a tuo labiau - akumuliacinės...
![smile.gif](https://www.supermama.lt/forumas/public/style_emoticons/default/smile.gif)
![smile.gif](https://www.supermama.lt/forumas/public/style_emoticons/default/smile.gif)
![smile.gif](https://www.supermama.lt/forumas/public/style_emoticons/default/smile.gif)
Tęsiam diskusiją:
Jeigu mes turime akumuliacinę talpą 50ltr, tai ji jau skaitosi buferinė? Nors ir konstrukcija tokia pati
Į 'priskirtą' buferinę talpą nededami gyvatukai tik todėl kad nėra tikslo juos ten dėti (ji per maža kažką kaupti pvz iš malkinio 18kW katilo/saulės kolektoriaus ar pan.)
Bet, kai kalbame apie 80ltr talpą, o ant jos uždėtą kitą talpą, skirtą buitiniam vandeniui ruošti, tada iškyla klausimas - kaip tokią talpą vadinti?
Kadangi ŠS turi galimybę veikti itin mažoje galioje/netgi geriau kad jis veikia ant min. galios be on'off - jam ir talpa mažėja iki 100-50ltr
Mano nuomonė išlieka ta pati (nes techniškai nėra kažkokių kitokių sprendimų buferinė vs akumuliacinė) - jos vienodos
Orinukai - nelabai jau žinau kas dar parduoda neinverterinių, net ir pats nenorėčiau parduoti neinverterio (kažkaip prieš klientą gėda būtų)
Gruntas/vanduo - taigi tas pats, čia irgi vyksta galios moduliacija - principas (ok ok iš dalies tik) panašus į oras/vanduo, tik išorinis blokas be ventiliatoriaus ir užkastas (vamzdžio ilgis didesnis)
50ltr (nerašysiu specialiai ar tai buferinė ar akumuliacinė) talpa rekomenduoju kai yra zoninis grindų šildymas (čia visi šildymo šaltiniai ant jo 'pyksta'), bei atsišildymui yra neblogai.
Pavyzdys paprastas: su išgauta 1-2-3kW galia gana ilgai kaitinsite 50-80ltr talpą, todėl sumažės on/off rėžimų skaičius.
Dabar apie reziumė:
Turime 20kW malkinį katilą, kurio įkrova kokių 120ltr - gamintojas rekomenduoja 1000ltr talpą, todėl kad čia reikia kad katilas dirbtų 20kW apkrova, tada jo NVK geresnis. Jis gali ir 'dusintis', bet tai nėra gerai, nei naudingumui, nei smaloms kamine ir t.t.
Turime 7kW oras/vanduo - jam netgi norima kad jis veiktų nepilna galia ir čia talpa nebūtina (jeigu yra kas sustabdys šildymą), bet jeigu mes turime zoninį grindų valdymą, ir žinoma sandėliuke reikia šildyti (o kitur ne), tuomet jau ir šs neištemps tos 300W galios. Čia 50-80ltr užkraunama ir ramiai 'miegama' kol išssikraus.
Turime 24kW su momentiniu vandens šildytuvu ir 70m2 butuką - neįkiši čia jokios talpos, nors užmušk 'Vartomės' kitaip, statome kambario termostatą, kuris mažina galią (nestandartinis on/off, o Opentherm ar BUS - priklausomai nuo katilo protokolo) prieš pasiekiant užduotą temp. Kadangi katilo moduliacija yra 1:9, tai dar galima 'išlaužti' 2kW veikimą su kondensacija (čia irgi reikia kuo mažesnių apkrovų kondensacijai)
Turime 28kW dyzelinį šildymą - čia keliauja daugiafunkcinė 300ltr talpa su buitinio vandens gyvatuku. Kadangi dyzeliniai katilai yra pakankamai 'kvaili', tai statomas valdiklis, kuris nutraukinėja maitinimą dyzeliniam katilui, kol šis užkraus talpą, o kai ši išsikraus, vėl 'užmaitins'. Dyzeliniai nesimoduliuoja galios
Pateikiau keturis pavyzdžius kaip talpa yra neblogas dalykas, ir skirtingiems atvejams parinkinėjama skirtingo tūrio (dujiniam irgi tiktų apie 50-100ltr, bet kaip ir minėjau neįgrūsime mes jos į butą)
Todėl busiu užsispyręs talpa ir buferis vienas ir tas pats (tiesiog talpą užvadina buferiu, nes 50ltr paskirtis labiau amortizacijai)