Dar reikėtų pasakyti, kad mano namas su PHPP skaičiuotas prieš konstruktyvo sudarymą. Todėl yra neįvertinta daugelis dalykų. Tarkime - stogas. Mes su skaičiuotoju nė nesapnavome, kad kosntruktorė stoge įkalas tokias
medines sijas. Dvi sijos: 40x16 cm ilgis per visą stogą - 6,55 m, o trečia sija 32x16 cm, ilgis - 4,32 m. Medis, bet tai vis tiek šalčio tiltas, nors jas iš apačios bent šiek tiek prigesina 5 cm PIR plokštės. Arba štai toks
gegnės ir stygos mazgas. Esu tikras, kad tokio dalyko niekas nevertino. Ir gegnių žingsnis buvo skaičiuotas kas 60 cm, nors realybėje yra įvairių žingsnių. Arba tarkime, kad realiai namas per ilgąją kraštinę išėjo 4 cm ilgesnis. O tai reiškia padidėjo atitvaros, šildomas tūris ir t.t.
Dar pagal faktą būtų buvę gerai, kad perskaičiuotų langus, nes skaičiavimui naudoti vieni duomenys, o realiai yra šiek tiek kiti. Viskas atrodo smulkmenos, bet jos lemia visumą. Prašiau, kad suskaičiuotų po to, kai jau buvo pamatai, langai ir stogas, t.y. kai turėjau labai tikslius duomenis, bet neįkalbėjau. Nei už pinigus, nei be pinigų.
Dar apie temperatūrų palaikymą namo viduje. Štai
šio namo PHPP skaičiavimuose rašoma:
Jeigu pastate bus nustatyta +20oC oro temperatūra bei sumontuota vėdinimo sistema su šilumos grąža (vėdinimo įrenginio rekuperatoriaus naudingumo koeficientas 80%), šilumos poreikis bus 27 kWh/m2 šildymo sezonui (šildymo galia 2,893kW). Palaikant patalpose +21oC, šilumos poreikis bus 29,4 kWh/m2 šildymo sezonui (šildymo galia 2,987kW), palaikant patalpose +22oC - 32,0 kWh/m2 šildymo sezonui (šildymo galia 3,082kW).