QUOTE(BangaS @ 2016 03 15, 09:24)
Užtinkuotas putplastis yra pigiausias variantas, dėl to toks ir populiarus. Yra ir kitų variantų, bet jie brangesni, retesni.
Kas čia per plokštės? Kaip jos tvirtinamos? Ar įmanoma jas pritvirtinti be šalčio tilto? Man tokios plokštės irgi labai gražu, bet jos tikrai tiks ne kiekvienam namui. Įtariu, kad namui su dvišlaičiu stogu jos netiktų. O štai kvadratinį, kūbo formas namą būtų galima puikiai papuošti.
Papildyta:QUOTE(Verteris @ 2016 03 15, 10:07)
Dėl to klinkerio plytelių man kitas, jau Cibulio minėtas, aspektas įdomesnis - ar ant storo (~35-40 cm) putplasčio apskritai sunkaus klinkerio klijavimas yra patikimas ir ilgalaikis? O va jei fasadas po kelių metų pradės byrėti, išlaidų bus kur kas daugiau...
Galbūt dėl tos priežasties pas tikrai sertifikuotus vokiečių pasyvius namus fasade dominuoja
tinkas. O gal tiesiog vokiškas pragmatizmas: jei jau daugiau išleidau statydamas šiltą namą, tai pataupysiu fasadui.
Papildyta:QUOTE(Verteris @ 2016 03 15, 10:07)
Nes šiaip paskaičiavau, kad naudojant paprastas smeiges (ejot ejotherm 2u) per jas per šildymo sezoną blogiausiu atveju nutekėtų iki kokių 500 kwh energijos kiekis, kas nėra taip jau baisu (o su Bangos parodytos išvis galima tuos nuostolius eliminuoti).
Ar tikrai tai nėra jau taip brangu? Jei šituos 500 kWh reikėtų pagaminti elektra, tai visai nemaža suma išeitų - apie 64 eurai (jei 1 kWh 0,127 euro). O jei kokiu geoterminiu, tai išeitų apie 100 kWh elektros arba maždaug 13 eurų.
Bet visa esmė, kad jei vienur darai išlygas, tai lengvai gali padaryti ir kitur. O tai reiškia, kad ne tik smeigės su šalčio tiltu, prastesni langai, mažesnis sandarumas ir t.t. ir galiausiai šildymo išlaidos gali išaugti iki papildomų kokių 200 eurų ar daugiau. Aišku, jei tikslas nėra žūtbūt sumažinti šildymo išlaidas, tai galima visokių išlygų prisigalvoti, bet jie nori maksimaliai šilto namo, tai galima lengvai nusvilti.
Ir iš kitos puses: pasidarai klinkerinį fasadą su daugybe smeigių ir šalčio tiltu. Tokiu atveju reikia dėti ne EPS-70, o EPS-100. Jis - brangesnis. Smeigės - brangesnės, armavimo tinklelis - brangesnis ir galiausiai būni išleidęs su klinkeriu kokius 10 000 eurų daugiau. Tada statai visokias fotovoltines elektrines, kad mažinti šildymo išlaidas.
O gal geresnis ir pigesnis variantas būtų toks: fasadas - tinkas, įgilintos smeigės, lengvos Meldorfer plytelės, daug sutaupytų pinigų ir pigus šildymas.
Aišku, jei šildymo kaštai ne esmė, tai galima dėti, kokią nori apdailą. Bet mes kalbame apie energiškai efektyvius namus. Kita vertus klinkerio sukuriamus šalčio tiltus galima kompensuoti kitur, pvz., sudėjus šiltesnius langus. Bet tada viskas brangsta.
Ir aišku lieka vienas esminis klausimas: kaip teisingai įrengti fasadą, jei apšiltinimo storis 35-40 cm EPS ir norime klijuoti klinkerio plyteles. Kaip padaryti, kad su laiku jis nenukristų?