QUOTE(Adwoco @ 2019 06 26, 23:21)
Ar gali toks gargaras per viena gyvenima atsipirkti?
Jei jau pirkti, tai tik vieną iš jų. Du katilai, kad ir vienam korpuse - prabanga kurios pagrysti nėra kuom.
Dėl pasyvaus vėsinimo, suklydai. Oras-vanduo tokios galimybės neturi, tokią galimybę turi tik gruntiniai ŠS. Tu turbūt turėjai omenį grindinį vėsinimą, tik su kompresoriaus pagalba. Realiai vėsinimas kainuos kaip su kondiške, tik tiek, kad papildomai kondiškės nereikės pirkti. Pasyvaus vėsinimo atveju, vėsinimas kainuoja gerokai pigiau, nei su kondiške.
Dabar Namus vėsinu su grindimis. Nors lauke karšta, o ir namuose prieš kelias dienas buvo virš 28°C, nes buvau išvykęs, ir namai prikaito, bet paleidau grindinį vėsinimą ir dabar net vėsu namuose, tad vėsinimas tikrai veikia, tik skirtumas tas, kad su kondiške būtum atsivėsinęs tą pačią valandą, o su grindiniu ir dienos neužteks kad numušti temperatūrą stipriau. Su grindiniu pastoviai reikia vėsintis, kad neužkiltų temperatūra ir nereikėtų staigiai numušinėti.
Antras skirtumas tas, kad su grindiniu vėsinimu savijauta viduje truputį geresnė nei su kondiške, jei su drėgme namuose viskas tvarkoje. Pernai turėjau šiek tiek problemų, o šiais metais tai tiesiog idealiai. Drėgmės ne per daug, savijauta tarsi vėsinimo nėra, tarsi natūraliai vėsu, net specialiai šiandien į lauką ėjau kad įsitikinti, jog termometrai nemeluoja ir lauke tikrai ~30°C. Vėsa visame name tolygi, be jokių šiltesnių vėsesnių zonų. Kaip sakiau, komfortas viduje aukštesnis, nei su kondiške.
Bet vat antra problema (pirma lėtas vėsinimas), mažų vaikų ant grindų jau nesinori leisti, todėl šiam momentui išjungiau pirmo aukšto grindinį vėsinimą ir vėsinu, vien tik antro aukšto grindimis. Ant antro aukšto grindų paklotas ir laminatas, tad vėsinimas mažiau efektyvus nei kad grindų atveju su plytelėmis, bet kaip minėjau, net vieno aukšto pilnai pakako, kad per kelias dienas numušti temperatūrą visame name ir palaikyti ją vėsią.