QUOTE(TomasJonas @ 2017 10 12, 14:54)
<p>B kl. didžiausia šildyti suvartojama galia < 50w/m2 , tai jūsų 130m2 namui šildymui max. rekomenduojamas galingumas 6,5kw. Plius karšto vandens ruošimui rekomenduojama 2-4kW, priklausomai nuo žmonių kiekio. Tai būtu 8,5 - 10,5 kW šilumos siurblys prie -15^C.</p><p></p><p>A kl. šildymo prietaisų galingumas < 20w/m2 , tai gaunasi 2,6 kw. Bet kaip suprantu jūsų namas gana sudėtingos konstrukcijos ir su šalčio tiltais, tai geriau rinktis pagal B klasei rekomenduojamą galingumą. </p><p></p>
TomasJonas, o kodėl jūs galvojate, jog šilumos siurblys karštą vandenį ruošia atskiru galingumu nuo pagrindinio namo šildymo? Jeigu vandeniui paruošti reikia 4kW, tai 6,5kW siurblio tam pilnai užteks. Ruošiant karštą vandenį, jis nešildo namo. Ir prioritetas yra karštas vanduo. Siurblys nešildis namo, kol nepabaigs ruošti karšto vandens.
Peacemaker, jeigu "bandysiu pritempti iki A klases" vis dar niekur nedingo, tai papildomai prie grindų teks šiltalo pridėti 10cm kaip minimum, sienom dar 5, o stogui rekomenduočiau iš vidinės pusės, apačioje eko vatos panaudoti PIR plokštes. Kad ir 5cm storio, nors prie 40cm ekovatos pagalvočiau apie 8cm ar 10cm storį. Nes ant plėvelės jos vis tiek nesupilsite. Naudosite OSB + garo izoliaciją? galima. Bet tai kainuoja pinigus, o šiluminę varžą už tuos pinigus kokią gaunate? Tai pridėkite dar porą /m² ir turėsite atramą ekovatai + garo izoliaciją ir kaip bonusą labai neblogą šiluminę varžą. Iš lauko 5cm pamatui taip pat neskamba labai guodžiančiai. Garažo sieną reiktų šiltinti tiek pat, kiek ir lauko, geriausia konstruktyviai netgi atskiriant jį nuo namo tūrio. Kitu atveju realybėje namo nuostoliai gali nustebinti visą šeimą.
Pasidarykite šildymo projektą. Rekomenduoju. Tikiu atsivers akys.
o dėl klausimo ar aplamai ŠS jums tiks - taip. Su grindiniu šildymu jis puikiai tiks. Klausimas kokios galios. Galingesnis dar nereiškai greitesnio vandens pašildymo. Tą apriboja šildymo elemento plotas bei termofikato srautas. Kuo galingesnis siurblys, tuo didesnis šilumokaitis, tuo didesnio vandens srauto reiks, bei didesnio termofikato kiekio sistemoje reiks. Labai grubiai galite skaičiuoti link 20l/kW, jeigu siurblys galingesnis. Kitu atveju per galingas siurblys paprasčiausiai gali neveikti, ko pasekoje gali tekti darytis buferinę talpą. Termofikato kiekis irgi apribotas vamzdelių ilgiu ir skerspjūviu, kas labai priklauso nuo namo nuostolių. Grįžtam prie projekto. Kiekvienas daiktas turi reikalavimus sistemai. Viską darant iš akies pasidaryti galima, bet reikia turėti praktikos. Jeigu jos nėra - galima prisigrybauti iki papildomų investicijų arba nusivylimo šilumos siurbliais aplamai. Ir viskas todėl, kad paklausėt nuomonės forume?
Vienok, sėkmės!