Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie tvoras

QUOTE(cibulis @ 2016 08 01, 12:19)
Jie nieko nesako ir labai slepia informacija. Šiuo metu kaip tik kažkur Kaišiadoryse stato tą tvorą tarp akmenukų, nuvažiuočiau pažiūrėti, bet nesako adreso. Lyg ir žadėjo atsiųsti nuotraukų kaip ten vamzdžiai išsipučia ar kas ten dar nutinka, bet neaišku ar atsiųs. Sakė, kad pradžioje metalo sienelės storis buvo 3 mm, tai ledas vamzdį išpūsdavo iki apvalaus. Dabar lygtai iš 2 mm vamzdžių tvoras virina, tai jos pūsdamosis ne apvalėja, o kažkaip susiraito. Mano segmentai irgi iš 2 mm storio metalo.

Jis sako, kad išsigręžčiau skylę kiekvienam strype ir tvorai tikrai nieko nenutiks. Kiekviename strype reikia išsigręžti po vieną skylutę apačioje kokius 5 cm nuo pamato. Sakė, kad galima išgręžti ploną skylute.

Man ta su skalda ir borteliu irgi nesižiūri. Kažkokia negraži. Nebent padaryti taip, kad skalda būtų lygi su žemės paviršiumi. Štai tada tikrai gražiai atrodytų, bet tokiu atveju mano tvoros aukštis būtų tik apie 1,39 m. Žemoka tvora. Be to tuos vamzdžius žiemą sniegas apipustys ir jie greičiau pradės rūdyti. Jei tvora su pamatėliu, tai metalas turėtų gauti mažiau sniego ir ilgiau tarnaus.

Be to įsivaizduok kaip tą bortelį suvesti su pamatu ant kurio mūrysiu sieną. Atrodytų dalis pamato iš to bortelio, dalis monolitinio pamato - būtų marga ir negražu. Tvora gerai atrodys, jei bus kuo vientisesnė, paprastesnė. O pamatas dar ir nuo vandens saugos. Aš tikrai noriu tvoros su rostverku. Nebent tikrai apsidraudžiant išsigręžti tas skylutes kiekviename strype. Tik ar per jos nepridarys daugiau bėdų? Sakė, kad ledas tvoras pasprogdina ne iš karto, o po maždaug 5 metų.
Papildyta:

Tai kad šitas montuotojas lyg ir visas tas metalo strypų tvoras Kaune ir aplink Kauną yra montavęs. Sakė, kad tokias tvoras montuoja nuo jų atsiradimo (apie 5 metus ir ilgiau) ir tikrai su visokiais atvejais buvo susidūręs.

O aš radau ne bent kokį meistriuką, o tokį, kuris tokią tvorą yra jau Vilniuje statęs. Žmogus su patirtimi, gal gerai padarytų. Ten realiai ne vienas žmogus, o betonuotojų brigada, jei gerai supratau.


Tie borteliai kaip ir sakiau-parodija.. Tau idealu butu vientisas lygus pamatas. uztai samdyciau brigada kurie apsiimtu viska padaryti. Su ta tvora daug vargo netik ja pastatyti bet ir islyginti virsu.. Uztai ir buria su visokiom skaldelem. Netikiu,na netikiu kad uzvirintas stulpas su laiku issipus.. is kur ten dregme,is kur ten gali kondensatas susikaupti,is ko pasigaminti? Is nieko,gaminasi kondensatas? Kiek turi buti dregmes kad uzpildyti vamzdi vandeniu,kad jis issipustu... Skamba kaip kliedesiai.. doh.gif O jei ten kokie perestukinai neuzvirino sandariai ar dar ka prihimicijo,tai ne rodiklis..... sako kaikur ispucia,kaikur ne.. koks stebuklas.... ta pati tvora skirtingai reaguoja.. Gali reaguoti del broko........... pagalvok. kiek uzdarame vamzdyje gali susikaupti vandens? Is ko gali susikaupti?
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 08 01, 11:47)
Netikiu,na netikiu kad uzvirintas stulpas su laiku issipus.. is kur ten dregme,is kur ten gali kondensatas susikaupti,is ko pasigaminti? Is nieko,gaminasi kondensatas?  Kiek turi buti dregmes kad uzpildyti vamzdi vandeniu,kad jis issipustu... Skamba kaip kliedesiai..  doh.gif  O jei ten kokie  perestukinai neuzvirino sandariai ar dar ka prihimicijo,tai ne rodiklis.....  sako kaikur ispucia,kaikur ne.. koks stebuklas.... ta pati tvora  skirtingai reaguoja..    Gali reaguoti del broko...........  pagalvok. kiek uzdarame vamzdyje gali susikaupti vandens? Is ko gali susikaupti?

Jie aiškina, kad dieną lauke šilta, vakare atvėso ir vamzdžio viduje susidaro kondensato (ruduo ar pavasaris). Atsieti su laiku kaupiasi tas vanduo ir jei neturi, kur išbėgti, išpučia vamzdį. Bet ir man atrodo, kad labiau tikėtinas virinimo brokas.

Pirmus kelis segmentus užvirindavome visas keturias siūles. Tačiau toks virinimas labiau kraipė segmentus, todėl visuose kituose virino tik dvi kraštines siūles. Galbūt kai toks segmentas bus paskandintas į betoną, tai per tas skyles į segmentą gali prisirinkti drėgmės. Gal tas skyles sustačius segmentą reikia kažkokia hidroizoliacija užtepti? Ar bent kokiomis putomis, kurios nepraleidžia drėgmės, užpurkšti? O gal kaip tik per tas skylutes vamzdžių apačioje į betoną ir subėgs visa drėgmė ir todėl nereikia jokių skylučių gręžti virš pamato?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 08 01, 13:01)
Jie aiškina, kad dieną lauke šilta, vakare atvėso ir vamzdžio viduje susidaro kondensato (ruduo ar pavasaris). Atsieti su laiku kaupiasi tas vanduo ir jei neturi, kur išbėgti, išpučia vamzdį. Bet ir man atrodo, kad labiau tikėtinas virinimo brokas.

Pirmus kelis segmentus užvirindavome visas keturias siūles. Tačiau toks virinimas labiau kraipė segmentus, todėl visuose kituose virino tik dvi kraštines siūles. Galbūt kai toks segmentas bus paskandintas į betoną, tai per tas skyles į segmentą gali prisirinkti drėgmės. Gal tas skyles sustačius segmentą reikia kažkokia hidroizoliacija užtepti? Ar bent kokiomis putomis, kurios nepraleidžia drėgmės, užpurkšti? O gal kaip tik per tas skylutes vamzdžių apačioje į betoną ir subėgs visa drėgmė ir todėl nereikia jokių skylučių gręžti virš pamato?



Kaip atsiranda kondensatas as suprantu,bet Kaip pavyzdys.. Imame litrini stiklaini,jy sandariai uzsukame,sudarome salygas kondensacijai. is to litro iskrenta kondensatas. Pradine reakcija kaip ir aiski... O toliau.. Juk negali pastoviai kauptis kondensatas.. Zodziu butu gerai jei pakomentuotu kazkas labiau ismanantis fizika.. PN temoje paklausk,ten ismananciu atsiras.

Tarpus galima su elastinga mastika uztepti..

P.s.reiks eiti jauciu nakti kokiam kaimynui stulpeli nupjauti....
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 08 01, 12:27)
P.s.reiks eiti jauciu nakti kokiam kaimynui stulpeli nupjauti....

lotuliukas.gif Kada darysi? Būtinai paviešink rezultatus.
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2016 08 01, 10:15)
Man atrodo cia kazkoks kreivarankis isradinejantis dvirati.

Minėjai kažkokią firmą Kaune, kuri daro metalo strypų tvoras. Gali priminti pavadinimą?
Atsakyti
http://www.metalurga.lt/apie-mus.html
Sitie mano kaimynui strypu vartus gamino ir pastate. Jie ir dar kelios firmos is Kauno gamina ir montuoja sita tvora pagal ryternos uzsakyma.

8 682 56018 cia ryternos vadybininko nr kuris organizavo montavima sitos tvoros
http://www.rtvoros.l....lt(1)_ddgt.jpg


QUOTE(cibulis @ 2016 08 01, 12:45)
lotuliukas.gif Kada darysi? Būtinai paviešink rezultatus.
Papildyta:

Minėjai kažkokią firmą Kaune, kuri daro metalo strypų tvoras. Gali priminti pavadinimą?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ble: 01 rugpjūčio 2016 - 13:18
Jei uždaroj ertmėj oras nesikeis, kondensatas nesikaups. Žinoma, dėl temperatūrų skirtumo dieną/naktį žiemą/vasarą pro suvirinimo nesandarumus dėl slėgio skirtumo kažkiek naujo oro pateks. Apačioje neužvirintos vietos kaip tik tarnautų susidariusio kondensato nutekėjimui į betoną. Vamzdžio viduje turėtų būti dauga vandens, kad jį išpūstų, nes nedidelis jo kiekis šaldamas sėkmingai išsiplėstų į tuščią ertmę.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 07 31, 22:01)
Kas čia per nesąmonė?


O iš kur automobilio bake vanduo? Po 100 gramų per metus prisirenka...
Bet čia ne tame esmė.

Šiaip apačioje per vanduo turėtų susigerti į betoną, bet gal aplink metalo profilį yra plyšių betone, vanduo leidžiasi metalu žemyn, teka į plyšį ir priteka į profilio apačią, kuri yra giliai betone, ten ir susikaupia. Aš tik taip galiu paaiškinti. Tektų gręžti skylę ne metale, bet betone, kiaurai žemyn į gruntą. Arba skylę į metalą, bet pačioje jo apačioje kartu pragręžiant betoną.
Atsakyti
Susidūręs ir aš praktikoje su išpūstais tvoros stulpais. Taip pat sprendėm iš kur ten vanduo. Žmogus viską darė labai sąžiningai- gruntavo, dažė stulpus, stulpų viršuje sudėjo plastikinius dangtelius, tuomet subetonavo stulpus į žemę (lietaus lašai į stulpų vidų nepateko). Po poros žiemų kai kurių stulpų apačios buvo išpūstos (vamzdis 2mm sienele). Atkalė stulpus su 'kuvalda", perdažė, sugrežiojo skylutes apačioje prie pat žemės (pas jį rostverko nėra) ir problemos baigėsi.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2016 08 01, 13:53)
Šiaip apačioje per vanduo turėtų susigerti į betoną, bet gal aplink metalo profilį yra plyšių betone, vanduo leidžiasi metalu žemyn, teka į plyšį ir priteka į profilio apačią, kuri yra giliai betone, ten ir susikaupia.  Aš tik taip galiu paaiškinti.

Nesupratau: tai į metalą vanduo papuola ne per metalo skylutes, o per betono (pamato) skylutes? Jei per betono skylutes, vadinasi buvo prastai suvibruotas betonas, liko skylučių ir geriasi vanduo. Kitas dalykas, kad galbūt rostverko apačioje nepadėjo XPS, o gruntas prastas ir dar iš apačios betonas gauna vandens. O gal ir betoną naudojo kokį prastesnį, kuris neatstumia vandens. Viską sudėjus ir prisikaupia vandens. Tik jei gerai supratau, tai Ryterna užvirina visas keturias kraštines, todėl vanduo negali į strypo vidų papulti. Mano atveju dvi siūles neužvirintos.

Ką siūlote: skandinti tvorą betone (pamate) ar nedaryti pamato, bet tvorą skandinti skaldoje? Ir jei daryti betoninį pamatą, tai šitas skyles kažkaip užsandarinti ar palikti atviras. Gal būt kaip tik per tas skyles iš segmento į betoną galės pasišalinti kondensatas? Galbūt yra kažkokio specialaus mažiau drėgmę įgeriančio betono?
Papildyta:
QUOTE(Pupcis @ 2016 08 01, 14:56)
Susidūręs ir aš praktikoje su išpūstais tvoros stulpais. Taip pat sprendėm iš kur ten vanduo. Žmogus viską darė labai sąžiningai- gruntavo, dažė stulpus, stulpų viršuje sudėjo plastikinius dangtelius, tuomet subetonavo stulpus į žemę (lietaus lašai į stulpų vidų nepateko). Po poros žiemų kai kurių stulpų apačios buvo išpūstos (vamzdis 2mm sienele). Atkalė stulpus su 'kuvalda", perdažė, sugrežiojo skylutes apačioje prie pat žemės (pas jį rostverko nėra) ir problemos baigėsi.

Vadinasi lieka vienintelis būdas, kaip stulpas galėjo gauti vandens - per polių, t.y. iš grunto į betoną. Kiek skylučių gręžė viename strype? Kokiu maždaug atstumu nuo žemės? Kokio diametro skylutės?
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2016 08 01, 13:17)
http://www.metalurga.lt/apie-mus.html
Sitie mano kaimynui strypu vartus gamino ir pastate. Jie ir dar kelios firmos is Kauno gamina ir montuoja sita tvora pagal ryternos uzsakyma.

8 682 56018 cia ryternos vadybininko nr kuris organizavo montavima sitos tvoros
http://www.rtvoros.l....lt(1)_ddgt.jpg

Telefonu numeriu atsiliepęs vadybininkas nieko nežino apie tvoras ir nieko nenori apie jas girdėti. Sakė, kad užsiima vartais ir tvoras darytų tik pavasarį, jei nebūtų darbo. Tuo numeriu naudojasi jau 5 metus, t.y. ne naujas žmogus. Metalurgai paskambinsiu rytoj.

Pas mane šiandieną buvo atvažiavę vyrukai, kurie statė šito namo tvorą. Iš karto matosi, kad žmonės supranta reikalo esmę. Polių darytų ne iš karto visą iki galo, vėliau poliaus viršų darytų papildomai, kad tiksliai įstatytų įdėtinę detalę, segmentus papildomai patys apsuktų celofanu (sakė šitam name atvažiavo įvynioti į celofaną, bet vis tiek patys apisuko), iš karto patys pasiūlė daryti 2 metro gylio polius, papildomai armuotų rostverką, parodė, kokio lygio būtų rostverko lygumas, pasakė, kaip papildomai lygintų tvorą. Žodžiu, puikūs meistrai. Kitų galima net neieškoti ir patirties su tokia tvora turi. Sakė gali skaičiuoti viską su medžiagomis arba gali imti tik už darbą. Suskaičiuos, pasakys, kiek kainuos, bet įtariu, kad montavimas bus kosminis. Sakė, kad nelengva šią tvorą gražiai pastatyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 01 rugpjūčio 2016 - 19:43
QUOTE(cibulis @ 2016 08 01, 19:39)
Nesupratau: tai į metalą vanduo papuola ne per metalo skylutes, o per betono (pamato) skylutes?

Metalas atšoka nuo betono kai kur. Atsiranda vietos vandeniui prasiskverbti iki pat metalo apačios ir ten kauptis.
http://www.part.lt/i...ffd981ba313.JPG

Galima pragręžti iš šono ar kažką panašaus sugalvoti arba nautoti mastikas ir užtepti metalų apačias tikintis, kad per viršų vanduo nepateks niekada. Geriausia būtų skylė į gruntą
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BangaS: 01 rugpjūčio 2016 - 20:54
QUOTE(BangaS @ 2016 08 01, 20:52)
Metalas atšoka nuo betono kai kur. Atsiranda vietos vandeniui prasiskverbti iki pat metalo apačios ir ten kauptis.
http://www.part.lt/i...ffd981ba313.JPG

Galima pragręžti iš šono ar kažką panašaus sugalvoti arba nautoti mastikas ir užtepti metalų apačias tikintis, kad per viršų vanduo nepateks niekada. Geriausia būtų skylė į gruntą

Dabar supratau. Vadinasi mano atveju jei segmento apačia nuoga (tos neapvirintos kraštinės), o betonas aplink vamzdžius susitrauks, tai garantuotai į strypų vidurį prisirinks drėgmės, kuri su laiku virs ledu ir išsprogdins vamzdžius. Ką tokiu atveju daryti? Kokias skyles iš šonų gręžti ir kurioje vietoje? Kokią mastiką naudoti? O kaip padaryti skyles į gruntą? Kiekviename vamzdyje per daug ir sudėtinga daryti skyles.

Mano supratimu geriausias variantas būtų toks: kiekvieno strypo apačioje (horizontaliame metale) išgręžiame po skylę, pačią tvorą statome ne betone, o akmenukuose (drenažas) ir turiu ilgaamžę tvorą.

Gal dar būtų kokių nors pasiūlymų ar pastabų?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 01 rugpjūčio 2016 - 21:44
QUOTE(cibulis @ 2016 08 01, 21:41)
Gal dar būtų kokių nors pasiūlymų ar pastabų?


Galima būtų kiekvieno strypo apačioje pragrežti skylę į pagrindinį horizontalų vamzdį, o horizontalaus vamzdžio galuose įdėti vamzdelius, kuriais vamduo iš horizontalaus strypo išbėgtų į lauką ar dar geriau į gruntą. Jeigu ir liks keli mm vandens vamzdyje tai jis tik koroduoja, bet neišsipučia. Reikėjo karštai cinkuoti segmentus ir tik tada dažyti, būtų tvora keliems dešimtmečiams tada.
Atsakyti