Įkraunama...
Įkraunama...

Krikščionių pokalbiai

QUOTE(_una_ @ 2017 10 23, 23:38)

Tas įsikabinimas į praeities dalykus nėra geras, Dievas atleido, o piktasis nenori paleisti, jam reikia, kad neturėtum ramybės, nepasitikėtum begaliniu Dievo gailestingumu.

Kalbu, bent jau spalį kasdien. Ypač, kai toks neramus pasaulis. Man labai patiko akcija Malda už taiką, kažkaip toks bendrumas su viso pasaulio katalikais, priminimas, kad visi esam to paties Tėvo vaikai ir visiems rūpi tie patys dalykai. Tik paskutiniu metu "neberandu laiko" pasiryžti valandai maldos, sunku įsipareigoti, dar sutrukdys kas nors, arba tingėsiu atsikelti tuo laiku, kai niekas netrukdo blush2.gif .

Net nžn., ar sąžininga kaltint piktąjį. unsure.gif Gal tokia jau esu pati...
Respektas tau. Man rožinis per sunku. ninja.gif Tik bažnyčioj, kai visi meldžias, ir aš kalbu. Dar pernai išeidavau po kokio 1 slėpinio. Ir dabar nelabai suprantu, kada ten spėt apie juos pamąstyt, kai iškart beria maldas. unsure.gif Aš stebiuosi, kaip žmonės net senyvo amžiaus išbūna atsiklaupę visą pusvalandį. Reikia būt labai susikaupus. Mano mintys didesnę laiko dalį klaidžioja. Gal jei ne po mišių, būtų lengviau. Tokia graži malda, bet neprisijaukinau jos. Nors jau paauglystėj bandžiau.

QUOTE(Airona @ 2017 10 24, 18:14)
Apie velnia nemegau nei skaityt, nei klausyt, apskritai, tvirtinantys, kad jis yra, man buvo nesuprantami, nes juk kam galvoti apie blogi,jei yra geris, kam apie velnia, jei yra Dievas. Kam veltui gaisti laika? O sita istorija - virs visko... Tiesiog kraupstu kraupstu... Net nezinojau, kad yra pasauline setono baznycia?....

Sunku suvokt šalia kokių dalykų gyvename... Atrodytų siaubo filmo scenarijus...
Būna, žmonės kenčia karus, badą, ligas. O čia savo noru į siaubą imi ir įsitrauki... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2017 10 29, 19:51)
Net nžn., ar sąžininga kaltint piktąjį.  unsure.gif Gal tokia jau esu pati...
Respektas tau. Man rožinis per sunku. ninja.gif

Daug ką darom patys, bet ir piktojo nereikia užmiršti. Rašiau, man rodos, kažkada kad per vienas Mišias niekaip negalėjau susikaupti, tiek minčių bereikalingų galvoj dūzgė, kad net pati pavargau nuo jų. Pyktelėjau ir mintyse ištariau: eik šalin, šėtone! Ir ką tu manai - tylu ir ramu paliko, pati buvau apstulbus. Kartais mes per daug garbės sau prisiimam. Tik gal reikėtų naudoti kokią rimtesnę formulę mastau.gif . Nors jeigu veikia ir tokia, gal užtenka vien pareikšti savo valią.
Rožančiaus (rožinis man nepatinka, labai jau rūžavas tongue.gif , nepriprantu, čia neapgalvoto taisymo pavyzdys - turėjo pataisyti į rožyną, jei jau norėjo tikslinti ir išmesti polonizmą) ir aš ilgokai nemylėjau, bet dabar gera kartoti maldą į Mamą ir mąstyti apie Jėzaus gyvenimą, dar kiekvienam slėpiniui po intenciją paskiriu, už ką meldžiuosi. Esu tingi, tai kalbu vaikščiodama lauke, sėdėdama kambary ar net gulėdama lovoj, kol užmiegu. Kažkada tėvas Stanislovas nuramino, kad Mamai malonu girdėti, kai vaikas užmiega su Jos vardu lūpose, todėl nieko blogo melstis prieš užmingant, nebūtinai tik klūpant ir specialiai paskirtu laiku.
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2017 10 29, 22:17)
Daug ką darom patys, bet ir piktojo nereikia užmiršti. Rašiau, man rodos, kažkada kad per vienas Mišias niekaip negalėjau susikaupti, tiek minčių bereikalingų galvoj dūzgė, kad net pati pavargau nuo jų. Pyktelėjau ir mintyse ištariau: eik šalin, šėtone! Ir ką tu manai - tylu ir ramu paliko, pati buvau apstulbus.


Stai ir kyla man klausimas, kodel zmogus ne Dievo saukiasi, bet varo velnia?

Neuzsigaukite, jei klausimas nuskambejo nekorektiskai, tikrai nesmerkiu tokio elgesio. Tik idomu.
Atsakyti
QUOTE(Airona @ 2017 10 30, 21:54)
Stai ir kyla man klausimas, kodel zmogus ne Dievo saukiasi, bet varo velnia?

Neuzsigaukite, jei klausimas nuskambejo nekorektiskai, tikrai nesmerkiu tokio elgesio. Tik idomu.

Kai kalbiesi su kuo nors ir musė lenda į burną, kalbiesi toliau, ar pirmiausia atsikratai musės biggrin.gif ?
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2017 10 30, 22:45)
Kai kalbiesi su kuo nors ir musė lenda į burną, kalbiesi toliau, ar pirmiausia atsikratai musės biggrin.gif ?



Geras thumbup.gif

Taip taip, pirmiausia veju salin muse rolleyes.gif

Aciu, reikes pabandyt pasitaikius progai.
Atsakyti
QUOTE(Airona @ 2017 10 31, 09:13)
Aciu, reikes pabandyt pasitaikius progai.

Na, būtinybės bendrauti nėra, tiesiog kartais akivaizdžiai ne savo valia esi trukdomas, varginamas, kovoji su tuo ir niekaip nesiseka, kelia nusiminimą. Atpažinus kaltininką reikia jį vyti šalin. Gal tik galima rasti tinkamesnių formulių, aš intuityviai išreiškiau savo valią. Nuo to laiko dažniau patyrinėju, ar tikrai čia mano mintys, ar kas nors jas pakiša. Turim angelą sargą, galim jo pagalbos prašyti tokiuose reikaluose.
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2017 10 31, 10:31)
Na, būtinybės bendrauti nėra, tiesiog kartais akivaizdžiai ne savo valia esi trukdomas, varginamas, kovoji su tuo ir niekaip nesiseka, kelia nusiminimą. Atpažinus kaltininką reikia jį vyti šalin. Gal tik galima rasti tinkamesnių formulių, aš intuityviai išreiškiau savo valią. Nuo to laiko dažniau patyrinėju, ar tikrai čia mano mintys, ar kas nors jas pakiša. Turim angelą sargą, galim jo pagalbos prašyti tokiuose reikaluose.


Labai patiko paaiskinimas su muse, net pagalvojau, gal ir kalbu, o muse burnoj sedi, o as visiek kalbu kaip ozka uzsispyrusi... Reikes kada prasispjaudyt rimciau.
Atsakyti
Sveikos gyvos Kristuje.

Kažkada žadėjau pasidalinti mano babutės vaikystėje išmokyta senovine malda. Tai ir padarysiu.

Karčias mūkas, aštrias vinys,
Plakė Jėzų skaudžiom rykštėm.
Deng Marija baltu rūbu.
Pridengdama kalbėjo:

- Kelkitės, griešnos dūšelės,
Kelias danguj ainiuolai.
Ir užtekėjo šviesi žvaigždė.
Ir nušvietė tamsią naktį.

Ir atėjo pats pons Jėzus.
Ir pasakė:„ Kas tą giesmę išgiedos
kožnoj dienoj po tris kartus,
O piatničioj po penkis kartus,

Aš tam duosiu saldų smertį,
O po smerties linksmą rojų.
Peklos duris uždarysiu,
Dangaus vartus atdarysiu”.

P.S. Ne visur žemaitinau žodžius, kad būtų suprantamiau.
Atsakyti
Esu netolerantiška rožinei spalvai, bet rožinis man neatrodo rūžavas, o kaip tik mielas užvadinimas ir neskamba kaip svetimybė. Rožančius šiek tiek skamba. tongue.gif
Tai čia tik šiaip norėjau pasakyt.
Nžn kas vėl užėjo. Atrodo, nesu nei labai sena, nei ligota, bet siaubingai neturiu jėgų. Kai išeinu iš darbo, tai miegu miegu miegu. Savaitgalį išvis dieną ir naktį. Tai šian žygdarbis tiesiog, kad nuvykau iki Aušros Vartų. Kaip žinia, netolies gyvenu, bet šv. Mišios tai lauke ir stovėti man, iškeipėlei, valandą, žinot... Bet kokios jėgos turi mūsų vyskupas metropolitas! Jis teikė man ir sutvirtinimą, ir Pirmą Komuniją iš jo rankų priėmiau. Man tai toks įkvėptas žmogus, tikras ganytojas.
Bet šiaip pagalvojau, bent pati labiau įsijaučiu patogiai ir šiltai įsitaisius. Laikas mišių nepastebimai prabėga. O kai lauke lynoja, šąla nosis ir kanopos, 2 diedukai į skirtingas ausis nuo dūšios plėšia giesmę, net choro nesigirdi, o dar 1 doras krikščionis netyčiom vos neišduria man akies su skėčiu, tai hm. Jaučiaus pabuvus šalia, bet nelabai dalyvavus šv. mišiose.
Dar pastebėjau, kad absoliuti dauguma žmonių buvo senyvi. Viskas ok. Bet pasakykit jūs man. Ar tie žmonės gyvenimo žiemai atėjus labiau įtiki, ar tai ankstesnė karta buvo giliau tikinti, ar jų tiesiog daug daug daug daugiau? Kad kaip į pramogą eina netikiu, nes visgi šiandien po lietum, kad ir negausiu, sausakimšoj minioj stovėt kokiam 70mečiui, nemanau, kad pramoga.
Nors, pvz., šlovinimo renginiuose jaunų žmonių būna pilnos bažnyčios.
Ir krikštija man pasirodė, nemažai, ir Pirmą Komuniją priima. Po to absoliuti dauguma jų iš bažnyčių dingsta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Night13: 19 lapkričio 2017 - 21:36
QUOTE(Night13 @ 2017 11 19, 21:34)
Nžn kas vėl užėjo.  Kai išeinu iš darbo, tai miegu miegu miegu.

Bet kokios jėgos turi mūsų vyskupas metropolitas! Man tai toks įkvėptas žmogus, tikras ganytojas.

Bet šiaip pagalvojau, bent pati labiau įsijaučiu patogiai ir šiltai įsitaisius. Laikas mišių nepastebimai prabėga. O kai lauke lynoja, šąla nosis ir kanopos, 2 diedukai į skirtingas ausis nuo dūšios plėšia giesmę, net choro nesigirdi, o dar 1 doras krikščionis netyčiom vos neišduria man akies su skėčiu, tai hm. Jaučiaus pabuvus šalia, bet nelabai dalyvavus šv. mišiose.

Dar pastebėjau, kad absoliuti dauguma žmonių buvo senyvi. Viskas ok. Bet pasakykit jūs man. Ar tie žmonės gyvenimo žiemai atėjus labiau įtiki, ar tai ankstesnė karta buvo giliau tikinti, ar jų tiesiog daug daug daug daugiau?

Nors, pvz., šlovinimo renginiuose jaunų žmonių būna pilnos bažnyčios.
Ir krikštija man pasirodė, nemažai, ir Pirmą Komuniją priima.  Po to absoliuti dauguma jų iš bažnyčių dingsta.

Manau, taip nervų sistema ginasi nuo pervargimo, ji tiesiog nori išsijungti nuo dirgiklių hmm.gif .

Iš tiesų, jūsų arkivyskupas įspūdinga asmenybė. Ir jo pašaukimo istorija neeilinė - turėjo sužadėtinę, dirbo IBM korporacijoje, buvo labai vertinamas, laukė puiki karjera, o vis dėlto...

Aha, šaltis, triukšmas, diskomfortas nėra labai skatinantys susikaupimą tongue.gif . Bet gal tuomet mūsų pasiryžimas išbūti yra vertingesnis už visas gražias mintis, išsakytas patogiai įsitaisius šiltoje bažnyčioje su dieviškai giedančiu choru bigsmile.gif ? Svarbiausia, kad ne kasdien reikia taip dalyvauti, būtų per sunku.

Nemanau, kad giliau tiki. Gal ateina laikas, kai nelabai beplanuoji ką ypatingo ateity nuveikti, nebėra būtinų darbų, pareigų, vis daugiau pažįstamų kapuose ir vis labiau rūpi, kas ten, anapus?

Dėl šlovinimų esu gerokai subjektyvi, man jie tokie truputį "ura" renginiai. Jei į juos suvažiuoja iš visos Lietuvos ar iš viso vienintelio didesnio Lietuvos miesto, atrodo daug. Sunkoka, kai įprotis lankyti Mišias kiekvieną sekmadienį išnykęs net per tris kartas (skaičiuojant kas 25 metus). O apie krikštus ir komuniją tai yra toks anekdotas: Užpuolė vieną bažnyčią pelės, nei spąstai, nei nuodai negelbsti, susirūpino kunigai, ką daryti hmm.gif ? Staiga vienas sako - žinau bigsmile.gif , prileiskim jas Pirmos komunijos, daugiau nei viena nebeateis.
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2017 11 19, 23:42)
Dėl šlovinimų esu gerokai subjektyvi, man jie tokie truputį "ura" renginiai. Jei į juos suvažiuoja iš visos Lietuvos ar iš viso vienintelio didesnio Lietuvos miesto, atrodo daug. Sunkoka, kai įprotis lankyti Mišias kiekvieną sekmadienį išnykęs net per tris kartas (skaičiuojant kas 25 metus). O apie krikštus ir komuniją tai yra toks anekdotas: Užpuolė vieną bažnyčią pelės, nei spąstai, nei nuodai negelbsti, susirūpino kunigai, ką daryti hmm.gif ? Staiga vienas sako - žinau bigsmile.gif , prileiskim jas Pirmos komunijos, daugiau nei viena nebeateis.

Kas yra `ura`renginys? unsure.gif Ar turi minty, kad atsitiktinai susirenka?
Pvz., pas joanitų kartą per sav. tie šlovinimai ir, kiek buvau, ten beveik vien jaunuomenė. hmm.gif Nelabai tikiu, kad darbo dienos vakare atvyksta ne iš Vilniaus. Bet gal, kas žino.
Analogišką anekdotą apie dergiančius bažnyčią balandžius pasakojo per Sutvirtinimo šventę. biggrin.gif Sakė, kad Sutvirtinimas yra atsisveikinimo Sakramentas. Iš tikro, spėju, kad dvasininkijai skaudu tai regėt. Net saleziečiai, kurie orientuoti į vaikus ir jaunimą, atiduoda daug dūšios tiems vaikams, pastangų ir laiko, man atrodo, vis tiek ir toj šventovėj kaita analogiška, kaip ir kitur.
Bet kam tuomet tuos vaikus vest į bažnyčią, kad gautų Sakramentą, kuris, panašu, didžiajai daugumai absoliučiai nieko nereiškia, nesuprantu.
O kur tas arkivyskupas sužadėtinę padėjo? hmm.gif Šito nežinojau, o juk būtina žinot. lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2017 11 20, 20:15)
Kas yra `ura`renginys?  unsure.gif Ar turi minty, kad atsitiktinai susirenka?
Pvz., pas joanitų kartą per sav. tie šlovinimai ir, kiek buvau, ten beveik vien jaunuomenė. 

Bet kam tuomet tuos vaikus vest į bažnyčią, kad gautų Sakramentą, kuris, panašu, didžiajai daugumai absoliučiai nieko nereiškia, nesuprantu.
O kur tas arkivyskupas sužadėtinę padėjo?  hmm.gif Šito nežinojau, o juk būtina žinot. lotuliukas.gif

Turėjau galvoje kokias nors jaunimo dienas ir panašius renginius, kurie vyksta retai ir dalis jaunimo vyksta į juos dėl kompanijos. Jei renkasi kas savaitę, tai jau kitas levelis biggrin.gif , šitie anksčiau ar vėliau turėtų grįžti į bažnyčią, net jei kuriam laikui ir dingsta.

Na, mano dukros klasiokės jau 4-toje klasėje rūpinosi, ko reikia, kad paskui galėtų tuoktis bažnyčioje ax.gif , įtariu daliai tai reikšmingas motyvas metus "kentėti" kas sekmadienį Mišias. Kita vertus, dalis tėvų yra nors ir paviršutiniškai, bet šiek tiek tikintys ir nori vaikams duoti viską, kas geriausia, todėl, kol maži sugeba įkalbėti ruoštis komunijai, bet kadangi patys bažnyčios nelanko, tai iki Sutvirtinimo didžiajai daliai jau nebepavyksta nusigauti. Daigai, pasėti lankant tikybos pamokas ir ruošiantis Pirmajai komunijai, nunyksta, nes nėra prižiūrimi - nėra tikėjimo praktikos, kaip aš vaikams sakau, jei išmoktum vaikščioti ir po to kelis metus gulėtum, kaip manai, galėtum iš karto atsistoti ir vėl eiti?
Tai sužadėtinei teko susitaikyti su galingesniu konkurentu biggrin.gif . Man rodos vėliau sėkmingai ištekėjo, bet tvirtinti negalėčiau, nelabai pamenu.
Atsakyti