Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 37

QUOTE(gllop @ 2016 03 25, 09:40)
Dedame plastikinį vamzdį.  Sklendę su silikonine tarpine. Izoliuotą gofrą.  Žinoma iš lauko groteles, kad varlių neprilįstų, o vamzdį su nuolydžiu.

Tai kaip suprantu, jei yra didele tikimybe, kad krosneles isvis neprireiks, neverta kist vamzdzio po grindimis, o jei visgi situacija pasikeistu nebus labai prastas sprendimas ji prasivest per siena g.gif
Atsakyti
QUOTE(mariuzs @ 2016 03 25, 11:46)
o kaip Jotul i520, aš tokią nusižiūrėjęs  g.gif

Ziurek kapsule su vermikulitine pakura .
Atsakyti
QUOTE(remiga @ 2016 03 24, 18:58)
Būtų labai įdomu sužinoti, kaip sekėsi Bangui, tokias sienas betonuoti? Įtariu visa vasara tam buvo paaukota.

Ar pats betoną maišė ar iš mazgo užsakinėjo?


Betonas daugiausiai buvo iš betono mazgo. Pačioje pradžioje dar šiek tiek pasibandžiau maišyti vietoje, bet per daug darbo.
Vienas aukštas užbetonuojamas maždaug nuo 9:00 iki 14:00 val.
Apšiltinimo, armatūros ir klojinių sustatymas, aišku kiek ilgiau užtrunka, bet tai nėra kažkoks kosminis laikas, jeigu dirba 3 žmonės.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2016 03 25, 11:58)
Betonas daugiausiai buvo iš betono mazgo. Pačioje pradžioje dar šiek tiek pasibandžiau maišyti vietoje, bet per daug darbo.
Vienas aukštas užbetonuojamas maždaug nuo 9:00 iki 14:00 val.
Apšiltinimo, armatūros ir klojinių sustatymas, aišku kiek ilgiau užtrunka, bet tai nėra kažkoks kosminis laikas, jeigu dirba 3 žmonės.

O klojinius dariai visam aukstui ,t.y. perimetrui ar liejiai segmetais .
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 03 25, 08:34)
mano manymu kaminas gaunas didesnis silumos tiltas.


Kai kalba eina apie kamina, jis jau ir taip yra didelis šilumos tiltas, kurio neigiama įtaka neutralizuojama deginant malkas, taip kad jas deginant skirtumo tikrai nepajusi smile.gif.

QUOTE
As uz vamzdi po grindim.


Taip, jis šiek tiek geresnis variantas, bet kai kalba eina apie malkinį šildymą ar labai pajusi skirtumą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 25 kovo 2016 - 10:26
QUOTE(korida @ 2016 03 25, 10:01)
O klojinius dariai visam aukstui ,t.y. perimetrui ar liejiai segmetais .

Iš pradžių pasibandžiau 3 vnt., po to visam aukštui padariau. Kitaip neapsimokėtų tokie liejimai.
Atsakyti
QUOTE(gllop @ 2016 03 25, 10:35)
Mano praktika rodo, jog sandariame name, nesant išorinio oro pritekėjimui ir neatidarius lango židinys/krosnelė gęsta.  Tokiame name įjungus gartraukį, normalu jog pradės siurbti orą iš kamino.

Pritariu. As pasidares, kad ijungus gartrauki, rekupas mazina istraukima ir didina padavima. Be sito dumus (ne tik dumus, bet ir pelenu kvapa kai zidinys nekurenamas) traukia i svetaine.
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2016 03 24, 22:30)
tai ar verta pistis ir daryt kazkokius spec oro padavimus?


Kol malkos dar neįsidega jos skleidžia daug dūmų, tad jei židinys nesandarus, yra galimybė dūmams paplisti po visas gyvenamas patalpas, kas bent jau man eksploatuojant židinį ir būdavo.

Be to, jei židinys nesandarus, dažna situacija, kai židiniui neveikiant oras per kaminą, židinį patenka į namus, tada ir vėl namas "pakvimpa".

Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2016 03 25, 09:29)
Gerai, grįžtame prie jusų namo, kaip pavyzdžio. Kiek ten jums priskaičiavo? 16 kWh/m2A?  x 135 m2 = 2160 kWh turėjo užtekti metams.

O kiek sunaudojote šildymui?
4590 kWh!

Ar pasiteisino skaičiavimai?

Kuriuo dabar skaičium tikėti mums, paprastiems žmonėms - 2160 ar 4590 ?

Daug kartų sakiau, kokios aplinkybės lėmė kitokius skaičius. Nesu klasikas Korida, pakartosiu, bet paskutinį kartą.

1. Palėpė. Su PHPP namas skaičiuotas be palėpės, o ji padidina atitvarų plotą ir šildomą plotą. Manau, kad dėl palėpės mano namo šildomas plotas yra 150 kv. m. (būtent toks grindų plotas).
2. Namas pastatytas 20 cm žemiau nei skaičiuota. Vadinasi aplinkos šešėliavimas yra didesnis nei skaičiuotas.
3. Langai sudėti prastesni nei skaičiuota (dėl swisspacer). Turėjo U būti 0,72, realiai yra 0,77.
4. Langai nei karto nevalyti, labai dulkini, purvini.
5. Name laikiau aukštesnę tempereatūrą nei +20. Tris savaites laikiau +23, buvo +21 ir t.t.
6. Gruodžio mėnesį 3-4 langai buvo praviri visą dieną. Siurblys tuo metu beveik neišsijungavo, per dieną veikdavo apie 8 kartus, kai dabar panašiu oru veikia 2-3 kartus.
7. Kiti statybininkai, kai lauke buvo -20, mačiau, kad rūkė prasivėrę langus. Nėjo į lauką, o rūkė pro langą. Kiek jie išvaistė šilumos - nežinau.
8. Reguliavo lauko duris - kelios valandos durys praviros. Statybinių medžiagų nešimas ir t.t.
9. Vidiniai pritekėjimai neatitinka realybės. Mano žmona kai užsiims vištas ir pyragus kepti, tai bus tokie vidiniai pritekėjimai, kokių nėra.
10. Rekuperatoriaus angos - vis dar šalčio tiltai.
11. Geoterminio, vandens įvadai dar irgi nesandarinti.
12. Greičiausia, kad yra dar daug dalykų, kurių aš šiuo metu nepamenu. Pvz., kaimyno medžiai. Su PHPP skaičiuota, kad namas stovės apie 8 metrai nuo mano pietinės tvoros, o dabar per tvorą lipa kaimyno medžiai. Jie šėšeliuoja namą labiau nei skaičiuota su PHPP. Nuotraukas su kreivu tamsoje skendinčiu fasada visi matėte.

Todėl realiai reikėtų 150x16 ir turime 2400 kWh. Įvertinus visas kitas aplinkybes tikėtina, kad šildymas galėjo būti ne 5000 kWh, o maždaug 3000-3500 kWh. Bet ir tai spėjimai, nes namas nėra eksploatuojamas realiomis sąlygomis. Taip pat nėra skaičiuoti šilumos tilteliai, o jie tik užmesti iš akies.
Atsakyti
QUOTE(Pupcis @ 2016 03 25, 10:16)
Pritariu. As pasidares, kad ijungus gartrauki, rekupas mazina istraukima ir didina padavima. Be sito dumus (ne tik dumus, bet ir pelenu kvapa kai zidinys nekurenamas) traukia i svetaine.



Visa tai dėl židinio nesandarumo. Sandariuose, uždarius oro paėmimą, ištraukimas galimas tik teoriškai, praktiškai net nepajusite.
Kas per šildytuvas, jei ne paslaptis?
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2016 03 25, 09:29)
Ar turite duomenų, kad paskaičiuoti šiluminiai nuostoliai nesutaptų su faktiniais šilumos nuostoliais mažiau nei 25% kokiame nors objekte Lietuvoje? Kokį tikslumą garantuoja skaičiavimas?  Ar jau pamiršote kokį fiasko patyrė veikmės skaičiuotojai?
Įtikėjote exel lentele kaip Koranu, pametėte loginį mąstymą. O ten praktiškai neįvertinamos nei žaliuzės, nei kaminas, nei termomasė. Pasirodo, kad ir langų parametrų negalima įvedinėti, nes ten pamestas "kardas" ir dar šimtas smulkmenų iš kurių susideda visuma, pasai padirbinėjami kaip pats išsiaiškinote. Čia reikia labai profesionalaus skaičiuotojo su daugybe priskaičiuotų namų ir vertinimų kaip kompiuteriniai skaičiavimai koreliuoja su faktiniais skaičiais. Nežinau kaip padaryti, kad skaičių nebūtų galima pritempinėti skaičiavimuose.

Visi žinome, kad Veikmės namas buvo pornografija. Ir dar per daug aukštas temperatūras gyventojai laike name. O tai kaip siūlote - be skaičiavimų? Aš manau, kad geriau skaičiuoti. Ir dar. PHPP turi du skaičiavimo ratus: mažąjį ir didįjį. Įtariu, kad visi namai skaičiuoti su mažuoju, o jis nevertina labai daug dalykų. Mano namas tikrai vertintas su mažuoju ratu. Tikėtina, kad ir kiti namai skaičiuoti su mažuoju ratu. Bet kuriuo atveju skaičiavimai turi būti, o kodėl nesutampa skaičiavimai su praktika yra daugybė dalykų: ne visai teisingai suvedami duomenys, ne visi duomenys skaičiuoji, vertinami, nevertinami ar neteisingai vertinami šilumos tilteliai.
Atsakyti
Aš neabejoju, kad oro padavimas iš lauko yra būtinas. Tą vieningai tvirtina visi židinių gamintojai (pardavėjai). Man klausimas iškilo per kurią vietą iš lauko tą orą paimt. Pas mane ant dienų juodgrindes betonuoja, tai vieni krosninkai sako, pas tave nėra padavimo iš lauko, ką reikia skubiai padaryti. Sakau yra Schiedelio kaminas atrodo specialus su anga. Sako čia jarunda, ta anga skirta oro ištraukimui, o ne padavimui. Reikia kišt vamzdį po rostverku. Skambinu visas piktas židinio pagrindą išmūrijusiems meistrams (taip pat atrodo patyrę židinio meistrai, bet netenkina jų darbo progresas), sakau kaip pas mane su oro padavimu, o tai durnina mane pardavėjai. Žmogus man 15 min. aiškino, kad yra atlikti visi reikiami skaičiavimai ir tyrimai ir kad Schiedel Rondo Plus kaminas su ventiliacijos anga būtent tam ir yra skirtas, t.y. oro padavimui. Tai, pasak jo, yra daug pažangesnis sprendimas nei ankščiau taikytas "šaltasis", t.y. oro padavimas per vamzdį po rostverku, o dar "šalčiau" - per tiesiai per sieną. Jo teigimu, pastaraisiais atvejais reikia naudoti spec. šildytuvus, įeinančiam orui, nes lauke prie -23 C mes konkrečiai po židiniu turėsime tokią pačią temperatūrą. Tai ir suprask žmogau.. išeitų, kad kaminą kritikavę prekybininkai neturi supratimo, kam tas kaminas skirtas ir kas ta papildoma anga.. Kaip ten bebūtų, nemažai investavus į kaminą, tikiu, kad jis savo funkciją atliks ir papildomų vamzdžių nepravedinėsiu, t.y. sviesto nesviestuosiu.
Atsakyti