Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie tvoras

QUOTE(Oksana79 @ 2016 07 26, 21:27)
Ale kaip tikras profesionalas  thumbup.gif  Gražu  thumbup.gif


Aciu. Stengiuos,treniruojuos,rodau,gal kamnors prireiks.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 07 26, 18:37)
5,5 euro beginis metras uz armatura,zvyra ir cementa.    Klojiniai man atsistojo apie 120 euru.

Aš Vilniuje vieną žmogeliuką radau, kuris ima tokias kainas: už 1-1,5 m gylio polių - 7 eurai už vnt., už 40 cm aukščio ir 15 cm pločio rostverko metrą - 13 eurų. Čia tik už darbą. Man reikia 45,8 m ilgio rostverko ir kas 2 metrus 24 vnt. polių. Vien už darbą išeitų apie 760 eurų. Dar pridedam 3,5 kubus betono, armatūrą, XPS po pamatu ir išeitų apie 1200 eurų.

Pagal tavo pateiktus skaičius išeitų apie 350 eurų už polius ir rostverką su klojiniais. Su armatūra ir XPS turėčiau tilpti į 600 eurų. Taigi per pusę pigiau. Mama turi beveik naują betono maišyklę, turiu kelis pagalbinius vyrukus. Galbūt reikės pačiam pabandyti pastatyti tvorą. Tvora senai pagaminta ir nudažyta, bet nesiryžtu pats statyti.

Mano atveju šiek tiek kitaip reikia organizuoti darbus. Pirmiausiai reikia pasidaryti polius kas 2 metrus. Polių viršuje reikia į betoną įmūryti įdėtinę detalę (kokią 10x10 cm ir 1 cm storio su kojomis). Reikėtų su nivelyru išsigaudyti polių ir įdėtinių detalių aukštį. Tada ant tų metalų statyti tvoros segmentus ir juos privirinti. Štai tada galima statyti klojinius, dėti armatūrą (ne 2, o 4 strypus) ir viską užpilti betonu. Štai čia brėžinys. Tiesa, nesumąstau kaip polių armatūrą surišti su horizontalią rostverko armatūrą, kuomet polių viršuje bus įmūryta įdėtinė detelė.

Kur stovės tvora dalis grunto yra piltinis. Gruntas piltas prieš kokius 5 metus ir gal jau susigulėjo, bet kas ten žino. Todėl aš galvoju daryti ne 1,2 m, o 1,5 m gylio polius. Įdomu ar pakaktų tokio gylio? Rostverką galvoju daryti 40x18 cm. Tik apie 20 cm rostverko bus žemiau grunto, todėl realiai poliaus gylis išeitų 1,5 m (pačio polio) ir 0,2 m (įgilintas rosverkas) iš viso apie 1,7 m gylio nuo žemės paviršiaus. Ar pakaktų tokio gylio? O gal seklesnius polius daryti?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 07 26, 22:26)
Aš Vilniuje vieną žmogeliuką radau, kuris ima tokias kainas: už 1-1,5 m gylio polių - 7 eurai už vnt., už 40 cm aukščio ir 15 cm pločio rostverko  metrą - 13 eurų. Čia tik už darbą. Man reikia 45,8 m ilgio rostverko ir kas 2 metrus 24 vnt. polių. Vien už darbą išeitų apie 760 eurų. Dar pridedam 3,5 kubus betono, armatūrą, XPS po pamatu ir išeitų apie 1200 eurų.

Pagal tavo pateiktus skaičius išeitų apie 350 eurų už polius ir rostverką su klojiniais. Su armatūra ir XPS turėčiau tilpti į 600 eurų. Taigi per pusę pigiau. Mama turi beveik naują betono maišyklę, turiu kelis pagalbinius vyrukus. Galbūt reikės pačiam pabandyti pastatyti tvorą. Tvora senai pagaminta ir nudažyta, bet nesiryžtu pats statyti.

Mano atveju šiek tiek kitaip reikia organizuoti darbus. Pirmiausiai reikia pasidaryti polius kas 2 metrus. Polių viršuje reikia į betoną įmūryti įdėtinę detalę (kokią 10x10 cm ir 1 cm storio su kojomis). Reikėtų su nivelyru išsigaudyti polių ir įdėtinių detalių aukštį. Tada ant tų metalų statyti tvoros segmentus ir juos privirinti. Štai tada galima statyti klojinius, dėti armatūrą (ne 2, o 4 strypus) ir viską užpilti betonu. Štai čia brėžinys. Tiesa, nesumąstau kaip polių armatūrą surišti su horizontalią rostverko armatūrą, kuomet polių viršuje bus įmūryta įdėtinė detelė.

Kur stovės tvora dalis grunto yra piltinis. Gruntas piltas prieš kokius 5 metus ir gal jau susigulėjo, bet kas ten žino. Todėl aš galvoju daryti ne 1,2 m, o 1,5 m gylio polius. Įdomu ar pakaktų tokio gylio? Rostverką galvoju daryti 40x18 cm. Tik apie 20 cm rostverko bus žemiau grunto, todėl realiai poliaus gylis išeitų 1,5 m (pačio polio) ir 0,2 m (įgilintas rosverkas) iš viso apie 1,7 m gylio nuo žemės paviršiaus. Ar pakaktų tokio gylio? O gal seklesnius polius daryti?



Pas mus rostverko su poliais ispylimas 20 euru metras. Ir dar kaip supratau negauciau to ko noriu.. Pasnekejau tai meistru poziuris i toki darba ,ziaurus.. Tokiam stiliui,atbegau,sumeciau isbegau.. O polius kaip jis grezia? Reikes nuomoti benzinini grazta? As tai su rankiniu,po truputi smile.gif Ar darytis paciam,tai jau spresti tau,bet.. Tuo tris klojinius as surinkineju apie sesias valandas.. O man teke jau nemazai prie to dirbti (tik ne tvoru) Bet gali pabandyti maziausiai matomoje sklypo vietoje. Bus didelis noras paciam,galesiu i az smulkiai parodyti kaip as darau.O poto jau pats sau pritaikytum kas parankiau. Detales ibetonuoti neproblema,tau dar lengviau negu man su tokia sistema. Man reikia iskarto stulpelius uzfiksuoti kad butu tinkamas aukstis ir dar nenuvirtes butu.
Del armaturos (i polius) tai nematau problemu,tiesiog ja islankstai tokia forma kad praeitu pro tas detales ir susijungtu su horizontalia.
5 metai nemazai,bet is patirties zinau kad gruntas vistiek buna minkstesnis negu ilgai nejudintas. Tiesa pas tave zvyras,tai kaip ir ciki viskas. DEl poliu gylio... Kaikurie zmones paprastom segmentinem tvorom daro tik 80 cm gylio polius.. Na,lengvom konstrukcijom as suprantu,nera tokiu apkrovu..O pas tave.. Isivaizduoju kokie sveria vienas elementas.. Faktas tas kad as daryciau zemiau isalo zonos poliaus apacia. Minimum. Nemamenu kiek pas tave grunto supilta,koks sluoksnis. Nezinai kokio gylio grezti polius. Saves paklausk. Kiek sutaupysi pinigu jei polius bus 30 cm gilesnis. Ir kiek prarastum pinigu jei polius suvaikscios.. AS kai darau kanors sau arba kitiems,darau taip kad nebutu geda po desimties,dvidesimties metu.. Aisku viskas turi tureti proto ribas.. cool.gif


Ir dar cibuli. Rekomenduoju visus strypus ties betono virsum apsivynioti su lipnia juosta. Strypai dazyti,juk neterliosi su betonu,o issaugoti svarius,misija neimanoma..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo biesas66: 27 liepos 2016 - 05:47
o kokiu būdu padarei rostverko kampų užapvalinimus?
Atsakyti
Ore kabanti tvora. Niekaip nesuprantu kaip tokią padarė. Nebent iš kažkokių lengvų medžiagų?
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 07 27, 05:45)
Pas mus rostverko su poliais ispylimas 20 euru metras. 

Puikiai išėjo - beveik 4 kartus pigiau. Ir gražiai.
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2016 07 27, 05:45)
5 metai nemazai,bet is patirties zinau kad gruntas vistiek buna minkstesnis negu ilgai nejudintas. Tiesa pas tave zvyras,tai kaip ir ciki viskas. DEl poliu gylio... Kaikurie zmones paprastom segmentinem tvorom daro tik 80 cm gylio polius.. 

Užklausiu konstruktorės, kokio gylio polius ji siūlytų daryti pagal mano grunto tyrimus. Bent jau apie rostverką ji man taip parašė:

Esant tvoros svoriui 100 kg/m(1), o atstumui tarp poli 2,5 m. rostverko aukštis turėtų būti 30 cm, betonas C30/37 XC3 XF3 (tik gamyklinis), viršutinę plokštumą būtina užtrinti ("užgeležinti"). Rostverką armuoti 4 išilginiais arm. strypais d10 S500 juos dėstant po vieną kampuose. Skersinė armatūra (apkabos) - d6 S240 kas 25 cm. Apsauginis sluoksnis darbo armatūrai (d10) iš visų pusių po 3 cm, išskyrus nuo apačios - 7 cm.

Vėliau su ja kalbėjau telefonu ir priėjau išvados, kad reikia daryti 40 cm aukščio ir 18 cm pločio. Būtų geriau daryti 20 cm pločio, bet gaila sklypo erdvės prarasti.
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2016 07 27, 05:45)
Na,lengvom konstrukcijom  as suprantu,nera tokiu apkrovu..O pas tave.. Isivaizduoju kokie sveria vienas elementas.

Mano tvora tikrai sunki. Vieno segmento ilgis - 1,97 m. Jis sverai - 81 kg. Kuomet vežiau tvorą dažymui, tai gerai, kad buvo telferis, nes krauti į mašiną tokius segmentus buvo labai sunku. O kiemo vartai sveria net 185 kg. Be telferio tokių nepakrautum. Visa tvora su kiemo vartais sveria apie 1,7 tonos. Tikrai buvo ką veikti kraunant tiek metalo.
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2016 07 27, 05:45)
Rekomenduoju visus strypus ties betono  virsum apsivynioti su lipnia juosta.  Strypai dazyti,juk neterliosi su betonu,o issaugoti svarius,misija neimanoma..

Apie šitą dalyką ir aš pagalvojau. Kiek siūlai į viršų apsivynioti: 10, 20 cm ar daugiau?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 07 27, 10:18)
Ore kabanti tvora. Niekaip nesuprantu kaip tokią padarė. Nebent iš kažkokių lengvų medžiagų?


Kokios lengvos bebūtų, bet vistiek, manau, metalo konstrukcija viduje turi būti, kas automatiškai reiškia nemaža svorį. Gal kampuose vis tik yra kokie strypai, tik jų nuotraukoje nesimato? Iš kitos pusės, tai tokia tvora iš vis nelabai prasmės neturi. O gal tvoros apačioje tiesiog stiklas įdėtas?
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 07 27, 06:45)
Tuo tris klojinius as surinkineju apie sesias valandas.. O man teke jau nemazai prie to dirbti (tik ne tvoru)  Bet gali pabandyti  maziausiai matomoje sklypo vietoje. Bus didelis noras paciam,galesiu i az smulkiai parodyti kaip as darau.O poto jau pats sau pritaikytum kas parankiau. 

Kokio storio fanerą pirkai? Ten tas mėlynas po rostveru XPS ar EPS ? Apie klojinių pastatymo subtilybes gali ir čia parašyti. Ne vien Cibuliui įdomu smile.gif
Atsakyti
Štai ką dėl polių man parašė konstruktorė:

Supiltas gruntas natūraliai pasiekia savo tankį per 10 metų. Kažkiek Jūsų piltinis jau sutankėjęs. Sakyčiau, gilinkite polius į 1,5 m nuo buvusio žemės paviršiaus, kai buvo daromi geologiniai tyrimai, bet kaip tik 1,5 m gylyje pirmame gręžinyje grunto stiprumas, galima sakyti, nulinis. Todėl, kad jau tikrai būtų gerai, gilinkite į 2,0 m tam, kad pasiektumėte šiokį tokį grunto atsparumą. 20 cm diametro poliai tvoros svorį laiko. Tik - ar pavyks tokius siaurus ir ilgokus išbetonuoti? Armuoti galite ir karkasu iš 4-ių d10 S500, sujungtų d6 S500 kas 250.
Rostverkas su poliais susijungs per tvoros segmentą, kuris bus privirintas prie polių. Todėl, polių ir rostverko armatūrų jungti nereikia.


Man reikės kažkur 25 polių, kurių ilgis - po 2 metrus. Kosminė kaina išeis.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 07 27, 17:20)
Štai ką dėl polių man parašė konstruktorė:

Supiltas gruntas natūraliai pasiekia savo tankį per 10 metų. Kažkiek Jūsų piltinis jau sutankėjęs. Sakyčiau, gilinkite polius į 1,5 m nuo buvusio žemės paviršiaus, kai buvo daromi geologiniai tyrimai, bet kaip tik 1,5 m gylyje pirmame gręžinyje grunto stiprumas, galima sakyti, nulinis. Todėl, kad jau tikrai būtų gerai, gilinkite į 2,0 m tam, kad pasiektumėte šiokį tokį grunto atsparumą. 20 cm diametro poliai tvoros svorį laiko. Tik - ar pavyks tokius siaurus ir ilgokus išbetonuoti? Armuoti galite ir karkasu iš 4-ių d10 S500, sujungtų d6 S500 kas 250.
Rostverkas su poliais susijungs per tvoros segmentą, kuris bus privirintas prie polių. Todėl, polių ir rostverko armatūrų jungti nereikia.


Man reikės kažkur 25 polių, kurių ilgis - po 2 metrus. Kosminė kaina išeis.


O koks pas jus gruntas? Jei smėlis, tai nereikia tokių grandijozinių pamatų, nes apkrova tikrai nedidelė. Svarbiausia kad gruntas nebūtų kilsnus ( t.y. įgeriantis ir laikantis vandenį/drėgmę, nes kai pašals iškels tvorą) Kilsnumą galima primažinti apšiltinant ne tik po rostverku, bet ir padarant XPS sijonėlį, bent po 50cm nuo rostverko. Tik reikia gerai paskaičiuoti, kas geriau gilūs poliai ar XPS sijonėlis.
Atsakyti
QUOTE(Bingo @ 2016 07 27, 09:11)
o kokiu būdu padarei rostverko kampų užapvalinimus?


Trikampiuka atpjoviau is medienos ir pritvirtinau prie klojiniu.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2016 07 27, 10:18)
Ore kabanti tvora. Niekaip nesuprantu kaip tokią padarė. Nebent iš kažkokių lengvų medžiagų?


Pas mane kaimynas toki nama pasistatytu (blizgi) ,tai nakti perdazyciau..
Cia kaip suprantu vizualizacija,tai architektui turbut buvo pofig kaip ja ore pastatyt.. Faktas tas kad reikia vistiek kazkokios minimalios atramos ir riebaus karkaso.....
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2016 07 27, 10:58)


Apie šitą dalyką ir aš pagalvojau. Kiek siūlai į viršų apsivynioti: 10, 20 cm ar daugiau?



10 man butu aukso viduriukas.
Papildyta:
QUOTE(Pupcis @ 2016 07 27, 13:09)
Kokio storio fanerą pirkai? Ten tas mėlynas po rostveru XPS ar EPS ?  Apie klojinių pastatymo subtilybes gali ir čia parašyti. Ne vien Cibuliui įdomu smile.gif


12 mm fanera. Antros rusies,bet realiai ji puiki. smile.gif XPS dejau. Oi tos subtilybes.. Sunku nupasakoti.. Matai as dirbu vienas tai prisimastau visokiu pribumbasu kad sugaudyti galus.. Kalu kuoleli pora cm nuo klojinio. Virsus jungiasi su kitu kuoleliu kitoje klojinio puseje. Prie stacio kuolelio dedu dar klojinio aukscio pagalika mazdaug 4-5 cm Pasistatau klojini pagal sniur,prisisuku ta 4 cm pagaliuka prie klojinio,sukeliu klojini iki reikiamo aukscio ir prisuku virsu. Poto paziuriu su gulsciuku kad klojinys stovetu vertikaliai ir prisuku to 4 cm pagaliuko apacia prie kuolelio. Virsuje dedu skersine atrama,o apacia ir taip jau gaunasi uzfiksuota,nepabega.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2016 07 27, 18:20)
Štai ką dėl polių man parašė konstruktorė:

Supiltas gruntas natūraliai pasiekia savo tankį per 10 metų. Kažkiek Jūsų piltinis jau sutankėjęs. Sakyčiau, gilinkite polius į 1,5 m nuo buvusio žemės paviršiaus, kai buvo daromi geologiniai tyrimai, bet kaip tik 1,5 m gylyje pirmame gręžinyje grunto stiprumas, galima sakyti, nulinis. Todėl, kad jau tikrai būtų gerai, gilinkite į 2,0 m tam, kad pasiektumėte šiokį tokį grunto atsparumą. 20 cm diametro poliai tvoros svorį laiko. Tik - ar pavyks tokius siaurus ir ilgokus išbetonuoti? Armuoti galite ir karkasu iš 4-ių d10 S500, sujungtų d6 S500 kas 250.
Rostverkas su poliais susijungs per tvoros segmentą, kuris bus privirintas prie polių. Todėl, polių ir rostverko armatūrų jungti nereikia.


Man reikės kažkur 25 polių, kurių ilgis - po 2 metrus. Kosminė kaina išeis.


Taip,poliai gausis brangus.. Daug betono.
Atsakyti
QUOTE(remiga @ 2016 07 27, 19:13)
O koks pas jus gruntas? Jei smėlis, tai nereikia tokių grandijozinių pamatų, nes apkrova tikrai nedidelė. Svarbiausia kad gruntas nebūtų kilsnus ( t.y. įgeriantis ir laikantis vandenį/drėgmę, nes kai pašals iškels tvorą)

Gruntas tikrai labai geras - smėlis. Konstruktorė sako, kad piltinis gruntas sugula per 10 metų, mano gruntui šiomis dienomis bus lygiai 5 metai kaip supiltas. Ant jo važinėjo sunkiasvorės mašinos su statybinėmis medžiagomis, kaimynas rąstus sandėliavo, stovėjo keli statybininkų vagonėliai. Gal jau tikrai geriau susigulėjęs nei tie 5 metai natūralaus gulėjimo?

Man dar tokia mintis šovė - toje vietoje, kur eis pamato rostverkas galima su vibroplokšte praeiti. O gal ir bevertis darbas.
Papildyta:
QUOTE(biesas66 @ 2016 07 27, 19:57)
Kalu kuoleli pora cm nuo klojinio. Virsus jungiasi su kitu kuoleliu kitoje klojinio puseje. Prie stacio kuolelio dedu dar klojinio aukscio pagalika mazdaug 4-5 cm Pasistatau klojini pagal sniur,prisisuku ta 4 cm pagaliuka prie klojinio,sukeliu klojini iki reikiamo aukscio ir prisuku virsu. Poto paziuriu su gulsciuku kad klojinys stovetu vertikaliai ir prisuku to 4 cm pagaliuko apacia prie kuolelio. Virsuje dedu skersine atrama,o apacia ir taip jau gaunasi uzfiksuota,nepabega.

Štai visą šį procesą smalsu pamatyti nuotraukose. Ne viską supratau kaip reikia daryti.
Atsakyti