Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie tvoras

QUOTE(BangaS @ 2016 08 02, 12:31)
Galima būtų kiekvieno strypo apačioje pragrežti skylę į pagrindinį horizontalų vamzdį, o horizontalaus vamzdžio galuose įdėti vamzdelius, kuriais vamduo iš horizontalaus strypo išbėgtų į lauką ar dar geriau į gruntą. Jeigu ir liks keli mm vandens vamzdyje tai jis tik koroduoja, bet neišsipučia. Reikėjo karštai cinkuoti segmentus ir tik tada dažyti, būtų tvora keliems dešimtmečiams tada.

Tokiu atveju reikėtų išgręžti net po dvi skyles po kiekvienu vamzdžiu. Iš viso būtų net 270 skylių. Ilgas ir tikrai nepigus darbas. O kai pastatys tvorą ir užpils betonu, tos skyles užsikiš ir nebus jokio drenažo.

Mane labiau domina kitas dalykas. Ar štai šitas skyles užsandarinti, ar geriau palikti atviras? Aišku jas irgi užkiš betonas, bet gal per tas skyles galės drėgmė pasišalinti į betoną? Ar jas kaip tik geriau užsandarinti kokiomis nors putomis ar hidroizoliacija? O gal pastačius tvorą gręžti po mažą skylutę kiekviename strype, per kurią galės pasišalinti kondensatas? Kita vertus per tas išgręžtas skylutes į strypus kaip tik gali rinktis vanduo ir pradės metalas pūti iš vidaus.

Necinkavau, nes cinkavimas turi ir daug trūkumų. Pvz., pažeidimus dažus daug sunkiau tinkamai nudažyti cinkuotą metalą, reikėjo gręžti daug skylių (apie 600 skylių), kad cinkas neišsprogdintų strypų, brangu. O dabar mano tvora smėliuota, gruntuota epoksidiniu gruntu ir dažyta poliuretaniniais dažais. Vadinamasis pramoninis dažymas. Tokią tvorą daug paprasčiau pačiam atnaujinti, jei pradės rūdyti. Ir jei jau tvorą cinkuotą dėti, tai ir namo fasadą reikėjo visą klinkeriu apklijuoti. Būtų kvaila: sienas po kažkiek metų perdažai, o tvora stovi. Reikia viską suderinti.
Atsakyti
Man atrodo sitas nerimas yra perdetas... Gal ir gresia deformacijos senuku skardiniams stulpeliams bet ne tokiems stulpams.. Laikina tvora as buvau sukales i zeme stulpus, prastovejo 5m net neuzdengtu virsum, kai rovem lauk pilni vandens buvo, kazkiek parudije ir viskas...

Tarpus irgi palikciau, gi kai betonuoja stulpus niekas apacios neuzkisa..
Atsakyti
Sužinojau kaip gamina tvoros segmentus, kad vanduo neišpūstų vamzdžių. Jie skyles gręžia štai taip. Mano supratimu toks variantas geras tik tuo atveju, jei segmentas skandinamas skaldoje, kuri dirba kaip drenažas.

Jei segmentai įleidžiami į betoną, tai apatinės skylutės nebetenka prasmės, nes jas užkiš betonas. O gal visgi verta štai taip per abi sieneles išgręžti skyles? Apatinę skylutę užkiš betonas, bet liks viršutinė skylutė. Sako, kad kondensatas iš vertikalių strypų subėga į horizontalų strypą, t.y. kondensatas turi daugiau vietos, kur kauptis.

Kitas variantas būtų štai toks: pastatai tvorą ir tada kiekviename strype maždaug 2 cm virš betono išgręži mažą skylutę. Kiek suprantu ta skylute reikia gręžti kuo arčiau betono, kad per ją išbėgtų vamzdžio viduje susikaupęs vanduo.

Kuris variantas atrodo geriausias? Beje ar verta šitas skyles užsandarinti? Gal būt jas kaip tik labiau apsimoka palikti atviras, nes vanduo iš vamzdžių galės subėgti į betoną. Ar betonas sugers vandens perteklių ar nelabai?
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2016 08 02, 12:31)
Galima būtų kiekvieno strypo apačioje pragrežti skylę į pagrindinį horizontalų vamzdį, o horizontalaus vamzdžio galuose įdėti vamzdelius, kuriais vamduo iš horizontalaus strypo išbėgtų į lauką ar dar geriau į gruntą.

Per abi sieneles siūlote gręžti? Aišku kitaip dabar jau neišeis išgręžti tik per abi. Tada į horizontalų vamzdį pribėgs betono ir jis gali uždaryti kelią vandens nutekėjimui.

Kaip dėti drenažinį vamzdelį, kai kiekvieno segmento gale bus įdėtinė detalė? Ji trukdys nuvesti vamzdelį į gruntą. Kitas dalykas tas, kad tvora turėtų būti pastatyta gana tiesiai, todėl gali nebūti nuolydžio horizontaliame vamzdyje ir vanduo neturės, kur nubėgti, o kaupsis vamzdyje.
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2016 08 02, 13:23)
Man atrodo sitas nerimas yra perdetas...

Bet kažkodėl patirtis rodo, kad tokias tvoras išsipučia. Kodėl taip yra jie ir patys nežino. Sako, kad taip dažnai nutikdavo su pirmomis prieš 5 metus pastatytomis tvoromis. Jie spėja, kad gal metalas būdavo prastesnės kokybės. O gal dar kažkokios kitos priežastys, bet tvoros išsipūsdavo. Štai kodėl dabar stengiasi montuoti ne į pamatą, o į skaldą. Arba būtinai siūlė tas skyles išsigręžti. Tik neapsisprendžiu, kur geriau gręžti: virš pamato ar į betoną įleidžiamuose vamzdžiuose?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 02 rugpjūčio 2016 - 15:37
QUOTE(*** @ 2016 08 02, 14:23)
Man atrodo sitas nerimas yra perdetas... Gal ir gresia deformacijos senuku skardiniams stulpeliams bet ne tokiems stulpams.. Laikina tvora as buvau sukales i zeme stulpus, prastovejo 5m net neuzdengtu virsum, kai rovem lauk pilni vandens buvo, kazkiek parudije ir viskas...

Tarpus irgi palikciau, gi kai betonuoja stulpus niekas apacios neuzkisa..



Kiek apziurejau pas mumis rajone stulpu,neivieno nemaciau ispusto.. Baime aisku perdeta,bet zinai.. o vdrug na zapadlo kasnors atsitiks.. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 08 02, 16:36)
Kiek apziurejau pas mumis rajone stulpu,neivieno nemaciau ispusto..  Baime aisku perdeta,bet zinai.. o vdrug na zapadlo kasnors atsitiks..  biggrin.gif


Kai sakant SM uz patarimus niekuo nerizikuoji biggrin.gif

Man tai irgi neteke matyt tokio numerio. Bet tokia tvora statyt i skalda kazkokia beprotybe..
Atsakyti
QUOTE(*** @ 2016 08 02, 21:35)
Kai sakant SM uz patarimus niekuo nerizikuoji biggrin.gif

Bet tokia tvora statyt i skalda kazkokia beprotybe..



Atrodytu kaip parodija... na nebent is bedos gambionais apvilktumtada ga ir pagalvotu zmones kad cia taip turi buti,bet su bordiurais... doh.gif Na cia pagal mano skoni... smile.gif
Atsakyti
Šiandieną pasivažinėjau po Vilnių. Jūsų dėmesiui fotoreportažas iš įvykio vietos. Kadangi prie namų buvau maždaug tarp 18-19 val., tai namuose nebuvo šeimininkų. Tik kelios dailios šeimininkės, močiutės ar auklės su vaikais. Jos viską parodė ir leido fotografuoti. Prie kelių tvorų grįžau ir kalbėjau su šeimininkais.

Šitą tvorą darė kažkokia firma: suvirinimas baisus. Teisingiau baisus ne suvirimas, o metalo apdirbimas. Čia palyginimui kaip man brolis apdirbo segmentą. Tiesa, mano segmento viršutinis dangtelis iš 5 mm storio, todėl jį taip gražiai galima apdirbti. Ir metalas visą gyvenimą nesurudys. Beje, čia pats pirmas segmentas, kiti dar gražiau apdirbti. Man patiko, kad šita tvora išlenda tarsi iš žemių.

Man labiausiai įstrigo, kad šitas tvoras gana kreivai pastato. Čia tų vyrukų, kur man patinka, darbas. Gana kreiva. Čia ta pati tvora iš šono. Matomi keli nelygumai, suabejojau ar jie gerai padarys. O čia Ryternos numyžtas tiesumas. Baisu...

Jei kažką domina tokia tvora, tai mačiau ir tokį variantą. Galvojau, kad čia pilnaviduriai metalo strypai, bet jie tuščiaviduriai. Kitoje segmento pusėje mygtukais paslėpė cikavimui paliktas ertmes. Daugiausiai tokių tvorų Visorių gatvėje, jei kas norės pamatyti gyvai. Labai daug tokių tvorų. Prabangus kvartalas ir tvoros atitinkamos...

Įdomiausia, kad ta kreiva tvora matoma tik akimis ir ieškant priekabių. Jei nekreipti dėmesio, realiai nieko nesimato. Tiesu ir lygu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 02 rugpjūčio 2016 - 22:14
Nors tema apie tvoras,bet panasumo yra.su kuo dazete mediena, nusipirkom terasiniu lentu,mastem aliejuot, bet ten kur pirkom sako nepatariam,nes tai daryt teks kaskart.tai kilo klaustukas su vandeniniais dazyt ar visgi geriau aliejuot ir su kokias geriau
Atsakyti
Kokios markės betoną naudojote poliams ir rostverkui? Man konstruktorė rostverkui siūlo naudoti C30/37 XC3 XF3 klasės. Šitas betonas su granito skaldos užpildu ir atlaiko 200 šalčio ciklų. Jo kubo kaina tikrai įspūdinga - net 96 eurai. Gal imti paprastą C30/37 (70-82 eurai) arba net C25/30 (67-74 eurai).

Kur Vilniuje pigiausias betonas? Man geriausią kainą duoda Avižienių centras, bet sako, kad jie chaltūrina su kokybe. Neblogą kainą duoda ir GKG-3.

Dar domėjausi klojiniais. Doka/Ramirent klojinių kainos nėra didelės, bet daug pinigų suvalgo transportas. Atvežimas parvežimas kainuoja 140-170 eurų. Galvoju apie topolio ar jūrinės faneros naudojimą, bet visas kiekis kainuotų apie 385 eurų, o kur dar priedai (mediniai kuolai, tepalas ir pan.). Pastoliai su viskuo išeitų apie 330-460 eurų. Beje, kiek mažiausiai laiko reikia laikyti sudėtus klojinius? Doka sako, kad pakanka vienos paros? Per kiek laiko žmonės sustatytų klojinius? Ta prasme kiek laiko viskas realiai gali užtrukti: pastatymas, išlaikymas ir nuėmimas.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 08 03, 13:50)
Kokios markės betoną naudojote poliams ir rostverkui? Man konstruktorė rostverkui siūlo naudoti C30/37 XC3 XF3 klasės. Šitas betonas su granito skaldos užpildu ir atlaiko 200 šalčio ciklų. Jo kubo kaina tikrai įspūdinga - net 96 eurai. Gal imti paprastą C30/37 (70-82 eurai) arba net C25/30 (67-74 eurai).

Kur Vilniuje pigiausias betonas? Man geriausią kainą duoda Avižienių centras, bet sako, kad jie chaltūrina su kokybe. Neblogą kainą duoda ir GKG-3.

Dar domėjausi klojiniais. Doka/Ramirent klojinių kainos nėra didelės, bet daug pinigų suvalgo transportas. Atvežimas parvežimas kainuoja 140-170 eurų. Galvoju apie topolio ar jūrinės faneros naudojimą, bet visas kiekis kainuotų apie 385 eurų, o kur dar priedai (mediniai kuolai, tepalas ir pan.). Pastoliai su viskuo išeitų apie 330-460 eurų. Beje, kiek mažiausiai laiko reikia laikyti sudėtus klojinius? Doka sako, kad pakanka vienos paros? Per kiek laiko žmonės sustatytų klojinius? Ta prasme kiek laiko viskas realiai gali užtrukti: pastatymas, išlaikymas ir nuėmimas.

savo atraminei sienutei naudojau C25/30, uzsakinedavau visada per 869967647
Del klojiniu pasuk 869976069, kiek pamenu jie netoli Gariunu ir turi savo transporta. Atrodo Peri firmos klojinius buvo man atveze, viskas graziai sudeta ir sutepta buvo. Atramine pas mane apie 1.5m aukscio ir ~23m ilgio - klojinius su armaturos karkasais surinko per diena, kita diena uzpylem ir po 4 dienu viska nurinkom. Tavo atveju rostverkelis mazesnis, po paros reiketu atlaisvinti klojinius, o po antros paros galetu atsargiai ir viska nurinkti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 03 rugpjūčio 2016 - 14:40
QUOTE(santropez @ 2016 08 03, 13:58)
Nors tema apie tvoras,bet panasumo yra.su kuo dazete mediena, nusipirkom terasiniu lentu,mastem aliejuot, bet ten kur pirkom sako nepatariam,nes tai daryt teks kaskart.tai kilo klaustukas su vandeniniais dazyt ar visgi geriau aliejuot ir su kokias geriau



Bruonius rekomendavo rammers dazus. Brangus bet sake laiko gerai. Aliejus laiko trumpiau,dazai ilgiau. Bet dazai kai prades luptis tai pries dazant dar grandyti reikes ,o alieju tik atnaujinti. Tiea,aliejaus tarnavimo laikas max 5 metai ( cia optimistiskai skaiciuojant) Bet dazniausiai jei kokia firma duoda (teorine) garantija dazam 7 metus tai aliejui 4.... AS dar nezinau kuom tepsiu savo tvoros lentas.. verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2016 08 02, 23:01)
Šiandieną pasivažinėjau po Vilnių. Jūsų dėmesiui fotoreportažas iš įvykio vietos. Kadangi prie namų buvau maždaug tarp 18-19 val., tai namuose nebuvo šeimininkų. Tik kelios dailios šeimininkės, močiutės ar auklės su vaikais. Jos viską parodė ir leido fotografuoti. Prie kelių tvorų grįžau ir kalbėjau su šeimininkais.

Šitą tvorą darė kažkokia firma: suvirinimas baisus. Teisingiau baisus ne suvirimas, o metalo apdirbimas. Čia palyginimui kaip man brolis apdirbo segmentą. Tiesa, mano segmento viršutinis dangtelis iš 5 mm storio, todėl jį taip gražiai galima apdirbti. Ir metalas visą gyvenimą nesurudys. Beje, čia pats pirmas segmentas, kiti dar gražiau apdirbti. Man patiko, kad šita tvora išlenda tarsi iš žemių.

Man labiausiai įstrigo, kad šitas tvoras gana kreivai pastato. Čia tų vyrukų, kur man patinka, darbas. Gana kreiva. Čia ta pati tvora iš šono. Matomi keli nelygumai, suabejojau ar jie gerai padarys. O čia Ryternos numyžtas tiesumas. Baisu...

Jei kažką domina tokia tvora, tai mačiau ir tokį variantą. Galvojau, kad čia pilnaviduriai metalo strypai, bet jie tuščiaviduriai. Kitoje segmento pusėje mygtukais paslėpė cikavimui paliktas ertmes. Daugiausiai tokių tvorų Visorių gatvėje, jei kas norės pamatyti gyvai. Labai daug tokių tvorų. Prabangus kvartalas ir tvoros atitinkamos...

Įdomiausia, kad ta kreiva tvora matoma tik akimis ir ieškant priekabių. Jei nekreipti dėmesio, realiai nieko nesimato. Tiesu ir lygu.



tavo fotkese tvora pastatyta bet neistiesinta iki galo. Beje. Jau seniai norejau pasakyti kad tavo brolis grazia suvirinimo siule daro (sprendziu is apatinio virinimo siules) Virsus taippat ciki briki nuslifuotas.
Atsakyti
As irgi naudojau C25/30.
Atsakyti