigi orientuočiausi labiau į ~5°C temperatūros skirtumą, net prie mažesnio šilumokaičio ploto. Aišku, temperatūroms įtakos turi ir cirkuliacinio galingumas, bet ir šilumokaičių plotai šiuo atveju skiriasi, tad sakykim, tas ant to.
QUOTE
ŠS šildo talpą iki jam reikiamų +30C ar pan.
O kito boilerio papildymas vyksta per tokį gyvatuką.
Pamenu, prieš įrenginėjant pas save boilerį šildomą nuo ŠS skaičiavau tokį variantą, nes labai buvau "užsikabliavęs" "Tėvelio" samprotavimais "bangos" forumuose, apie tokį karšto vandens ruošimą ir atmečiau, kaip ekonomiškai nepagrįstą variantą. Dabar tiksliai nepasakysiu, kokie skaičiai sukosi tame skaičiavime, seniai tuos skaičiavimus dariau, bet nemanau, kad situacija pasikeitė, tad ir toliau laikausi nuomonės, kad toks karšto vandens ruošimo būdas ekonomiškai nenaudingas.
Variantas, jei ŠS būtinai reikia buferinės talpos, tuomet matyčiau racijos, vietoje buferinės statyti boilerį su gyvatuku pro kurį pratekėdamas šaltas vanduo šiek tiek apšyla, o galutinai šildomas elektriniame boileryje. Vasaros metu, tai leistų minimaliai atvėsinti patalpas, bet ir vėl, gal jau geriau nuotekų šilumokaitį pasijungti? Jei perkant paruoštą produktą, tai tokio šilumokaičio kaina neadekvati, ekonominio pagrindimo greičiausiai nebūtų, bet kai domėjausi, tai pamenu primetinėjau, kad eilinis santechnikas surinktų tokį šilumokaitį gerokai pigiau.
Nuotekų šilumokaičio pliusą matau tame, kad vandens pirminiam pašildymui absoliučiai nesieikvoja šiluminė energija, nes sunaudojama tik ta, kuri būtų nuleista į kanalizaciją.
Taigi, aš atmesčiau idėją, karštą vandenį dalinai pašildyti ŠS pagalba, pabaigiant jį šildyti elektriniu boileriu, nebent tai būtų daroma su buferine talpa (kai buferinė talpa konkrečiu atveju yra privaloma dėl per mažo termofikato kiekio šildymo sistemoje), o ŠS naudojamas tik šildymui, taip atpiginant jo aprišimą. Jei buferinės nereikia, tai toks variantas irgi pinigai į balą.