QUOTE(vaikis_ @ 2019 02 14, 07:01)
<p></p><blockquote class="ipsBlockquote" data-author="korida" data-cid="72352942" data-time="1550094505"><div><p>Pažiūrėjus orų prognozes ir turint orinuką programuočiau jį dirbti dieną su aukštesne T į grindis akumuliuoti. Duotų į kaulus geotermai </p></div></blockquote><p>Tik kad neduotu, ka tu cia kiauruose namuose i stiazke nori akumuliuoti.</p>
O kur parašyta, kad kiauruose namuose?,Ar pats toks nesusipratelis esi, nors neatrodo. Ar tit prisi..nori?
O kur parašyta, kad kiauruose namuose?,Ar pats toks nesusipratelis esi, nors neatrodo. Ar tit prisi..nori?Tau as nobelio premija duosiu, kad orinukas datrauktu iki geotermos COPo tavo siulyti fokusai neveiks. Kiek pas mus ziema +5C buna ir kokia lauke dregme? Duosiu kita ideja, sildyk malkom ir nereiks elektros, tada geoterma tikrai rukys.
QUOTE(vaikis_ @ 2019 02 14, 09:30)
Tau as nobelio premija duosiu, kad orinukas datrauktu iki geotermos COPo tavo siulyti fokusai neveiks. Kiek pas mus ziema +5C buna ir kokia lauke dregme?
Tu man nobelio premijos duoti negali .neturi teisės ir tokių... .Kur tu vel matai parašyta ,kad datrauktų iki geotermos COP . Yra pvz. investicijos kaštu sąntykis su naudingumu .
Prie 5lC duok kuo daugiau dregmės dar geresnis COP bus .
QUOTE(korida @ 2019 02 13, 23:48)
Pažiūrėjus orų prognozes ir turint orinuką programuočiau jį dirbti dieną su aukštesne T į grindis akumuliuoti. Duotų į kaulus geotermai
Tik kad naktinis tarifas mažesnis, tai net ir su žemesniu COP, pigiau galutinis šilumos kwh kainuos
QUOTE(Verteris @ 2019 02 14, 09:54)
Tik kad naktinis tarifas mažesnis, tai net ir su žemesniu COP, pigiau galutinis šilumos kwh kainuos
Ar bandet ? Pvz su lygiu n.ir d. tarifu ,mokant abonementą .
QUOTE(korida @ 2019 02 14, 00:48)
Pažiūrėjus orų prognozes ir turint orinuką programuočiau jį dirbti dieną su aukštesne T į grindis akumuliuoti. Duotų į kaulus geotermai
Mano paskutinių dviejų parų geoterminio šildymo grafikas. Visas šilumos atidavimas namui iš esmės vyksta naktį. Su tokiu pasiūlymu namuose turėsi diskomfortą: dieną, kai tos šilumos nereikia, name palaikysi norimą ar net aukštesnę temperatūrą, o vakare ji kris. Tai ypač juntama, kuomet į grindis pumpuojamos žemos temperatūros.
Ilgesnis laikas be šildymo sukuria diskomfortą. Turėjau name 2 (anksčiau) ir 1 histerizę (dabar). Su 2 siurblys jungdavosi kas 1-2 paras ir nors name iš esmės buvo ta pati temperatūra, bet dažnesnis ir pastovus šilumos atidavimas sukuria komfortą.
QUOTE(cibulis @ 2019 02 14, 09:58)
. Ilgesnis laikas be šildymo sukuria diskomfortą.
Kiek pas jus krenta T namuose nešildant 12val . prie lauko 5lC
QUOTE(korida @ 2019 02 14, 10:00)
Kiek pas jus krenta T namuose nešildant 12val . prie 0lC
Aš kalbu apie realų šilumos pojūtį, o ne temperatūros svyravimą. Tai buvo prieš porą metų. Kuomet tik įjungė geoterminį, nustatė histerizę 2. Tiesa, tada dar rekupo nebuvo. Tai padirbęs gal 5-6 val. siurblys stovėjo 24-48 val. Temperatūra krisdavo gal pusę laipsnio, nepamenu. Bet tikrai gerai pamenu, kad kuomet nustačiau histerizę vienetą, tai organizmas daug maloniau reaguoja į dažnesnius ir dozuotus šilumos atidavimus, nei iš karto daug ir tada ilga pertrauka. Vienareikšmiškai.
QUOTE(cibulis @ 2019 02 14, 10:05)
daug maloniau reaguoja į dažnesnius ir dozuotus šilumos atidavimus, nei iš karto daug ir tada ilga pertrauka. Vienareikšmiškai.
Jei tai neigčiau tai prieštaraučiau sau .Tą pajutau daug ankščiau nei Jus čia visi po to ...
Bet nukritus kambario T nuo 22 iki 21,5 man DIDELIO diskomforto nesudaro .
Jei tai neigčiau tai prieštaraučiau sau .Tą pajutau daug ankščiau nei Jus čia visi po to ... Bet nukritus kambario T nuo 22 iki 21,5 man DIDELIO diskomforto nesudaro .Pas mane seniau dirbdavo taip jog sildymas veikdavo puse nakties ir dar truputeli nakti, po to ilsedavosi nes buvo valdoma pagal vidaus temperatura su 0.5C skirtumu, bei paduodamas termofikatas kas kazkiek laiko budavo didinamas. Si visa sildymo sezona dirba tik pagal paduodama termofikata be sustojimu arba tie sustojimai buna tik kai lauke +2C ar daugiau, sanaudu atzvilgiu didelio skirtumo nera nes nuolatos dirbdamas pakankamai primazina galia. Komforto atzvilgiu pastovus ŠS darbas kazkiek geriau, bet galima ir darba su pertraukom kazkiek sustiguoti link didesnio komforto. Taciau sanaudu atzvilgiu nemanau jog tai bus sutaupymas, nes temperatura vistiek reikia uzkelti. Pastoviu darbu ja reikia tik palaikyti.
Sutaupymas galimas jeigu pietuose daug istiklinimo ir svieciant saulei stabdomas ŠS. Tada butent nuolatos veikiantis cirkuliacinis ir uzkrauna visa grindu betona is saules gauta siluma.
Man net ir termometro nereikia, zmona jaucia kai nukrenta 0.5C