Įkraunama...
Įkraunama...

Krikščionių pokalbiai

QUOTE(_una_ @ 2016 04 26, 10:31)
Net pro gailestingumo vartus ne taip lengva praeiti, bepiga jums Vilniuj ar Kaune - nors kasdien vaikščiok cool.gif .


Aha, ten ne taip paprasta praeiti, turi ir paaukoti, ir pasimelsti, ir išpažinties nueiti, ir dar tuo neatsipirksi - reikia gailestingumo darbus daryti, tai taip kad reikia atsargiai vaikščioti smile.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE
bet vis kyla įtarimas, kad Dievulis humoro jausmo oi kaip nestokoja doh.gif .

Tu labai įtari. biggrin.gif Antra vertus ne vienas biblistas toks pat įtarus, pvz. Jonos knygą neretai pateikia kaip aiškiausią Dievo humoro jausmo įrodymą. smile.gif)
Atsakyti
QUOTE(Saulėtekė @ 2016 04 26, 02:43)
radau, kad Palestinoje garstyčios užauga iki 4 m aukščio. O lygina tai su daržovėmis.  g.gif
Papildyta:
Beje, dar ir ,,medelis'', ne ,,medis''. smile.gif

Vizualizacija. bigsmile.gif

čia. Aišku įmanoma įsivaizduot, kad kokie maži paukštukai tokių tankmėj lizdelius susisuka, bet sakykim, kad tai kiek skiriasi nuo mano pirminio įsivaizdavimo. Pati kalta. smile.gif)
Papildyta:
QUOTE(letuciux @ 2016 04 26, 12:01)
Aha, ten ne taip paprasta praeiti, turi ir paaukoti, ir pasimelsti, ir išpažinties nueiti, ir dar tuo neatsipirksi - reikia gailestingumo darbus daryti, tai taip kad reikia atsargiai vaikščioti smile.gif biggrin.gif

Čia atlaidų sąlygos, ne vien vaikščiojimo pro simbolines duris. smile.gif) Tiesa, išpildžiusiam sąlygas žengėjui pro duris teikiami atlaidai, tačiau žengti pro jas tikrai gali ne tik jas išpildantys...
Gailestingumo durys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 26 balandžio 2016 - 14:06
QUOTE(hi (: @ 2016 04 26, 14:00)
Vizualizacija. bigsmile.gif

čia. Aišku įmanoma įsivaizduot, kad kokie maži paukštukai tokių tankmėj lizdelius susisuka, bet sakykim, kad tai kiek skiriasi nuo mano pirminio įsivaizdavimo.

Ačiū už pamąstymus apie tą garstyčią ir vizualizaciją. 4u.gif Buvo smagu pasidomėt. Nors man ir lietuviškos garstyčios gana vaizdžios buvo paukštukams lizdelius tankumyne susisukti, bet smagu, kad ir į tikrą medelį jos nors kiek panašios. Kaip ir labiau aiškėja palyginimas, realistiškesnis atrodo.
O skaitant ŠR vis dar mokytis ir mokytis. g.gif Mąsčiau aš ir apie tą Libano bokštą. Mano viena artima giminaitė kadais buvo Samarkande. Grįžo nepaprastai susižavėjusi jų minaretais, neparastu architektūros grožiu, parsivežė daug nuotraukų. Dabar aš tokių vaizdų nelabai randu, nes jau daug kur įsigali šiuolaikinė statyba (ir tų pačių minaretų). Todėl kai skaičiau apie tą Libano bokštą, tai kažkaip prieš akis iškilo vaizdas tų nepaprasto grožio Samarkando bokštų. Ir kaip įsivaizduoju, Gg viskas buvo lyginama su kažkuo tikrai objektyviai gražiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulėtekė: 26 balandžio 2016 - 14:25
QUOTE(Saulėtekė @ 2016 04 26, 14:22)
Gg viskas buvo lyginama su kažkuo tikrai objektyviai gražiu.

Greičiausiai, bet man tai labiau ne dėl grožio, o dėl dydžio "užkliuvo". smile.gif)

QUOTE(Saulėtekė @ 2016 04 26, 00:34)
Kaip tik mačiau vienos mergaitės nuotraukas

Tarp kitko, sm jų taip pat galima rasti. smile.gif)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 26 balandžio 2016 - 14:48
QUOTE(Night13 @ 2016 04 25, 23:42)


Ar dalyvausit gailestingumo kongrese, vadinamam?

aš šiluvoj būsiu, rekolekcijose. gal žinot, kokie užtarėjai galėtų pagelbėti 05.07 ? mūsiškiai išvažiuoja į kongresą beveik visi....gal šiluviškiai ar aplinkiniai yra tarnaujantys šioje tarnystėje?
Atsakyti
QUOTE(hi (: @ 2016 04 26, 14:48)
Greičiausiai, bet man tai labiau ne dėl grožio, o dėl dydžio "užkliuvo". smile.gif)

Tai taip. Bet ir kai kurie moteriški privalumai ten irgi lyginami su stirniukais. smile.gif Matyt, ne su dydžiu lyginama, o su kažkuo kitu (pvz., šiuo atveju, judesiu, žavesiu, o anuo ‒ su forma, kuri mums gali būti tik įsivaizduojama, nes vargu kas kokį paveikslą paliko iš anų laikų Libano).
Atsakyti
"Nosis kaip bokštas Libano" smile.gif
Anų kraštų grožio supratimas visiškai neeuropietiškas lotuliukas.gif
Atsakyti
Aš tokiu klausimu - psichologė rekomendavo vaikų stovyklą, kuri, anot jos, labai pigi, litais kainavo prieš kažkiek metų 50 lt. Ji sako, kad tai krikščioniška stovykla, bet man atrodo, kad čia sekta. HI, gal tu gali pakomentuoti? Ačiū.

http://vkb.lt/lt/apie-bazny%C4%8Dia/
Atsakyti
Nelabai noriu apšaukinėt sekta (vengiu vartot tą žodį, nors jis lyg ir aiškiausias žmonėm), bet kad NRJ (netradicinis religinis judėjimas) tai akivaizdu. Labai gaila, kad nuorodoje neatsakyta į klausimus, o palikta "ateikit ir sužinokit". Viršuj tai viskas gan santūriai surašyta... O parašytų pvz. kaip "santykiai" su šventaisiais ar krikštijami kūdikiai, kas jiems yra Eucharistija - turėtų būti gerokai aiškiau. "Religijos" skyrelyje pas "krikščionis" yra moteris, kuri priklauso "tiesiog Bažnyčiai". Tiesą sakant nežinau ar kalba apie tą patį, bet šitame kontekste prisiminiau visą inerciją prieš gailestingumo paveikslą, prieš visas tas "katalikų stabmeldystes" ir kitus "iškraipymus"...

Kas man visuose tokiuose reikaluose nepatinka, tai kai ne ieškoma kaip tobulėti esamoje bendruomenėje, tuo pačiu ją tobulinti, bet tarsi netiesiogiai pirminėje info pasakai, kad "viskas pas mus tas pats", tik mes "viską darom geriau"... Tai jei tas pats, kam reikėjo to naujo darinio ir dar vieno atskilimo...
Su "Kristaus bažnyčia" yra toks įdomus momentas, kad panašiu pavadinimu eina bent kelios: mormoniškos ir protestantiškos kilmės. Ši panašu protestantiško, bet ir toji kažkaip turi klis variantus a la "taptautinė" ir "tradicinė". Vilnietiška laikoma berods "tradicine" (ne tradicinių tikėjimų prasme, o vad. autentiškumo :]).

Pagooglinus, idėsiu vieno žmogaus pasisakymą:

"Protestantizmo pakraipa, kitaip dar zinoma restoracinio judejimo pavadinimu, susikurusi pirmoje XIXa.puseje JAV. Ikurejai - Tomas ir Aleksandras Kembelai - ikure baznycia, siekdami atstatyti NT Baznycios paprastuma. Baznycios pamaldos kiek panasios i baptistu; krikstijami tik suaugusieji, tik cia krikstas suprantamas kaip butinas issigelbejimui. Biblijos interpretavimas raidiskesnis ir grieztesnis, nei daugelio kitu krikscionisku tradiciju. Turbut didziausias isorinis skirtumas - pamaldu metu nenaudojami jokie instrumentai. Pirmos Kristaus Baznycios Lietuvoje atsirado 10 desimtmecio pradzioje"(XXa.).
citata is "Religijos Lietuvoje" D.Glodenis ir H.Lahayne (Nova Vita; Siauliai;1999m.;72psl.)

ka jie kalba apie save?:

www.vkb.lt

"Kristaus bažnyčia - nei Katalikų, nei Protestantų, nei Stačiatikių. Tai tiesiog krikščionių bažnyčia, "Kristaus bažnyčia" be jokių kitų pavadinimų ar papildomų apibūdinimų. Tai - nedenominacinė bažnyčia, nes būtent tokia ji buvo jau tada, kai apaštalai įsteigė pirmąsias bendruomenes."

Dabar pridesiu savo nuomone:

Man teko asmeniskai susidurti su sios baznycios misionieriais ir patirt ju mokyma, tarp kitko - nakti ???

dar pridursiu, jie yra linke uzgniauzt asmenybes laisve vardan ju vadinamosios Kristaus isteigtos baznycios drausmes, vienybes(ta patyriau as ir mano pora grupiokiu, kai susitikdavome su jais). Asmenybes gniuzdymas, pavertimas absoliuciai priklausomu nuo ju vadovu valios, kitos nuomones negirdejimas - tik trupiniai is to, ka jie praktikuoja.Kiti tai vadina "proto plovimu" as sakyciau, kad viskas aukojama vienybes,meiles, baznycios ir Kristaus vardu, ko isties Dievas niekad netoleruoja."


Mano asmeninė nuomonė: visada vieni iš kitų galime kažko pasimokyti. Bet:
1) Tam neturi būti menkinami tavo įsitikinimai (a la oi tu kunigų apgautas nabagėlis, turbūt niekad Šv. Rašto neskaitei)...
2) Kai yra abejonių renkuosi iš to lobyno, kurį turi nuosavos bendruomenės. Gyvenimo neužteks išsemti... Čia jau ilgametės tradicijos dovanos.
3) Nebrangios stovyklos būna pvz. Baltriškėse. (Čia broliai katalikai, kitų bendruomenių tiesą sakant nelabai seku)



Atsakyti
[quote=hi (:,2016 04 30, 17:29
Su "Kristaus bažnyčia" yra toks įdomus momentas, kad panašiu pavadinimu eina bent kelios: mormoniškos ir protestantiškos kilmės. Ši panašu protestantiško, bet ir toji kažkaip turi klis variantus a la "taptautinė" ir "tradicinė". Vilnietiška laikoma berods "tradicine" (ne tradicinių tikėjimų prasme, o vad. autentiškumo :]).

Pagooglinus, idėsiu vieno žmogaus pasisakymą:

"Protestantizmo pakraipa, kitaip dar zinoma restoracinio judejimo pavadinimu, susikurusi pirmoje XIXa.puseje JAV. Ikurejai - Tomas ir Aleksandras Kembelai - ikure baznycia, siekdami atstatyti NT Baznycios paprastuma. Baznycios pamaldos kiek panasios i baptistu; krikstijami tik suaugusieji, tik cia krikstas suprantamas kaip butinas issigelbejimui. Biblijos interpretavimas raidiskesnis ir grieztesnis, nei daugelio kitu krikscionisku tradiciju. Turbut didziausias isorinis skirtumas - pamaldu metu nenaudojami jokie instrumentai. Pirmos Kristaus Baznycios Lietuvoje atsirado 10 desimtmecio pradzioje"(XXa.).
citata is "Religijos Lietuvoje" D.Glodenis ir H.Lahayne (Nova Vita; Siauliai;1999m.;72psl.)

ka jie kalba apie save?:

www.vkb.lt

"Kristaus bažnyčia - nei Katalikų, nei Protestantų, nei Stačiatikių.
Mano asmeninė nuomonė: visada vieni iš kitų galime kažko pasimokyti. Bet:
1) Tam neturi būti menkinami tavo įsitikinimai (a la oi tu kunigų apgautas nabagėlis, turbūt niekad Šv.
3) Nebrangios stovyklos būna pvz. Baltriškėse. (Čia broliai katalikai, kitų bendruomenių tiesą sakant nelabai seku)
[/quote



Ačiū už išsamų atsakymą.
Atsakyti
Temos brolių ortodoksų šeimynoms - su Šv. Velykom. smile.gif
Kristus prisikėlė!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 01 gegužės 2016 - 19:54