Įkraunama...
Įkraunama...

Krikščionių pokalbiai

Kažin ko nenusimanau, maniškis (vyras) tai Lietuvos skautijai priklausė. Jau pilnamečiu būdamas, tai lyg viskas gerai buvo ir su juo ir su kitais, kuriuos iš tos pačios komandos pažinojau (tiek bendraamžius, tiek jaunesnės kartos). Bet jie buvo ne "mokykliniai", o "parapijiniai", seserų eucharistiečių globoj. Dabar į tas pačias rankas berods zirziliukės vaikas pakliuvo. :]
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 30 rugpjūčio 2016 - 17:13
Turiu prisipazinti, kad SM visai uzmirsau :). Va dabar kazkaip akis uzkliuvo uz nuorodos.

Smalsute, mano vaikas yra Europos skautas. As jais tikrai pasitikiu, zinau is vidaus ir is isores blush2.gif Zinoma, visko buna, juk visur tie patys zmones, bet ideologija yra tikrai labai gera, krikscionys, jei isikure, kai skautai pasaulyje jau buvo prarade savo vertybes, tikslas buvo grizti prie saknu ir vesti vaikus ne tik i gamta, bet ir i Dieva. Zodziu, jei domina - as rekomenduoju. Vilniuje veikia prie Joanitu vienuolyno. Renkasi mergaites nuo 8 metu (vadinamos vilkiukemis). Bus ir nuo sio rudens - kvies ir naujus vaikus. Vadove buvo preitais metais labai puiki, siais metais keisis, bet girdejau, kad patikimas zmogus dirbs su vaikais. Buna 3 susitikimai per menesi, buna ir keletas savaitgalio ilgesniu zygiu, vasaros stovykla. Su berniukas mazais situacija sudetingesne Vilniuje, mums dar neaktualu, tai nesigilnau. Priima berniukus nuo 8 metu, bet siais metais lyg tai nesudarys grupes. Reiktu pasitikslinti.

O Lietuvos skautai (yra bent kelios organizacijos skirtingos) man maziau patiko, nes ir su Dievu ten tai kairen, tai desinen, ir su vertybem... na, kiek as bent jau susiduriau. Grazi isimtis matyt kaip minejo Hi:) - kai vienuolynas sefuoja. Beje ir pamenu is suvaziavimu, kad is hi:) krasto skautai is tolo skyresi nuo kitu. Del anonimiskumo vietoviu pavadinimu neminesime biggrin.gif

Bet, visada viskas susiveda ir i vadovus, gali buti ir labai saunus atskiruose regionuose. Tik paskui vis tiek i bendras stovyklas vaziuoja, tada ir islenda visokie dalykai, jei nera stipraus vertybinio pagrindo.

Man kas ES patinka - tai kad berniukai ir mergaites skautauja atskirai, labai gera sistema. Siais laikais ne taip jau daznai begali rasti, kad butu ugdomos ir butent mergaitiskos, berniukiskos savybes atskirai (juk nemadinga dabar lotuliukas.gif ), maziau visokiu noru pasirodyti ir tra lia lia, daugiau demesio tam, kam reikia. Na, cia trumpai tariant.

O man jau galva skauda po rugsejo 1... irgi bureliu derinimas, muzikos mokykla cool.gif , kaip viska sudelioti, kai ne vienas vaikas.... Gyventum kokiame miestelyje - viskas po ranka, eina nueina, o cia kilometru kilometrais reikia vezioti... Na, kazkaip reikes.

Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2016 08 30, 11:37)
Ei, o kodėl taip tylu? Bene tie skautai apskritai "ne lygis"? unsure.gif Pradėjus kiek gilintis visi jie jau mums vis kuo nors įtartini atrodo. doh.gif Na pasakykit kas nors, kad viskas su jais vis dėlto gerai biggrin.gif , o tai aš jau ir šiaip gilioj nevilty dėl vaikų užklasinių veiklų. verysad.gif


Sveika, skautų priesakas "Dievui, Tėvynei, Artimui" - čiatikrai viskas ok. Dėl skautų skirtumų - yra Lietuvos Skautija, Lietuvos Skautų Sąjunga, Jūrų skautai, ir pan. Tiksliai nepasakysiu, kuo skiriasi, bet nieko blogo per savo skautavimo laiką apie nė vienus negirdėjau. Vaikams ir jaunimui (ir suaugusiems) puiki veikla, stovyklos, sueigos, mazgai... Et. Geri prisiminimai :)
Atsakyti
QUOTE(Baltas sniegas @ 2016 09 01, 18:54)
Beje ir pamenu is suvaziavimu, kad is hi:) krasto skautai is tolo skyresi nuo kitu. Del anonimiskumo vietoviu pavadinimu neminesime  biggrin.gif

Mano kraštas nuo vyro krašto skirtinguos Lietuvos galuos. :] Tai tas mano mistinis anonimiškumas biggrin.gif nesvietiškai nenukentės, jei paminėsiu, kad tai buvo Suvalkija, o dabar ta pati sesuo kartu su kitomis Šiluvoje darbuojas. Dėl Suvalkijos nepakonkretinu tik todėl, kad tai buvo tikrai tik jų miestelis, turėjau ir iš kitų Suvalkijos vetovių kursiokų, o Universitete apskritai kurį laiką vienu kambariuku ateitininkai su Lietuvos skautais dalinomės, kur jau ne tik tas regionas, bet kažkaip tikom mes vieni kitiem. Vieno vyresnio skauto pagarbiai prisibijodavau, bet paskui jis pasiėmė akademines atostogas, patapo pranciškonu ir paskutiniam baklauro kurse tapo mano kursioku. O aš ir nebesuvedžiau, ko ten tokios bičiuliškos dūšios "bijot" reikėjo. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 02 rugsėjo 2016 - 12:56
QUOTE(Baltas sniegas @ 2016 09 01, 18:54)
Man kas ES patinka - tai kad berniukai ir mergaites skautauja atskirai, labai gera sistema.

Ne lietuviškas ES variantas, bet teko susidurt kai Belgijos vyrukai skautavo atskirai. T.y. vyrukai skautai atvyko į stovyklą LT, o lietuviška pusė švelniai sakant buvo labiau moteriška. Nors, ta "lietuviška pusė" tiesą sakant nė nebuvo skautai, tiesiog bendra stovykla. Oi oi lotuliukas.gif wub.gif
Šiaip, "prasukant" nepasakyčiau kad kažin kaip "dievotesni" už LS pasirodė. Ypač kai nuvažiavom prie ežero, o ten paprašė, kad vietiniai bernai "tikros" lietuvių kalbos pamokytų. Tai eini ir girdi kai rėkauja "n...ui, n...ui " blink.gif
Grįžau, atsisėdau prie vienuolyno ir apsiblioviau (buvau ten šiokia tokia vadovytė). Tada atėjo susirūpinęs skautų vadas. Turiu pripažint, kad mano skausmą suprato. :] O po stovyklos vienos vadovytės adreso paprašė. wub.gif biggrin.gif
Nebandau čia nieko supriešint, tik prisiminimai. Iš esmės ar čia, ar ten viskas remiasi į vadovus. Jei idėjinis - tai gerai darbuosis ir ten, ir ten. Jei tereikės neformalaus ugdymo pliuso - analogiškai, ne pavadinime esmė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 02 rugsėjo 2016 - 12:58
Ačiū visoms už pasisakymus apie skautus 4u.gif – perskaičiau nuo pradžių iki galo ir nuo galo iki pradžių. biggrin.gif
QUOTE(Baltas sniegas @ 2016 09 01, 19:54)
Vilniuje veikia prie Joanitu vienuolyno. Renkasi mergaites nuo 8 metu (vadinamos vilkiukemis). Bus ir nuo sio rudens - kvies ir naujus vaikus. Vadove buvo preitais metais labai puiki, siais metais keisis, bet girdejau, kad patikimas zmogus dirbs su vaikais. Buna 3 susitikimai per menesi, buna ir keletas savaitgalio ilgesniu zygiu, vasaros stovykla. Su berniukas mazais situacija sudetingesne Vilniuje, mums dar neaktualu, tai nesigilnau. Priima berniukus nuo 8 metu, bet siais metais lyg tai nesudarys grupes. Reiktu pasitikslinti.

Pas pačius joanitus? bigsmile.gif O kaži į ką ten reikėtų kreiptis – į T. Joną Chrizostomą? (Gal nemoku ieškoti, bet randu tik žodį "skautai" prie jo vardo, daugiau jokios informacijos unsure.gif ). Kita vertus, net jei ir susidarytų berniukų grupė, kur tuomet dėti sesę biggrin.gif , kuriai iki aštuonerių dar 2 metai, bet jau visiems spėjusi apsiskelbti, jog bus skautė doh.gif – leisti į skautus, bet kitus? wacko.gif Panašu, kad teks apsistoti ties Lietuvos skautija, jei kažkas labai klius – pabėgsime, nors gal visai ir nereikės bėgti. rolleyes.gif
Atsakyti
Šeštadienį Šiluvos bazilikoje 15.30 val. bus laikomos tridentinės Mišios.
Atsakyti
šiandien šiluvoj buvo jonavos dekanato diena...košės visiems užteko... sušalę galėjo sušilti, gavę maisto ir atsigert
Atsakyti
QUOTE(Saulėtekė @ 2016 09 07, 19:42)
Šeštadienį Šiluvos bazilikoje 15.30 val. bus laikomos tridentinės Mišios.

Šeštadienį nebūsiu, tik šiaip užkliuvo akis už "bazilikoje". Kiek anksčiau tekdavo susidurti, tai koplyčioje vykdavo.
Atsakyti
QUOTE(*Saulelė* @ 2016 09 07, 20:27)
šiandien šiluvoj buvo jonavos dekanato diena...košės visiems užteko... sušalę galėjo sušilti, gavę maisto ir atsigert

Šiomis dienomis gali būt sušalusių? biggrin.gif O kodėl tik Jonavos?
Papildyta:
QUOTE(hi (: @ 2016 09 07, 21:16)
Šeštadienį nebūsiu, tik šiaip užkliuvo akis už "bazilikoje". Kiek anksčiau tekdavo susidurti, tai koplyčioje vykdavo.

Tai ne bėda. Sekmadieniais jos Vilniuje ir Kaune ir taip vyksta. smile.gif O koplyčioje pernai buvo sausakimša.
Man pernai pasirodė kiek keista, kad maldininkai įsigudrina per Mišias keliais apie akmenį eit. Žodžiu, tarpe kunigo ir choristų... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulėtekė @ 2016 09 07, 22:51)
Šiomis dienomis gali būt sušalusių? biggrin.gif O kodėl tik Jonavos?
Papildyta:

Tai ne bėda. Sekmadieniais jos Vilniuje ir Kaune ir taip vyksta. smile.gif O koplyčioje pernai buvo sausakimša.
Man pernai pasirodė kiek keista, kad maldininkai įsigudrina per Mišias keliais apie akmenį eit. Žodžiu, tarpe kunigo ir choristų...  rolleyes.gif

nežinau kaip dėl sušalusių šiom dienom, bet ne viena maldininkė košę ėmė sušalusiom rankom, nes prisiliečiau...

niu kad ų diena yra Jonavos dekanato. kitos dienos kitų dekanatų...


tai jei tie maldininkai jau buvo Mišiose, o tiesiog nori dar keliais apeit, o laikas spaudžia, nes autobusas laukia, tai ir eina....kiekvienas turi savo laiką ir maldą...

mes, savanoriai, į Mišias Ėjom 16 val koplyčioj. kaip choristai į viršų suėjom...ir dar sugebėjom Komunijos po Mišių pas kunigėlį paprašyt....




beje, sveikinu brangiąją forumietę su gimtadieniu. Mergelės Marijos ir Jos gimtadieniai sutampa...būk palaiminta....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Saulelė*: 08 rugsėjo 2016 - 20:41
QUOTE(Saulėtekė @ 2016 09 07, 21:51)
Šiomis dienomis gali būt sušalusių? biggrin.gif O kodėl tik Jonavos?

Tiksliau būtų, kad visos dienos visiem, bet yra paskirstyta dekanatais / vyskupijom, kurie tam tikromis dienomis meta daugiau pajėgų pasitarnaujant atlaiduose.
Aš šiandien vakare buvau. Oras nuostabus.

Zirziliukę - su gimtadieniu. Kartu su Marija. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 08 rugsėjo 2016 - 21:27