QUOTE(mintas @ 2016 04 22, 19:30)
Niekada nepasitikėjau vien OSB plokšte, kaip garo izoliaciniu sluoksniu, visuomet siūliau su OSB plokšte sutvirtinti garo izoliacinę plėvelę, pagrindinį vaidmenį atiduodant plėvelei. Ne be reikalo.
Bet kad plokštė tokia laidi nesitikėjau. Tai visiškai prieštarauja U~wertui, pagal kurį eglės ar pušies medienos pralaidumas garui μ=20/50, o OSB plokštės μ=30/300. Pagal U~wertą, OSB plokštė visa galva aukštesnė pagal nelaidumo dujoms parametrą, bet praktika rodo priešingai. Nebent ir kiaurai medieną oras pučia.
Įdomu.... Visų pirma U-wert'as yra vieno žmogaus darbas, į kurį sudėta standartiniai deklaruojami medžiagų parametrai. Tai tikėti juo yra tikėti vienu žmogumi, o žmonės, kaip žinia, klysta
O iš visų tų tyrimų, kaip supratau, aišku tik tiek, kad OSB plokštė gali būti pralaidi orui, bet gali ir nebūti pralaidi orui (atitinkamai ir garui). Blogiausia tai, kad tai ruletė - neaišku nuo ko priklauso - nuo gamintojo, plokštės storio, darbininko, tuo metu dirbusio gamybos linijoje, blaivumo, mėnulio fazės gamybos metu ar dar ko nors
Žodžiu, ne kokia tai medžiaga - nei gali naudoti vietose, kur reikia garo izoliacijos (arba turi dėti papildomą sluoksnį, kad būtum tikras), nei gali naudoti vietose, kur garo laidumas būtų visai gerai - o jei gausi kokybišką partiją su geru izoliavimu?