Įkraunama...
Įkraunama...

Krikščionių pokalbiai

Aš net minčių neturėčiau, kad čia išsišokimas. Kokia gali būt provokacija atvažiavus iš kt. pasaulio galo pademonstruot neapykantą savam tautiečiui prezidentui...
Galvočiau, kad žmonės nesupranta kryžiaus prasmės ir net neturi suprast. Aš apie islamo ar budizmo simboliką irgi ne ką težinau. Ir kokioj arabų šaly, turbūt, atrodyčiau, kaip paleistuvė pagal įvaizdį.

Una, o kaip tai vyksta? Nueinama pas kunigą, ir prašoma pašventint tą "karietą"? unsure.gif Man tai gėda ją rodyt, nlb ji gražuolė. mastau.gif Ar čia puikybė, jei man taip atrodo? bijau.gif
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2017 10 10, 21:10)
Una, o kaip tai vyksta? Nueinama pas kunigą, ir prašoma pašventint tą "karietą"?  unsure.gif Man tai gėda ją rodyt, nlb ji gražuolė.  mastau.gif Ar čia puikybė, jei man taip atrodo?  bijau.gif

Taip, paprasčiausiai reikia paprašyti pašventinti automobilį. Tai gali padaryti bet kuris kunigas ar diakonas. O dėl grožio ar gėdos, tai ne puikybė, tiesiog nesusidūrus su tuo, gal atrodo, kad tik naują daiktą tinka laiminti. Be abejo, dera duoti nedidelę auką (jei paims, "karietą" pamatęs biggrin.gif ). Vieną mašiniuką įsigiję buvo labai maloniai nustebinti, lentynėlėj radę kryželį (tokį didoką) ir Fatimos Marijos medalikėlį - smagu, kad katalikas seneliukas ja važinėjosi (buvo savininko duomenys) wub.gif . Tarnavo ji mums išskirtinai gerai, bet numirė sava mirtim praktiškai, nuo karšaties smile.gif .
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2017 10 10, 21:10)
Galvočiau, kad žmonės nesupranta kryžiaus prasmės ir net neturi suprast.

P. Korėja tikrai ne ta šalis, kuri nebūtų girdėjus apie kryžiaus prasmę. ;) Pvz. Tuo labiau ne ta, kuri nesuvoktų tiesiog neapykantos demonstravimo "nevietiškumo". Net ne todėl, kad Kryžių kalnas. Nėra ten pas juos pačius jokio "mainstreamo", pagal kurį viešas neapykantos demonstravimas būtų laikomas norma. Jei problema, kažkas netinka - sako, bet civilizuotai, jei neramumai - dirba ir sprendžia.

Tiek to, neįsipaišau aš čia į pokalbį. Tik galvoju, kad o ko gi reikėjo kelt skandalą dėl išmatų ant Jėzaus paveikslo vieno spektaklio metu? Ar nereikėjo? Gi žmonės nesupranta. Koks skirtumas iš kurio pasaulio galo, jei jiems tai svetima ir nepažįstama? Tikrai nesupranta ar nenori suprast kodėl tai turėtų atrodyti nelabai deramai. Ar tiesiog kitaip matė - juk kiek atsirado po spektaklio "atsivertusių".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 11 spalio 2017 - 18:08
Ar protestuotojai prieš tą spektaklį elgės krikščioniškai korektiškai? Man taip nepasirodė. Na, gal nepamenu gerai ir šiaip daug nesidomėjau.
O dėl kryžių, juk net nežinom, ar tai galima tapatinti tik su kultūra, ar su asmenybe, ar okultika, ar dar velniažin kuo. Skaudu ir gaila, dėmesį atkreipia, bet manęs nenustebintų, ir, jei kažkoks pan. užrašas būtų lenkiškas.

Bet gal ir galiu suprast ir nustebimą. Mane, pvz., stebina moterys, savo noru besiverčiančios prostitucija. Šitai virš mano suvokimo ribų.
Atsakyti
O kas yra "krikščioniškai korektiškai"?
Kiek pamenu tą protestą, tai jis buvo civilizuotas ir kultūringas. Ir kad tai, ką tomis dienomis jaučiau tiems išdrįsusiems ten nueiti, buvo didžiulė pugarba.
Atsakyti
Na gal. Man minty įvaizdis likęs kitoks, bet gal per blankus ir klaidingas - nžn.
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2017 10 12, 20:48)
Na gal. Man minty įvaizdis likęs kitoks, bet gal per blankus ir  klaidingas - nžn.

Čia yra pafilmuotas gabaliukas iš to protesto https://www.15min.lt...-vilniuje-84408 , šiaip jau medijos ką nori, tą ir pateikia, gal todėl ir liko kitoks įvaizdis.

Gaila, nebematyti skirtingų TV reportažų, kur studentai ateitininkai labai gražiai ir argumentuotai kalbėjo, yra kiek plačiau katalikų laikraščio XXI amžius aprašyta protestų eiga, kiek pamenu panašiai viskas ir vyko http://www.xxiamzius...fondasa_01.html
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2017 10 12, 22:12)
Čia yra pafilmuotas gabaliukas iš to protesto https://www.15min.lt...-vilniuje-84408 , šiaip jau medijos ką nori, tą ir pateikia, gal todėl ir liko kitoks įvaizdis.

Gaila, nebematyti skirtingų TV reportažų, kur studentai ateitininkai labai gražiai ir argumentuotai kalbėjo, yra kiek plačiau katalikų laikraščio XXI amžius aprašyta protestų eiga, kiek pamenu panašiai viskas ir vyko http://www.xxiamzius...fondasa_01.html

Mjo. Čia tikrai nk pan.
Bet tai įdomu, ar išlaikė paslaptį dėl spektaklio konteksto, ar tiesiog niekas neuždavė teisingų klausimų, kad tai sužinot.

Ne į temą. Aną savaitg. pasimirė bendradarbis. Ot tai tau. Ėmė ir pasimirė. Aš su juo tik sveikindavaus, tiesiogiai kontaktuot dar nebuvo prisireikę. Bet man toks lengvas šokas dėl požiūrio į mirtį darbe. Praleidžiam ten tiek laiko, o svarbūs, kaip žmonės, kolegos nebent iš pareigos... Galvojau, ar laisvoji rinka taip rezonuoja su bendražmogiškumu (kokia čia dar Marijos žemė...). Bet, na, ne. Niekas juk neliepia žmogiškumo pamest. Ar čia taip yra, kad žmogui pamojuok pinigais, ir didesnė dauguma bėgs paskui, nustūmę "nesvarbesnius" reikalus...

Paburbėjau ir aš. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2017 10 12, 23:24)
Bet tai įdomu, ar išlaikė paslaptį dėl spektaklio konteksto, ar tiesiog niekas neuždavė teisingų klausimų, kad tai sužinot.

Ne į temą. Aną savaitg. pasimirė bendradarbis. Ot tai tau. Ėmė ir pasimirė. Aš su juo tik sveikindavaus, tiesiogiai kontaktuot dar nebuvo prisireikę. Bet man toks lengvas šokas dėl požiūrio į mirtį darbe. Praleidžiam ten tiek laiko, o svarbūs, kaip žmonės, kolegos nebent iš pareigos... Galvojau, ar laisvoji rinka taip rezonuoja su bendražmogiškumu (kokia čia dar Marijos žemė...). Bet, na, ne. Niekas juk neliepia žmogiškumo pamest. Ar čia taip yra, kad žmogui pamojuok pinigais, ir didesnė dauguma bėgs paskui, nustūmę "nesvarbesnius" reikalus...

Pamenu, kad protestuojama prieš šį spektaklį buvo Prancūzijoje, rodos ir Lenkijoje, buvo įdėti repeticijų (ar spektaklio) įrašai, nuomonę tikrai buvo galima susidaryti (ne tik šis to režisieriaus spektaklis kontraversiškas, ir daugiau jų itin šokiruojančių yra). Mane tuo metu labai sužavėjo akademinis jaunimas, kuris neburbėjo, kaip maniškė karta tyliai virtuvėje, o nepabijojo išeiti į gatvę ir išsakyti savo nuomonę, nors tikrai žinojo, kad žiniasklaida bandys pateikti juos kaip tamsybininkus, atsilikėlius, fanatikus.

Mirtis daugelį gąsdina. Anksčiau žmonės pripažino tradicijas ir aiškiai žinojo, kaip dera elgtis susidūrus su mirtimi. Dabar dauguma stengiasi išsisukt nuo akistatos su šiuo neišvengiamu faktu, nežino, kaip bendrauti su mirusiojo artimaisiais, ir bendrai vengia prisiminti, kad visų anksčiau ar vėliau laukia tokia pat pabaiga. Labiau atjaučia ir linkę apsilankyti šermenyse tie, kurie jau yra palaidoję savo artimuosius. Tai gal iš čia ir noras pasiteisinti neatidėliotinais darbais, nepakankamu artimumu mirusiajam?
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2017 10 13, 00:35)
Pamenu, kad protestuojama prieš šį spektaklį buvo Prancūzijoje, rodos ir Lenkijoje, buvo įdėti repeticijų (ar spektaklio) įrašai, nuomonę tikrai buvo galima susidaryti (ne tik šis to režisieriaus spektaklis kontraversiškas, ir daugiau jų itin šokiruojančių yra). Mane tuo metu labai sužavėjo akademinis jaunimas, kuris neburbėjo, kaip maniškė karta tyliai virtuvėje, o nepabijojo išeiti į gatvę ir išsakyti savo nuomonę, nors tikrai žinojo, kad žiniasklaida bandys pateikti juos kaip tamsybininkus, atsilikėlius, fanatikus.

Mirtis daugelį gąsdina. Anksčiau žmonės pripažino tradicijas ir aiškiai žinojo, kaip dera elgtis susidūrus su mirtimi. Dabar dauguma stengiasi išsisukt nuo akistatos su šiuo neišvengiamu faktu, nežino, kaip bendrauti su mirusiojo artimaisiais, ir bendrai vengia prisiminti, kad visų anksčiau ar vėliau laukia tokia pat pabaiga. Labiau atjaučia ir linkę apsilankyti šermenyse tie, kurie jau yra palaidoję savo artimuosius. Tai gal iš čia ir noras pasiteisinti neatidėliotinais darbais, nepakankamu artimumu mirusiajam?

Aš ir pamenu pagyvenusių burbėjimus. Dar internetinius komentarus. Nors į pastaruosius, gal reiktų mokėt nekreipt tiek dėmesio.

Dėl mirties man pasirodė, kad tikrai žmogus tiesiog nevertinamas. Buvo toks akivaizdus žestas... Dėl pačio vykimo - juk neprivaloma, čia toks "visi taip daro", taip "reikia". Per tėčio laidotuves ir pati darbovietei pranešiau, kad šeimoje nelaimė, todėl nebūsiu darbe tą ir aną dieną. Ir viskas. Nežinojo kontaktų, kitaip būtų atvykę. Bet man tie žmonės nebuvo tokie artimi, ir net jokie mano draugai nežinojo, bet aš manau, kad tokiom akimirkom viso to dėmesio nereikia, jis tik labiau slegia, noris pabūti ramiau. Jei būta artimų su iškeliavusiu, tada suprantu, kad JIE NORI atsisveikint. Nes tas iš pareigos lankymasis skausmo valandą man toks atrodo, meh. Tai gal ir gerai, kad iš pareigos nevyk, tik tas stumimas kitų...

Atsakyti
Anksčiau lankantys mirusįjį daug pagelbėdavo šeimai laidotuvėse, o svarbiausia daug melsdavosi, atsiprašydavo, stengdavosi atlyginti skolas ar įžeidimus, kuriuos galbūt padarė. Dabar dažnai susirenka "nes taip reikia" ir plepa niekus, pagalbą tuo tarpu teikia sodra ar bankas cool.gif . Ir tikrai žiauru, kai netikėtai mirus bendradarbiui, niekas nesustoja, tarsi žmogaus mirtis nieko nereiškia. Bet kažin ar po šituo skubėjimu gyventi toliau nė nestabtelint nesislepia mirties baimė?
Atsakyti
Kaip jums šitai https://www.delfi.lt...i.d?id=76050997 ? Pasirodo, tai dėsninga Lidl'o politika, štai ir dar vienas straipsnis.
Atsakyti