Būsto šildymui ir buitinio karšto vandens ruošimui siūlome MITSUBISHI ELECTRIC gamintojo aeroterminį oras-vanduo šilumos siurblį patį naujausią modelį PUHZ-SHW112YAA. Dėl įdiegtų pažangiausių technologijų ir aukšto našumo kompresoriaus, šie šilumos siurbliai pasižymi ženkliai geresnėmis techninėmis charakteristikomis nei ansktesnės serijos modeliai ar analogiški įrenginiai rinkoje, be to, jie yra trifaziai ir gali ruošti vandenį net iki +60 oC! PUHZ-SW serijos šilumos siurbliai yra vieni iš lyderių rinkoje pagal žemą triukšmo lygį, sezoninius naudingumo rodiklius ir išskiriamą šilumos kiekį prie itin žemų aplinkos temperatūrų.
Prie šio šilumos siurblio siūlome komplektuoti kompaktiškąją ECODAN Next Generation Hydro- box talpyklą EHSC-YM9C, kuri ruoš termofikatą patalpų vandeninei šildymo sistemai (grindiniam ar radiatoriam šildymui) ir karštą vandenį buitiniam vartojimui, jei bus prijungtas boileris ir papildomas priedas - trieigis vožtuvas su el.pavara.
Išorinio įrenginio PUHZ-SHW112YAA techniniai parametrai:
Šilumos galia (kW) 11,2(3,4-13,1)*
COP 4.46 **
Garantuotas šildymas iki -28°C
Triukšmo lygis (šildant/vėsinant) (dB) 47/49
Šilumos kiekis kW, kai lauko temp. -7oC 12,17
Šilumos kiekis kW, kai lauko temp. -15oC 11,88
Šilumos kiekis kW, kai lauko temp. -20oC 10,19
Svoris (kg) 128
Matmenys (AukštisxPlotisxGylis) 1050x1020x480
Maitinimo įtampa (V/fazė/Hz) 400/3/50
Rekomenduojamas saugiklis (A) 3x16
*Galios intervalas, kur vandens srauto temp. + 35oC/lauko oro temp. +7oC, 5oC delta **Nominalioji galia, kai vandens srauto temp. +35oC/lauko oro temp. +7oC, 5oC delta
Talpyklos ECODAN Hydro-box EHSC-YM9C techniniai parametrai:
Talpykla ECODAN Hydro-box EHSC-YM9C viduje turi išsiplėtimo bakelį (10 l), elektros teną (3+6kW) bei valdymo bloką. Šioje naujausioje talpyklos C versijoje jau yra įdiegtas valdymo pultelis, leidžiantis stebėti energijos suvartojimo istoriją.
Svoris (tuščia/pilna) (kg) 49/56
Plėtimosi rezervuaras (l) 10
Maks./Min. srovės temp. (oC) 60/25
Matmenys (AukštisxPlotisxGylis) 800(+100)x530x360
Maitinimo įtampa (V/fazė/Hz) 400/3/50
Rekomenduojamas saugiklis (A) 3x16
TWL SWPNL 300 vandens šildytuvas:
TWL SWPNL 300 tai vokiškas greitaeigis, spec. šilumos siurbliams pritaikytas pastatomas 300 l talpos vandens šildytuvas. Tūrinis vandens šildytuvas su vienu, ypač didelio ploto, šilumokaičiu (spiraliniu gyvatuku talpoje) ir vieta elektriniam tenui. Skirtas karštam vandeniui ruošti panaudojant šilumos siurblį arba elektrinį teną.
Techniniai duomenys:
Vandens šildytuvo tūris 300 litrų
Vandens šildytuvo aukštis / pavertimo aukštis - 1695 / 1801 mm Vandens šildytuvo diametras - 610 mm
Izoliacijos storis 50 mm
Maksimalus talpos darbinis slėgis / temperatūra - 10 bar / 95 oC Maksimalus šilumokaičio darbinis slėgis / temperatūra - 16 bar / 110 oC Talpos bandymo slėgis 15 bar
Apatinio šilumokaičio plotas / tūris 3,3 m2 / 20,4 l
Apatinio šilumokaičio galia 90 kW
Apatinio šilumokaičio slėgio nuostoliai 230 mbar
Šilumokaičių bandymo slėgis 25 bar
Termometras yra
Tirpus magnio anodas yra
Vieta elektriniam tenui yra
Svoris 131 kg
KAINOS:
PUHZ-SHW112YAA 3479+pvm
Ecodan Hydro-box EHSC-YM9C viskas-viename vidinis įrenginys 2355 +pvm
SWPNL 300 boileris , 300l 700+pvm
Trieigis 100+pvm
Katilinės aprišimas (kaina apytikslė, skaičiuojama pagal faktą) 1500+pvm
Magnetinis filtras 125 +pvm
SUMA su PVM
10015
Mini rekuperatorius VL-100U5-E (siulomas i svetaines/virtuves erdve ~70m2):
Vėdinimui siūlome itin ekonomišką ir efektyvų MITSUBISHI ELECTRIC gamintojo dviejų vamzdelių sieninį mini rekuperatorių VL-100U5-E, kuriam nereikalingi ortakiai. Ši sistema į patalpas tiekia gryną orą, į lauką išmetant nešviežią patalpų orą. Šaltuoju sezono metu išeinantis oras apšildo įeinantį, o šiltuoju atvirkščiai. Įpučiamo oro srautą galima reguliuoti - nukreipti vertikalia arba horizontalia kryptimi.
Ši sistema montuojama ant išorinės sienos, išgręžiant dvi skyles. Oro srautas 60/105 m3/val. (t.y. galimi du režimai). Įrenginys labai ekonomiškas dirbdamas net ir stipriausiu režimu, naudoja vos 31 W elektros energijos, o jo naudingumas net iki 80 proc.! Todėl esant lauko temperatūrai pvz. 0 oC, į patalpas pateks +16 oC temperatūros šviežias oras, o vasarą atvirkščiai esant pvz. +35 oC karščiui, bus įpučiamas apie +23 oC šviežias oras (jei patalpos kondicionuojamos). Dėl spec. šilumokaičio technologijos, jame vyksta ne tik temperatūrų mainai, bet ir drėgmės mainai sukuriamas komfortiškas ir sveikas mikroklimatas. Tai reiškia, kad jei patalpose oras labai sausas, iš aplinkos bus perduodama šiek tiek drėgmės, o jei patalpose per didelis drėgmės lygis jo perteklius bus pašalinamas su išmetamu oru.
Mini rekuperatoriuje yra įdiegta dviejų filtrų sistema tokiu būdu sulaikomi teršalai ir kvapai iš aplinkos ir surenkamos dulkės iš patalpų oro.
Specifikacijos:
Režimas Aukštas/Žemas:
Elektros poreikis (kW) 0,031 / 0,015
Oro srautas (m3/h) 105 / 60
Šilumokaitis Plokštelinis popierinis
Temperatūrinių mainų efektyvumas (%) 73 / 80
Triukšmo lygis (dB) 37 / 25
Svoris (kg) 7,5
Matmenys (mm) 620 x 265 x 200
Mazesnis modelis siulomas i miegamaji (20m2)
Mini rekuperatorius VL-50S2-E Mini rekuperatoriaus VL-50S2-E privalumai:
Labai paprastas montavimas gręžiama tik viena skylė (120mm skersmens) specialiam perskirtam oro ištraukimo/padavimo vamzdeliui;
Efektyviai ventiliuoja tiekia į patalpas šviežią aplinkos orą (du greičiai 16 arba 52,5m3/h), šalindamas iš jų slogų orą;
Turi patentuotą Lossnay plokštelinį šilumokaitį, kuriame vyksta temperatūriniai (temp. mainų efektyvumas net iki 85 proc.) ir drėgmės mainai;
Įdiegti 2 filtrai;
Labai mažos elektros sąnaudos: žemu režimu tik 4,5 W (aukštu režimu -20 W);
Vėdinant patalpas rekuperatoriumi, į vidų neįleidžiamas aplinkos triukšmas ir teršalai taip
užtikrinamas komfortiškas ir sveikas vidaus mikroklimatas.
Specifikacijos:
Režimas: Aukštas/ Žemas
Elektros poreikis (kW) 0,020 / 0,0045
Oro srautas (m3/h) 52,5 / 16
Šilumokaitis Plokštelinis popierinis
Temperatūrinių mainų efektyvumas (%) 69 / 85
Triukšmo lygis (dB) 37 / 15
Svoris (kg) 6,2
Matmenys (mm) 522 x 245 x 168
Galingesnio kaina: 580 su pvm
Mazesnio : 488 su pvm
Klausimai del ju:
- ar atrodo rimtai/naudingai? Ir pabandyt tarkim i ta svetaines/virtuves erdve pastatyt ta viena galingesni?
- ar nesandarint angu vasara ir apsiet be ju, o ziema uzkysinet?
- ar pastacius miegamajame as girdeciau jo garsa?
KĄ DARYT?
Klausimai del ju:
- ar atrodo rimtai/naudingai? Ir pabandyt tarkim i ta svetaines/virtuves erdve pastatyt ta viena galingesni?
- ar nesandarint angu vasara ir apsiet be ju, o ziema uzkysinet?
- ar pastacius miegamajame as girdeciau jo garsa?
KĄ DARYT?
Nieko, užsikamšot skyles ir gyvenat
pradedad dusti (aišku taip nebus), išsikviečiat ir įstato tą mini rekupą
Kainą įrangos pas Jus kelia galingumas, kadangi o/v reikia didesnės galios - iškarto kyla ir kaina, niekur nedingsit (kiek matau ir kiniečiai vien 16kW įrenginys link 5kEur kainuoja)
kaip nenoriu kartotis, bet šiuo atveju su granuliniu už tokią sumą 5kEur įtilptumėt ir į pastatymą (+-) ir į 'neaptarnavimą'
su dyzeliu dar mažesnė kaina gautųsi, bet šitie pamąstymai matau eina į ignorą
Kad ir koks geras oras-vanduo šilumos siurblys bebūtų (o šis tikrai geras), jis niekad neprilygs, net pačiam pigiausiam geoterminiui, o pigiausio geoterminio pasiūlymas bus net pigesnis už šį.
Situacija nepasikeitė.
</p><p>kaip nenoriu kartotis, bet šiuo atveju su granuliniu už tokią sumą 5kEur įtilptumėt ir į pastatymą (+-) ir į 'neaptarnavimą'
su dyzeliu dar mažesnė kaina gautųsi, bet šitie pamąstymai matau eina į ignorą
</p>
As net nemoku Jums pasakyt kaip mes pavargon nuo to katilo musu jeigu kada kam kiltu klausiku o gal viadrusa statyt nukreipkit pas mane as papasakosiu koks gyvenimas laukia ir kiek jegu bei laiko tai kainuoja 10 metu vargo turejom!
Todel norisi nerupestingu sekanciu nors tu 15 metu
Del tos pacios priezasties kinietiska produkcija atkrenta, granules ir dizelis - irgi ne mum.
Jum leidus, as cia veliau dar parasysiu ka paskaiciuos su Panasonicu o/v. Ir pora paskaiciavimu su Nibe geoterma (Nibe o/v atkrenta, nes garantija tik 2 metai).
Mitsubihi gi 5 m pilnos garantijos ir taip pat atliktiems darbams, sitam konkreciai modeliui pasizada atsarginiu daliu tureti bent 15m.
Kol išankstine saskaita neapmokėta
Dyzeliukas, pvz. 80x45x40 dydžio, 20 kw , rudeni paspaudei- ijungei, pavasari perjungi i vasaros rėžimą. Kaina - iki 2t max. Tinka grindims- radiatoriams...
Todel norisi nerupestingu sekanciu nors tu 15 metu
Del tos pacios priezasties kinietiska produkcija atkrenta, granules ir dizelis - irgi ne mum.
Jum leidus, as cia veliau dar parasysiu ka paskaiciuos su Panasonicu o/v. Ir pora paskaiciavimu su Nibe geoterma (Nibe o/v atkrenta, nes garantija tik 2 metai).
Mitsubihi gi 5 m pilnos garantijos ir taip pat atliktiems darbams, sitam konkreciai modeliui pasizada atsarginiu daliu tureti bent 15m.
Nu o čia situacija tokia.
Kada reikalingas rekuperatorius?
Realiai tik žiemą, nes vasarą langus vos ne visą parą galimą laikyti atidarytus.
Pasistatysit šiuos rekuperatorius ir žiemą vėdinimo neturėsit, nes jie prie minusinių temperatūrų dėl juose panaudotos technologijos negalės dirbti. Nu, kadangi jie entalpiniai, maksimum iki maždaug -7C laipsnių.
Net pateiktame pavyzdyje, kaip rekuperatorius taupo šiluma, žemiausia lauko temperatūra nurodyta 0C laipsnių!!! Absurdas, bet marketologai taip dirba. Jokios apgaulės .
Kas dėl jų veikimo prie žemų temperatūrų, tai tinka abiems modeliams.
Kitas niuansas dėl jų galios. Nu tas didesnis modeliukas tiek to, bet tas vamzdžio modelis, tai prie didžiausio galingumo oro srauto nors ir jau turėtų užtekti, bet prie jų keliamo triukšmo (37 Db), abejoju, kad pavyks išsimiegoti. Jei ir užmigsit atsikelsit su ūžiančia galva.
Ant mažiausių apsukų triukšmo nesigirdės (15 Db), bet oro tieks (16m3/h), kad jo neužteks net vienam miegančiam žmogui. Kaip minėjau, man kai oro tiekiama mažiau nei 28m3/h vienam žmogui, ar miegamojo atveju tai būtų ne mažiau 55m3/h, aš neišsimiegu. Iš kitų šiame forume šiuo klausimu pasisakiusių, vaizdas gana panašus.
Vienu žodžiu, abu tie siūlomi rekuperatoriai - pornografija. Jau geriau dabartinė situacija su skylėmis sienose, bent triukšmo nėra ir veikia net žiemą.
Papildyta:
Nieko, užsikamšot skyles ir gyvenat
pradedad dusti (aišku taip nebus), išsikviečiat ir įstato tą mini rekupą
Pritariu minčiai, kad reikia užsikamšyti visas tas skyles. Turiu įtarimą, kad namas ir be tų skylių bus kiauras, bet jei pradėsite jausti, kad trūksta oro, jokiu būdu nestatykit tos pornografijos kuri vadinama mikrorekuperatoriais. Paprasčiausiai atkimškit vieną užkimštąją skyle. Dar truks, atkimškit antrą ir t.t., kol oro jau netruks. Bus ir pigiau, ir keleriopai efektyviau.
Jei nėra galimybės pastatyti normalaus rekuperatoriaus, visokios parodijos nepagelbės, jau geriau natūralus vėdinimas su skylėmis sienose ar langų pagalba.