Kiek esu matęs lietuviškų namų PHPP skaičiavimus, tai dažniausiai naudoja būtent NRG stiklo paketus, kurie nėra tokie šilti (Ug-0,6), bet gerai praleidžia saulės šilumą (g-0,61). Tose ataskaitose rašoma:
1. Langų visuminės saulės energijos praleisties koeficientas g turi būti ne mažesnis nei 0,60;
2. Pagal Pasyvaus namo instituto (de. Passivhaus institute) reikalavimus namas, galintis gauti
sertifikuoto pasyvaus namo vardą, turi atitikti šiuos reikalavimus: Stiklinių atitvarų g- vertė > 0,5 (rekomenduojamas dalykas).
Vienintelis man žinomas namas, kurio skaičiavimams naudoti Ug-0,5, o g-0,52 yra Vaikio namas. Bet jo name labai didelis stiklų plotas gal todėl labiau verta dėti tokius stiklo paketus (GNP2). Visuose kituose namuose skaičiavimams naudoti nrG stiklo paketai, mano name irgi naudoti nrG stiklo paketai.
Gal visgi neverta pasitikėti PHPP ir GNP2 stiklo paketai labiau apsimoka nei NRG: g faktorius skiriasi vos 7 proc. (54 proc. prieš 61 proc.), bet Ug ženkliai geresnis (0,5 prieš 0,6). Mano mintis tokia, kad GNP2 stiklai leis mažiau perkaisti namui ir labiau saugos šilumą šaltom apsiniaukusiomis dienomis. Be to mano langus dar nemažai šešėliuoja kaimyno medžiai, todėl gal realiai GNP2 būtų efektyvesni nei NRG.
O gal kas matėte ir žinote dar geresnių parametrų stiklo paketus?
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2016 04 05, 13:14)
Turbut negincijama kad ilguoju laikotarpiu namas praranda sandaruma, del visokiu pleviu, judejimu ir panasiai..
Man atrodo, kad būtent dėl to ir PN institutas, ir lietuviški A+/A++ sertifikatai galioja tik 10 metų. Čia kaip mašinų techninė apžiūra: su laiku reikia patikrinti, nes tikėtina, kad namo šiluminės savybės yra suprastėjusios, pvz., dėl prastesnio sandarumo.