Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie tvoras

QUOTE(cibulis @ 2016 04 22, 15:34)
Ir ko jūs čia visi apie tuos varganus medžius. Pamirškite juos. Mano klausimas buvo: kokią tvorą daryti toje vietoje, žinant, kad anksčiau ar vėliau tas sklypas bus žeminamas, lyginamas, tvarkomas? O gal kaip tik sklypas nebus žeminamas, todėl gali reikėti atraminės sienutės. Žodžiu, kokią daryti tvorą?


Tau jau sake nekarta. Tokia kaip pacio tvora statyti kaimynui yra kazkokia nesamone, nebent tas kaimynas puse dengtu, bet jam greicausiai bus taspats nes tikimybe kad uzsimanytu tokios pat gan nedidele. Tai tiesiog grezi skyles, betonuoji stulpus ir statai segmentine tvora. Nesodinciau nieko, kam tau tu tuju pietineje puseje, kol niekas negyvena, nestovi prie tvoros neverta ne sukt galvos..
Atsakyti
Ant sklypo ribos, nesuderines su kaimynu ,net negali statyti tvoros .Tvora gali statyti tik savo ribose .
Atsakyti
Iš kur čia tokie nustatymai? Kuo aukštesnis- tuo toliau
Detaliam gal 4 m namui nuo ribos, STR' e- 3m.
Kaip aukštis susijes su atstumu nuo ribos?

QUOTE(cibulis @ 2016 04 22, 14:34)
Pagal detalų planą jis negali statyti namo 3 metrai nuo mus skiriančios tvoros. Jis turi namą traukti į kitą pusę. Detalus planas taip pat reguliuoja ir aukštingumą. Realiai jis galės statyti iki 8,5 aukščio namą. Kuo aukštesnis namas bus, tuo labiau reikės atitraukti nuo šoninių sklypo kraštų,

Atsakyti
QUOTE(*** @ 2016 04 22, 15:42)
Tau jau sake nekarta. Tokia kaip pacio tvora statyti kaimynui yra kazkokia nesamone, nebent tas kaimynas puse dengtu, bet jam greicausiai bus taspats nes tikimybe kad uzsimanytu tokios pat gan nedidele. Tai tiesiog grezi skyles, betonuoji stulpus ir statai segmentine tvora. Nesodinciau nieko, kam tau tu tuju pietineje puseje, kol niekas negyvena, nestovi prie tvoros neverta ne sukt galvos..

Aš visai nenoriu, kad jis statytų tokią tvorą kaip mano. Aš savo sąskaitą pats pastatyčiau tvorą tarp mūsų. Iš jo nei cento neprašau ir neprašyčiau. Visa esmė, kad tarp sklypų yra aukščio skirtumai, todėl negaliu pastatyti tvoros be atraminės sienos. O jos vienas savo sąskaita aš nedarysiu. Be to atraminė sienutė būtų aukšta, todėl joje betonuoti metalo strypus - absurdas, nes būtų negražu. Man toje pusėje reikia kažkokio kito sprendimo. Štai ir galvoju, ką būtų galima padaryti.

Man gražiausiai būtų visą tą pusę užsodinti tujomis. Tik visa esmė, kad jas reikia sodinti per metrą nuo sklypo ribos. Beje, o kokio pločio būna suaugusios tujos? Galbūt pakanka pasodinti taip tujas, kad jų šakos nelįstų į kaimyno sklypą, todėl nėra būtina sodinti 1 metru nuo sklypo ribos. Tarkime sodini kažkur pusę metro nuo ribos ir jos suaugusios neperžengia sklypų ribos.
Papildyta:
QUOTE(korida @ 2016 04 22, 17:05)
Ant sklypo ribos, nesuderines su kaimynu ,net negali statyti tvoros .Tvora  gali statyti tik savo ribose .

Teisingai. Aš tikrą tvorą statyčiau kažkur 2 cm iki sklypo ribos, kad nebūtų jokių pretenzijų iš nieko niekada.
Papildyta:
QUOTE(arkava @ 2016 04 22, 17:18)
Iš kur čia tokie nustatymai? Kuo aukštesnis- tuo toliau
Detaliam gal 4 m namui nuo ribos, STR' e- 3m.
Kaip aukštis susijes su atstumu nuo ribos?

Reikalavimai statinių statybai iki 3 m atstumu nuo sklypo ribos nustatyti
STR 1.07.01:2010 „Statybą leidžiantys dokumentai“ [3.2]. 3 m atstumu nuo sklypo ribos statinio (pastato ar stogą turinčio inžinerinio statinio) bet kurių konstrukcijų aukštis, skaičiuojant jį nuo žemės sklypo ribos žemės paviršiaus altitudės, negali būti didesnis kaip
8,5 m; didesniais atstumais statinių konstrukcijų aukštis gali būti didinamas išlaikant reikalavimą, kiekvienam papildomam virš 8,5 m aukščio metrui atstumas didinamas po 0,5 m. Šiame punkte nurodyti atstumai gali būti mažinami gavus besiribojančio žemės sklypo savininko ar valdytojo rašytinį sutikimą;
Atsakyti
imesk foto tos savo ribos su kaimynu bus aiškiau apie ką kalbama wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Liveris @ 2016 04 22, 19:30)
imesk foto tos savo ribos su kaimynu bus aiškiau apie ką kalbama wink.gif

Keli puslapiai atgal dėjau. Bet kartoju.

Man architektas siūlo tokią tvorą daryti. Balta spalva pažymėjau mūrinę tvoros dalį (būtų balto tinko kaip fasadas arba apklijuočiau pilku klinkeriu, kurio irgi yra fasade), raudona - metalo strypų dalis, žalia - tujos. Mėlyna spalva - tvoros dalis, kurią jau beveik padarė kaimynas. Visos trys kraštinės aiškios. Lieka tik priekinės dalies klausimas, t.y. ta dalis, kurią pažymėjau žalia spalva. Man toje vietoje labiausiai norisi tujų, bet nesuprantu to reikalavimo - tujas sodinti 1 metras nuo sklypo ribos. Labai jau toli išeina. Gal aptvėrus segmentu galima sodinti iki pat sklypo ribos.

Galutinis variantas turėtų būti maždaug toks. Štai čia mano metalo strypų tvoros gamyba.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 22 balandžio 2016 - 20:08
Manau pietineje puseje gali det skersa ant str ir sodint ant ribos. Gi seselis tik pas tave. Svarbu ka nelystu i ana puse. Gal tas senis ne nezino str..
Atsakyti
QUOTE(*** @ 2016 04 22, 20:16)
Manau pietineje puseje gali det skersa ant str ir sodint ant ribos. Gi seselis tik pas tave. Svarbu ka nelystu i ana puse. Gal tas senis ne nezino str..

Man architektas panašiai sakė. Pasak jo, visi tujas sodina ant ribos, nes dauguma nežino tokio reikalavimo. Ta prasme ant ribos, kad tujos neperžengtų ribos, t.y. liktų savame sklype. Aš manau, kad tikrai protinga kotus sodinti kažkur 0,5 m nuo sklypo ribos. Bus ir mano sklype ir beveik pagal STR'ą.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 04 22, 21:21)
Man architektas panašiai sakė. Pasak jo, visi tujas sodina ant ribos, nes dauguma nežino tokio reikalavimo. Ta prasme ant ribos, kad tujos neperžengtų ribos, t.y. liktų savame sklype. Aš manau, kad tikrai protinga kotus sodinti kažkur 0,5 m nuo sklypo ribos. Bus ir mano sklype ir beveik pagal STR'ą.


Mano nuomone - dėk kol kas skersą ant to senio, pasidaryk net ne segmentinę, o tiesiog laikiną tinklinę tvorą iš tos pusės. Tujas sodink kur nori - pietinė tavo sklypo pusė, ne suknistas senio reikalas. Kai bus sklype naujas šeimininkas ar senis sugalvos kažką daryti, tada ir suderinsit kokia ten tvorą statyt.

Caveat emptor - tujas tai pasirink protingai, pagal rūšį. Yra augančių ir 5m į aukštį, neužtaikyk ant tokių, jei pagal grožį rinksies. Kokios jos nežinau, sode prieš ~20 metų tėvai pasisodino, šiemet jau žiūriu oro linijos į namą laidus pradėjo siekti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 04 22, 20:45)
Keli puslapiai atgal dėjau. Bet kartoju.

Man architektas siūlo tokią tvorą daryti. Balta spalva pažymėjau mūrinę tvoros dalį (būtų balto tinko kaip fasadas arba apklijuočiau pilku klinkeriu, kurio irgi yra fasade), raudona - metalo strypų dalis, žalia - tujos. Mėlyna spalva - tvoros dalis, kurią jau beveik padarė kaimynas. Visos trys kraštinės aiškios. Lieka tik priekinės dalies klausimas, t.y. ta dalis, kurią pažymėjau žalia spalva. Man toje vietoje labiausiai norisi tujų, bet nesuprantu to reikalavimo - tujas sodinti 1 metras nuo sklypo ribos. Labai jau toli išeina. Gal aptvėrus segmentu galima sodinti iki pat sklypo ribos.

Galutinis variantas turėtų būti maždaug toks. Štai čia mano metalo strypų tvoros gamyba.

Manau reikalavimas toks ne tik del pavesio. Tujos turi placias saknis ko pasekoje nelabai ka galima prie ju auginti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 04 22, 20:45)
Keli puslapiai atgal dėjau. Bet kartoju.

Man architektas siūlo tokią tvorą daryti. Balta spalva pažymėjau mūrinę tvoros dalį (būtų balto tinko kaip fasadas arba apklijuočiau pilku klinkeriu, kurio irgi yra fasade), raudona - metalo strypų dalis, žalia - tujos. Mėlyna spalva - tvoros dalis, kurią jau beveik padarė kaimynas. Visos trys kraštinės aiškios. Lieka tik priekinės dalies klausimas, t.y. ta dalis, kurią pažymėjau žalia spalva. Man toje vietoje labiausiai norisi tujų, bet nesuprantu to reikalavimo - tujas sodinti 1 metras nuo sklypo ribos. Labai jau toli išeina. Gal aptvėrus segmentu galima sodinti iki pat sklypo ribos.

Galutinis variantas turėtų būti maždaug toks. Štai čia mano metalo strypų tvoros gamyba.



O kokia tvora padare kaimynas? Melyna spalva.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 04 23, 05:32)
O kokia tvora padare kaimynas?  Melyna spalva.

Kol kas jis tik metalinius stulpus kas 2 metrus sustatė. Tarp stulpų dės medines lentas.
Papildyta:
QUOTE(Verteris @ 2016 04 22, 21:27)
Mano nuomone - dėk kol kas skersą ant to senio, pasidaryk net ne segmentinę, o tiesiog laikiną tinklinę tvorą iš tos pusės.

Architektas būtent taip ir siūlo. Paimti pigiausią tinklą iš Senių ir tą pusę aptverti laikinai. Aš galvoju ar pakaktų vien tujų be tinklo. Ta prasme, kai tujos suauga ar pro jas niekas nepraeis ar visgi reikalingas ir metalinis segmentas.

Gal kas žinote, kokio pločio būna suaugusios tujos? Ta prasme, kokiu atstumu nuo ribos reikia sodinti, kad vėliau tujos nelįstų į kaimyno sklypą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 23 balandžio 2016 - 07:52