Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie tvoras

QUOTE(gintarass @ 2016 04 28, 08:24)



Jo,visai nieko kai turi daug pinigu
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 04 25, 18:40)
Man patiktų toks galutinis variantas. Kiek suprantu čia ir yra gyvatvorinės? Ar klystu? O siauriau nei 1 metras kodėl neišeina? Nes nebus įmanoma prieiti nukarpyti iš kaimyno pusės? Ar kaip?

Beje, kaip sodinti tujas, kad būtų galima prieiti ir nukarpyti iš visų pusių? Juk pas bet kokį kaimyną nenueisi ir nepasakasysi: įsileisk pakarpyti tujų, iš savo pusės neprieinu. Kaip sprendžiama karpymo iš visų pusių problema?
Papildyta:


Gyvatvorines, tai tokios netaisyklingai augančios tujos (ne kaip koloninė, kuri yra ale žvakės formos, arba smaragdinė, kuri yra kūgio formos). Kai augalas pasodintas vienas, atrodo nekaip. Kai susodinta kas 35-40 cm, po 4-5 metu susilieja į vientisą sieną ir atrodo taip, kaip tavo nuorodoje. Procesas: pasodini mažus augalus. Po 2 metų juos pradedi karpyti (formuoti). Pradžioje vienoje linijoje nukerpi viršūnes ir šiek tiek pakarpai iš šonų (tik iš priekio ir galinės pusės, kuri "žiūri" į kaimyną). Turi gyvatvorės plotį tarkim 0,4m. Bėgant metams, tu vis karpai (augalai tankėja) ir natūraliai gaunasi, kad gyvatvorė storėja (ir aukštėja kiek leidi). 0,4m pločio 10m senumo augalas niekaip negali būti. Kaip rašiau, storėja jo kamienas, šoninės šakelės ir jei laikysi tuos 0,4m, ilgainiui apatinė augalo dalis paprasčiausiai nupliks (liks labai mažai žalių šakelių-lapelių). Gaunasi, kad kiekvienais metais augalas stambėja ir jo plotis po truputį didėja. Po 2m, bus 0,4m, po 10m - 0,7, po 20m -1m. Tikiuosi dabar tau šis klausimas išdėstytas aiškiai?

Tujas reikia karpyti iš viršaus ir abiejų šonų. Jei nori išvengti tujų karpymo iš kaimyno pusės turi sodinti nuo savo sklypo ribos apie 1,5m. Kai augalai suaugs ir išstorės turėsi apie 1m priėjimą karpymui iš kitos pusės. Arba susitari su kaimynu, kad karpysi (arba jei sutariat karpis jis pats) iš jo sklypo pusės ir sodini 0,5m nuo savo sklypo ribos. Tujų aukštį galima "laikyti" nuo 1,5m iki 3m (apytiksliai).

Koloninės tujos gyvatvorėm nelabai tinka, kadangi jos turi stambesnius kamienus ir jas labiau laužo žiemą sniegas.

Smaragdinės, vientisai suaugusiai gyvatvorei ir nelabai tinka (be to jos 3-4 kartus brangesnės už gyvatvorines). Smaragdinės gražiai atrodo, kol auga susodintos rečiau ir tarp jų yra tarpai (ne aklina gyvatvorė).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pupcis: 28 balandžio 2016 - 08:54
QUOTE(Pupcis @ 2016 04 28, 08:51)
Gaunasi, kad kiekvienais metais augalas stambėja ir jo plotis po truputį didėja. Po 2m, bus 0,4m, po 10m - 0,7, po 20m -1m. Tikiuosi dabar tau šis klausimas išdėstytas aiškiai?

Koks maksimalus galutiniai suaugusių tujų plotis? Per kiek metų jos galutinai suauga ir daugiau nebesiplečia į šonus?
Papildyta:
QUOTE(Pupcis @ 2016 04 28, 08:51)
Tujas reikia karpyti iš viršaus ir abiejų šonų. Jei nori išvengti tujų karpymo iš kaimyno pusės turi sodinti nuo savo sklypo ribos apie 1,5m. Kai augalai suaugs ir išstorės turėsi apie 1m priėjimą karpymui iš kitos pusės.

Jei tujų gyvatvorė būna 1 metro pločio ir jai dar reikia palikti apie 0,5 metrų praėjimą iš kitos pusės, kad būtų galima karpyti, tai iš viso sklypas sumažėja 1,5 m. Mano sklypas mažas, todėl nelabai norėčiau prarasti tuos 1,5 m. Gal yra kažkokie kiti siauresni augalai, kurie suformuoja tokią pačią vešlią augmeniją, žaliuoja visus metus ir yra tinkami tvoroms?

Beje, karpymui iš kitos pusės 0,5 m pakaktų ar realiai mažokas atstumas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 28 balandžio 2016 - 10:39
Tarp Delfyje aprašomų Vilniaus pilių štai kokią nuotrauką radau. Kiek suprantu čia kažkokios įprastos ne gyvatvorinės tujos. Jos irgi suformuoja tankią tvorą ir gal ne nebūna tvora 1 metro storio. Bent jau čia atrodo, kad tujos tikrai iki 0,5 m pločio. Pripjovus viršūnes gal visai daili tvora išeitų?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 04 28, 12:56)
Tarp Delfyje aprašomų Vilniaus pilių štai kokią nuotrauką radau. Kiek suprantu čia kažkokios įprastos ne gyvatvorinės tujos. Jos irgi suformuoja tankią tvorą ir gal ne nebūna tvora 1 metro storio. Bent jau čia atrodo, kad tujos tikrai iki 0,5 m pločio. Pripjovus viršūnes gal visai daili tvora išeitų?

Čia nekarpytos koloninės tujos. Joms kokie 5-6 metai. Pagal nuotrauką matosi, kad gyvatvorė ne vientisa (matosi tujos apvali forma). Dar po kokių 10m tujos bus gerokai storesnės (ir aukštesnės) ir diametras priartės iki metro. Jeigu tinka tokia gyvatvorės forma, galima sodinti ir kolonines tujas.
Dar kartą bandau išdėstyti tujų gyvatvorės variantus:
1. Sodinti gyvatvorines tujas (taisyklingai vadinasi vakarinės tujos "kažkokia" forma). Pasodintas vienas ir neprižiūrimas toks medelis atrodo nedailiai. Toks retokas, išsidraikęs. Susodinti medeliai į vieną eilę kas 35-40 cm, kiekvienais metais karpomi, maždaug po 5-6 metų suauga į vientisą lygią tankią sieną (kaip buvai įdėjęs nuorodą aukščiau). Kiekvienais metais ta siena po truputį storėja (storėja šakos). Negali kiekvienais metais "nužarint" po 20-30cm augalo pločio, tam, kad visą laiką turėtum vienodą plotį (tarkim 0,5m). Pas tėvus yra tokia siena apie sklypą. Jai apie 30m. Storis apačioje prie žemės apie 1m. Tai pigiausias variantas.
2. Sodinti kolonines tujas. Jeigu susodinsi rečiau , kas 0,6-0,8m, eilę metų tarp tujų bus tarpai. Vėliau jos susilies, matysi apvalumai ir po kokių 10m gausis kažkas panašaus, kas su gyvatvorinėm po 5-6m t.y. jei karpysi šonus ir viršūnes irgi turėsi vientisą lygią sieną. Jei sodinsi kas 35-40cm, vientisa siena gausis aunkščiau (bet ne taip greitai kaip su gyvatvorinėm). Koloninė tuja savaime yra stambesnis medelis, nei gyvatvorinė tuja. Po 30m, įtariu plotis bus ne metras, o kažkiek daugiau. Plius jos labiau bijo sniego svorio. Sniegas laužo šakas, kol medeliai nepersipynę tarpusavyje (kol nesuaugę į vientisą sieną). Koloninės tujos kitokia konstrukcija lyginant su gyvatvorine. Tai brangesnis variantas.
3. Sodinti smaragdines tujos. Jos gražios piramidės formos, gražesnės (žalesnės) spalvos. Gražiai atrodo susodintos rečiau (kai yra tarpai). Iš tokių tujų vientisa gyvatvorė nelabai ir formuojama. Nors irgi galima. Brangiausias variantas.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2016 04 28, 11:38)
Koks maksimalus galutiniai suaugusių tujų plotis? Per kiek metų jos galutinai suauga ir daugiau nebesiplečia į šonus?
Papildyta:


Atsakiau aukščiau.

Jei tujų gyvatvorė būna 1 metro pločio ir jai dar reikia palikti apie 0,5 metrų praėjimą iš kitos pusės, kad būtų galima karpyti, tai iš viso sklypas sumažėja 1,5 m. Mano sklypas mažas, todėl nelabai norėčiau prarasti tuos 1,5 m. Gal yra kažkokie kiti siauresni augalai, kurie suformuoja tokią pačią vešlią augmeniją, žaliuoja visus metus ir yra tinkami tvoroms?

Beje, karpymui iš kitos pusės 0,5 m pakaktų ar realiai mažokas atstumas?


0,5m mažokas atstumas. Reikėtų 1m. Karpant juk dar ir šakos krenta. Kad nereikėtų paskuj eiti pas kaimyną savo šakų rinktis.

Siauresni augalai yra. Aš apie tokius iš vienos sklypo pusės galvoju (kur kaimynai "trenkti"). Tai uolinis kadagys "blue arrow". Jie būna siauri, mėlyni, nebijo šalnų. Auga iki 2.5m aukščio. Susodinus kas 30cm, nereikia visai karpyti (vaizdas bus kažkas panašaus kaip cibulio nuotraukoje su koloninėm tujom). Brangoki (lyginant su tujom). Reikia tik išsiaiškinti vieną niuansą. Tarkim jei yra sodas (pas mane jis yra) ir šalia auga pvz. kazokinis kadagys, tai reiškia, kad vaismedžiai garantuotai sirgs (ypač kriaušės). Lapai būna su tokiom raudonom dėmėm, pūslėm. Tos ligos sukėlėjai žiemoja ant kazokinio kadagio šakelių (vėjas užpučia). Kol šalia auga kazokiniai kadagiai, tol sodo neturi. Nežinau kaip yra su uoliniais kadagiais. Reikia klausti rimto dendrologo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pupcis: 28 balandžio 2016 - 15:01
Cibuli. Kiek cinkavimas kainuoja?
Gal kas zinot,ar reikia nusmeliuoti metala pries dazant milteliniu dazymu?
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 04 29, 21:21)
Cibuli. Kiek cinkavimas kainuoja? 

Kažkur 0,33-0,41 euro už kg. Bet aš necinkavau. Mano tvora smėliuota, du kartus dengta epoksidiniu gruntu ir kartą dažyta poliuretaniais dažais. Vadinamasis pramoninis dažymas.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 04 30, 10:34)
Kažkur 0,33-0,41 euro už kg. Bet aš necinkavau. Mano tvora smėliuota, du kartus dengta epoksidiniu gruntu ir kartą dažyta poliuretaniais dažais. Vadinamasis pramoninis dažymas.


Kas per gruntas? Turi pavyzdi? kiek smeliavimas kainuoja? Kas per poliuretaniniai dazai?
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 04 30, 18:40)
Kas per gruntas? Turi pavyzdi? kiek smeliavimas kainuoja? Kas per poliuretaniniai dazai?

Prieš kelias savaites visą tvorą nudažė. Tvora Kaune, nebuvau nuvažiavęs pažiūrėti ir dar pinigų nesumokėjau. Kitą savaitę vešiu pinigus ir pažiūrėsiu. Man visos tvoros smėliavimas, gruntavimas ir dažymas kainavo 1450 eurų. Už tą kainą firma pati tvorą atsivežė iš Elikų į Kauną. Ir dar nemokamai tvorą palaikys kad ir iki rudens po stogu, nes nežinau kaip statyti. Darė labai didelė firma.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 04 30, 20:42)
Prieš kelias savaites visą tvorą nudažė. Tvora Kaune, nebuvau nuvažiavęs pažiūrėti ir dar pinigų nesumokėjau. Kitą savaitę vešiu pinigus ir pažiūrėsiu. Man visos tvoros smėliavimas, gruntavimas ir dažymas kainavo 1450 eurų. Už tą kainą firma pati tvorą atsivežė iš Elikų į Kauną. Ir dar nemokamai tvorą palaikys kad ir iki rudens po stogu, nes nežinau kaip statyti. Darė labai didelė firma.



Kaip suprasti nezinai kaip statyti?
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 04 30, 20:00)
Kaip suprasti nezinai kaip statyti?

Taigi pietų pusės kaimynas su sklypo aukščiais knisa smegenis. Tą pusę būčiau padaręs savo sąskaita brangiausia Lietuvoje man žinoma tvora. Visiškai ažūriška, t.y. permatomą. Dabar galvoju apie tujas toje vietoje. Nieko nežinau. Turiu 36 metrus segmento ir buvo galvota vienap statyti, teks statyti visai kitaip. Turiu juodą mėnulį savo ženkle ir dabar gaunu visą šūdą ant savo galvos. Ne daug liko.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 30 balandžio 2016 - 20:17
QUOTE(cibulis @ 2016 04 30, 21:12)
Taigi pietų pusės kaimynas su sklypo aukščiais knisa smegenis. Tą pusę būčiau padaręs savo sąskaita brangiausia Lietuvoje man žinoma tvora. Visiškai ažūriška, t.y. permatomą. Dabar galvoju apie tujas toje vietoje. Nieko nežinau. Turiu 36 metrus segmento ir buvo galvota vienap statyti, teks statyti visai kitaip. Turiu juodą mėnulį savo ženkle ir dabar gaunu visą šūdą ant savo galvos. Ne daug liko.


Na jo,turi galvos skausma. Cibuli. mano norai neka kuklesni negu tavo.. Noriu tvoros kurios kvadratas kainuoja 100 euru.. . Kandziojasi.. Na bet sklypo priekiui sukrapstysiu kapeikas.. Kada nors.
Atsakyti