Įkraunama...
Įkraunama...

Krikščionių pokalbiai

QUOTE(hi (: @ 2016 03 28, 10:33)
Apie šventes nesupratai? Nelabai ten sudėtinga.
Esmė, kad katalikui privalomi sekmadieniai. Yra dar kelios dienos (ne sekmadieniais), kurios katalikui privalomos, bet jei nesutampa su sekmadieniu dėl patogumo Lietuvoje yra keliamos į sekmadienį, t.y. Trys Karaliai, Šeštinės ir Devintinės. Kitose šalyse galima matyti, kad neperkeltos, švenčiamos tada, kada yra, čia jau mūsų vietinės vyskupų konferencijos sprendimas.
Ir švenčiamos tokią savaitės dieną, kokia beišpultų  Šv. Kalėdos, Švč. M. Marijos Dievo Gimdytojos (Naujieji Metai), Žolinė ir Visi Šventieji. Tai iš esmės tas 4 Lietuvoje ir reikia įsidėmėti, nes kitos šiaip ar taip sekmadieniai. Na ir nepamiršt, kad tai iš esmės tas privalomas minimumas...

Ačiū, viskas aišku dabar 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(hi (: @ 2016 03 23, 01:40)
Tai jin gi berods biodinamine ūkininkyste neužsiima. O pedagogika ką - na taip, filosofija pastatyta ant ezoterinės Šteinerio doktrinos, bet į tokias kliedesines vietoves į seminarus neveža. Žinau. Labai jau artimas žmogus ten dirbo, buvo mokymuos užsieny, bet ne kažkokiuose šiurpiuose kalėjimuose kaip foto, o švieiuose darželiuose. Jau nekalbant apie tai, kad taip jau nutiko, kad mano pačios vaikai valdorfinį daržą baigė (kaip tik dėl to artimo žmogaus, kuriuo visiškai pasitikiu ten ir ėjom). Pradžioje, dar ir šiek tiek miglotai (nors ir buvo kursai) tesiorientuojant, o paskui paliekant taip kaip yra tiesiog pamąsčius kas geriau - apskritai ateistinis daržas kur Kalėdos be Jėzaus ar va toks su man kliūvančia doktrina, bet kur vaikai kasmet prieš Kalėdas vaidina ne ką kita, o būtent Kalėdų pasakojimą, kur prie stalo nekrikščioniška, bet vis tik malda prieš valgį, Šv. Martyno šventė ir t.t.
Būtų gerai, kad būtų iš ko rinktis. Aišku labai norint ir yra. Bet tada kai vaikai buvo maži vežiot kažin net nebuvo kuom, šalia tebuvo tik "paprasti valstybiniai" apie kuriuos nežinojau nieko ir va tas "nepaprastas", kuriame labai gerai pažinojau tą, kuri dirbs su mano vaikais ir kur kaip tik dėl to mano vaikam net to neretam sunkaus adaptacijos laikotarpio nebuvo. Mazgei tik pabaiga sunki buvo, labai nebegera jai ten pasidarė, bet čia nesiplėsiu...
Iš "antroposofinės medicinos" tai per ten tik su "Weleda" susidurt teko, kuri dabar vaistinėse laivai prieinama. Bet seniai tai buvo. Gal kas ir patobulėjo per tą laiką.
Vienas dalykas kuris stebino, tai kažkokia keista salės lubų forma po remonto. Tiesą sakant pirma aliuzija man pačiai kažkodėl ir buvo su karsto dangčiu , bet niekam daugiau taip berods nesimatė.  4u.gif Vėliau ir langai pasirinkti ne standartiniai kvadratai, bet jie man klausimų kažkaip nesukėlė, pasirodė žaismingi.  Šiaip šviesi ta salytė, kaip ir šiaip aplinkoje (ypač kieme šiltuoju metu) nenparastai daug estetikos ir panašios kaip aprašyta niūrumos tikrai neprimena.

Kaip ten kazkada rasei: ''na, o, bet, taciau...'' biggrin.gif

QUOTE(loja5 @ 2016 03 28, 10:21)
Taip, klausiau būtent apie raidę, ar žmogus nepadarys nuodėmės neidamas, biškutį ryte padirbėjau (išsiploviau grindis, išsinešiau šiukšles, išsiploviau indus biggrin.gif ), man iš tikrųjų labai sunku susigaudyti tuose darbuose doh.gif nes sakykim kai paskaitau klauskkunigo psl. tai ten kai kurie užduoda tokius klausimus, kad net asimetu, pvz. ar galima iš šešt. vakaro paruoštą kalakutą tik pašauti į orkaitę blink.gif ta prasme tą vaiksmą jau priskiria prie nereikalingo darbo g.gif
Vat tą nuorodą ir aš vakar skaitinėjau bet nelabai vistiek supratau...

Grubokai pasakyta, bet cia tinka (is vieno spaudinio): ''debilas ir Baznycioje debilas''... ka cia daugiau bepridesi. Man toks ispudis, kad kartais ten klausimus uzdavineja tik tam, kad pasijuokti is atsakinejanciu kunigu arba kai kurie klausiantieji tikrai su protu nedraugauja, bet jei kompiuteriu moka naudotis - tai sita versija atmestina greiciausiai biggrin.gif

Na, kas dar turite laiko, noro, 14 val siandien Vilniuje visi i Katedros aikste!!!!!!!!!! Vyks ''Nieko sau'' teatro pasirodymas. Mes vaziuojam 4u.gif
Programa vaikams ''Afrika''.

Atsakyti
QUOTE(Baltas sniegas @ 2016 03 28, 09:55)
Kaip ten kazkada rasei: ''na, o, bet, taciau...''  biggrin.gif

Kažkaip be konteksto nelabai suprantu ką nori pasakyti. smile.gif Jei apie mano pačios požiūrį apie antroposofiją, tai jis koks buvo, toks ir liko. Ir mano pačios patirty, jei pradžioje maniau, kad jis nekliudys, nes vaikai neindoktrinuojami, tai su laiku man asmeniškai su laiku jis vis tik vis labiau ir labiau kliuvo ir "kirto". Kaip svetimybė, su priminimu, kad "žinojot kur vedėt". Kadangi žinojau, tai ir atsakyti turėdavau ką, kad anot kursų "nesam spaudžiami tuo tikėti". Tik jau tada kėliau klausimą ar didesnis "savumas" leist vaiką į darželį su valstybine (kas kartais reiškia kone ateistine) programa... Tai toks tas ir "o, bet, tačiau"... kai iš esmės neturi iš ko rinktis arba neturi galimybės rinktis. O ties šita tema papasakojau tik tai, ką pati savo akimis mačiau. Tegu ir labai nedraugauju su ezoterika, meluoti ir sakyti, kad mačiau tokius baubus apie kokius prirašyta straipsnyje nesiverčia liežuvis. Kaip tik mačiau ne kažin kokių šiurpių, o išties daug estetikos (ypač kieme: vaikystės pasaką primenantys varteliai, takeliai, gėlynai). Kadangi šita dalis man pačiai artima, už tai dedu pliusą. Dėčiau bet kokiame darže.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 28 kovo 2016 - 10:21
Ei, tai kur atsiliepimai po "Afrikos"? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Baltas sniegas @ 2016 03 28, 10:55)


Na, kas dar turite laiko, noro, 14 val siandien Vilniuje visi i Katedros aikste!!!!!!!!!! Vyks ''Nieko sau'' teatro pasirodymas. Mes vaziuojam  4u.gif
Programa vaikams ''Afrika''.




Labai ačiū blush2.gif Ir ačiū, kad priėjai smile.gif

Vyro mikrofonas beveik neveikė, scena varžė sumanymus, širma kelis kartus buvo nupūsta vėjo, bet oras ir publika buvo fantastiški. Labai ačiū, kad atėjai, tikiuos, labai nenuvylėm tongue.gif
Atsakyti
Akmenskelte, ai, tu minusu paprasti ziurovai nemato, galvoja, kad viskas taip ir turi buti, tada buvo tikrai smagu 4u.gif Eisime ir kita karta, kai bus mirksiukas.gif

Hi:) - ne, cia ne apie tave asmeniskai, o globaliai - vis pagalvoju apie tai, ar gali buti geri vaisiai medzio, kurio saknys yra ezoterines. Cia man tiesiog klausimas g.gif Kaip ir su visokiom jogom - juk daug kas sako, ai, tai tik pratimai, na ir kas kad kazkas kazkur ten pradejo ja su tikslu stabus garbinti, o dabar - tai nieko bendro su tuo, tik nekalti pratimai... tai va, cia tas na o be taciau. Kaip ir su tom Weledom ir panasiai. Su Steinerio pedagogikom irgi. Kaip grazu is vienos puses - va ir Kaledas svencia, bet juk ne Jezuli garbina per tas Kaledas... Arba ir Jezuli pagarbina, ir teosofu dievukus tuo paciu... Toks misinukas, zodziu... Ne juoda, balta, tokia tarpine zona, bet tarpine zona dazniausiai nebuba nekalta... tarpine eidamas veliau ar anksiau dauguma atsiduria, deja, ne ten, kur linkeciau... na, tokia bent jau mano draugu patirtis... zinoma, daug dalyku susideda, cia taip vienas du nenupasakosi.

Cia tiesiog pamastymai balsu, as sau tikslaus atsakymo neturiu. Greiciau - ieskau, nes su maziuku bus aktualus darzo klausimas. Salia yra ir Valdorfiniu, kainu, tiesa dar nezinau, bet speju, kad ikandamesnes, nei siaip privaciu. Valstybiniu vengiu kaip maro, o ypac lenku apsuptyje biggrin.gif lotuliukas.gif, tai va daug ir minciu tais klausimais.
Atsakyti
QUOTE(Baltas sniegas @ 2016 04 01, 08:57)
Hi:) - ne, cia ne apie tave asmeniskai, o globaliai - vis pagalvoju apie tai, ar gali buti geri vaisiai medzio, kurio saknys yra ezoterines.

Nesusikalbam. Aš niekur nesakau, kad ezoterika nieko tokio. Sakau, kad kai neturi idelaus pasirinkimo, renkies iš to kas yra. Kuris čia medis geresnis - ezoterinis ar a la valstybiškai ateistinis? Ateistinės, sovietinės šaknys geriau? Kaip pasvert? Tai va renkies... auklėtoją. Pas ją būčiau leidus bet kokiam darže. Kuri žinai, kad tavo vaikams jokių kliedesių nepumpuos. Žinai, nes pažįsti didžiąją dalį savo gyvenimo. Nes ji sesuo, vaikų krikštamotė. O paskui pamatai, kad ir kitos darbuotojos toli gražu ne visos "fėjos būrėjos". Nesiteisinu, nes nematau reikalo. Su visa savo nemeile ezoterikai ir priekabumu jai, jokių teosofų dievukų garbinimo su vaikais ten nė karto nemačiau. Kam čia išvedžiot, kad per Kalėdas kažką "ne tą" gabina, jei nematei kas tai yra? Gal ir negarbina, bet kad "ne tą garbina" sorry... ten tiesiog atpasakojamas biblinis siužetas. Su giesmelėm. Viskas, be jokių priedų. Gal kitom progom pasislėpę nuo tėvų kažką darydavo. cool.gif "Baisiausias" pamatytas dalykas buvo nykštukai ir fėjos. Kitur jų turbūt nebūna. rolleyes.gif Bepigu kai žmogus gali rinktis. Kad privatus su tokia pat europine "tikėjmą lauk" pasaulėžiūra kažin koks geresnis medis dvasine prasme irgi turiu labai stiprių abejonių. Net neliečiant piniginio klausimo. Tai va toks ir pasirinkimas iš tų "medžių". Realus. Ne tik man, daug kam, kurie dabar apskritai eina ten kur gauna, kurie negali sau leist privataus ir neturi galimybės į kitą miesto galą vežiot, kad gautųsi "pagal pažiūras". Kur apskritai dar neaišku ar pakliūt turi galimybę.
Jei dar turėčiau vaiką, ar vesčiau dar kartą? Turbūt ne (nors 100 proc. neduočiau, kai matai kokia dabar apskritai situacija su daržais ir kokia mūsų mero "meilė" katalikiškoms švietimo įstaigoms). Nes sakykim taip - ir informacijos daugiau apie galimai man priimtinesnius turiu ir galimybių daugiau (kad ir pavėžėt, nes tada net teisių neturėjom). Bet ano pasirinkimo nesigailiu. Nes kaip minėjau tai vis tik trukdė trukdė ne vaikam, su kuriais jokie neaiškūs ritualai nebuvo atlikinėjami, o man, kuriai tas pamatas, ant kurio visa tai bandyta statyti iš esmės nesusikalbėjo su dūšia.

O apie lenkus... biggrin.gif Kadangi asmeniškai su tuo susiduriu, tai jie turi pavydėtinai puikių katechezės programų daržams.
Bet gal ten pas jus Vilniuj tie lenkai kokie paturbinti, t.y. kitokie nei pačioj Lenkijoj ir kitokie nei Kaune. Man tsakant su tokiais susidurt neteko. O jūs... na ir pasirinkot gyvenamą vietą. lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 01 balandžio 2016 - 15:22
QUOTE(hi (: @ 2016 04 01, 15:42)
Nesusikalbam. Aš niekur nesakau, kad ezoterika nieko tokio. Sakau, kad kai neturi idelaus pasirinkimo, renkies iš to kas yra. Kuris čia medis geresnis - ezoterinis ar a la valstybiškai ateistinis? Ateistinės, sovietinės šaknys geriau? Kaip pasvert? Tai va renkies... auklėtoją. Pas ją būčiau leidus bet kokiam darže. Kuri žinai, kad tavo vaikams jokių kliedesių nepumpuos. Žinai, nes pažįsti didžiąją dalį savo gyvenimo. Nes ji sesuo, vaikų krikštamotė. O paskui pamatai, kad ir kitos darbuotojos toli gražu ne visos "fėjos būrėjos". Nesiteisinu, nes nematau reikalo. Su visa savo nemeile ezoterikai ir priekabumu jai, jokių teosofų dievukų garbinimo su vaikais ten nė karto nemačiau. Kam čia išvedžiot, kad per Kalėdas  kažką "ne tą" gabina, jei nematei kas tai yra? Gal ir negarbina, bet kad "ne tą garbina" sorry... ten tiesiog atpasakojamas biblinis siužetas. Su giesmelėm. Viskas, be jokių priedų. Gal kitom progom pasislėpę nuo tėvų kažką darydavo.  cool.gif "Baisiausias" pamatytas dalykas buvo nykštukai ir fėjos. Kitur jų turbūt nebūna.  rolleyes.gif Bepigu kai žmogus gali rinktis. Kad privatus su tokia pat europine "tikėjmą lauk" pasaulėžiūra kažin koks geresnis medis dvasine prasme irgi turiu labai stiprių abejonių. Net neliečiant piniginio klausimo. Tai va toks ir pasirinkimas iš tų "medžių". Realus. Ne tik man, daug kam, kurie dabar apskritai eina ten kur gauna, kurie negali sau leist privataus ir neturi galimybės į kitą miesto galą vežiot, kad gautųsi "pagal pažiūras". Kur apskritai dar neaišku ar pakliūt turi galimybę.
Jei dar turėčiau vaiką, ar vesčiau dar kartą? Turbūt ne (nors 100 proc. neduočiau, kai matai kokia dabar apskritai situacija su daržais ir kokia mūsų mero "meilė" katalikiškoms švietimo įstaigoms). Nes sakykim taip - ir informacijos daugiau apie galimai man priimtinesnius turiu ir galimybių daugiau (kad ir pavėžėt, nes tada net teisių neturėjom). Bet ano pasirinkimo nesigailiu. Nes kaip minėjau tai vis tik trukdė trukdė ne vaikam, su kuriais jokie neaiškūs ritualai nebuvo atlikinėjami, o man, kuriai tas pamatas, ant kurio visa tai bandyta statyti iš esmės nesusikalbėjo su dūšia.

O apie lenkus... biggrin.gif Kadangi asmeniškai su tuo susiduriu, tai jie turi pavydėtinai puikių katechezės programų daržams.
Bet gal ten pas jus Vilniuj tie lenkai kokie paturbinti, t.y. kitokie nei pačioj Lenkijoj ir kitokie nei Kaune. Man tsakant su tokiais susidurt neteko. O jūs... na ir pasirinkot gyvenamą vietą.  lotuliukas.gif


Man ten svajonių gyvenamoji vieta. Ir kai nuomojomės ten, nepastebėjau lenkų kažkaip. Na, į tą vienintelę likusią medinę bažnytėlę Vilniuje mes nevaikščiojome....Ten ir mamų bendruomenė stipri. Facebooke dar dabar grupėje esu. Smagius susitikimus daro. Taip kad puikioj vietoj gyvena Baltas sniegas. O kur dar medinė biblioteka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Akmenskeltė @ 2016 04 01, 19:33)
Man ten svajonių gyvenamoji vieta.

Pajuokavau juk sudramatizavus situaciją, kad ten nėra kur melstis, nėra kur vaikus vest daržan per lenkus. smile.gif).
Atsakyti
QUOTE(hi (: @ 2016 04 01, 15:42)
Nesusikalbam. Aš niekur nesakau, kad ezoterika nieko tokio. Sakau, kad kai neturi idelaus pasirinkimo, renkies iš to kas yra. Kuris čia medis geresnis - ezoterinis ar a la valstybiškai ateistinis? Ateistinės, sovietinės šaknys geriau? Kaip pasvert? Tai va renkies... auklėtoją. Pas ją būčiau leidus bet kokiam darže. Kuri žinai, kad tavo vaikams jokių kliedesių nepumpuos. Žinai, nes pažįsti didžiąją dalį savo gyvenimo. Nes ji sesuo, vaikų krikštamotė. O paskui pamatai, kad ir kitos darbuotojos toli gražu ne visos "fėjos būrėjos". Nesiteisinu, nes nematau reikalo. Su visa savo nemeile ezoterikai ir priekabumu jai, jokių teosofų dievukų garbinimo su vaikais ten nė karto nemačiau. Kam čia išvedžiot, kad per Kalėdas  kažką "ne tą" gabina, jei nematei kas tai yra? Gal ir negarbina, bet kad "ne tą garbina" sorry... ten tiesiog atpasakojamas biblinis siužetas. Su giesmelėm. Viskas, be jokių priedų. Gal kitom progom pasislėpę nuo tėvų kažką darydavo.  cool.gif "Baisiausias" pamatytas dalykas buvo nykštukai ir fėjos. Kitur jų turbūt nebūna.  rolleyes.gif Bepigu kai žmogus gali rinktis. Kad privatus su tokia pat europine "tikėjmą lauk" pasaulėžiūra kažin koks geresnis medis dvasine prasme irgi turiu labai stiprių abejonių. Net neliečiant piniginio klausimo. Tai va toks ir pasirinkimas iš tų "medžių". Realus. Ne tik man, daug kam, kurie dabar apskritai eina ten kur gauna, kurie negali sau leist privataus ir neturi galimybės į kitą miesto galą vežiot, kad gautųsi "pagal pažiūras". Kur apskritai dar neaišku ar pakliūt turi galimybę.
Jei dar turėčiau vaiką, ar vesčiau dar kartą? Turbūt ne (nors 100 proc. neduočiau, kai matai kokia dabar apskritai situacija su daržais ir kokia mūsų mero "meilė" katalikiškoms švietimo įstaigoms). Nes sakykim taip - ir informacijos daugiau apie galimai man priimtinesnius turiu ir galimybių daugiau (kad ir pavėžėt, nes tada net teisių neturėjom). Bet ano pasirinkimo nesigailiu. Nes kaip minėjau tai vis tik trukdė trukdė ne vaikam, su kuriais jokie neaiškūs ritualai nebuvo atlikinėjami, o man, kuriai tas pamatas, ant kurio visa tai bandyta statyti iš esmės nesusikalbėjo su dūšia.

As tai susikalbu tongue.gif Aiskiai parasiau, kad ne apie tave asmeniskai, ne tavo vaiku vedimo/nevedimo klausimus aptarineju, o ieskau atsakymu apskritai. Tai kur cia nesusikalbejimas? Na, bet nesvarbu, nieko tokio.

Lenkai is Lenkijos yra lenkai kaip lenkai - superiniu zinau ir pazistu. O Vilniaus lenku palikuonys yra visai atskira kategorija. Dauguma i Lenkija nuvaziave net nesusikalba su vietiniais ir ju mentalitetas kaip diena ir naktis. Na, uztenka i tokius kaip Tomasevskis paziureti ir tada aisku apie ka cia kalba. Va tuoj rinkimai - tai oho bus idomu. Jau dabar prasideda biggrin.gif Na, bet ir tai nesvarbu. Lietuviai plinta kaip maras, tai gyvenamoji vieta mano puiki, laiko klausimas tik - cha, cha, cha.

Gerai, labanaktukas 4u.gif Laikas miegot.

Gero Gailestingumo savaitgalio. Ir su pavasariu pagaliau wub.gif
Atsakyti
QUOTE(hi (: @ 2016 04 01, 15:42)
"Baisiausias" pamatytas dalykas buvo nykštukai ir fėjos.


Labai įdomu pasidarė, kas negerai su nykštukais ir fėjomis?
Atsakyti
QUOTE(Baltas sniegas @ 2016 04 01, 21:55)
Tai kur cia nesusikalbejimas? Na, bet nesvarbu, nieko tokio.

Man atrodo, kad tam, kad susikalbėt, tai reikia, kad abu susikalbėtų. smile.gif Man "dašyla", kad ne apie mane asmeniškai, bet matau ką rašai ir kai su tuom esi susidūręs asmeniškai, kalbi apie tai, kas tavo akimis atitinka realybę, o kas ne. Nebent tau norisi pasikalbėti "apskritai", o ne konkrečiai. Kitąkart "prašoksiu".
O dėl lenkų, na kieno kieno, be tavo požiūris labai stebina. Nutuokiant apie kurį Vilniaus galą taip pat. Beje, pirmieji lenkai su kuriais susipažinau, buvo kaip tik Vilniaus krašto. Tie kur "palikuonys". Tomaševskio neprimena. Čia tiek pat logikos kaip visus lietuvius su bet kokiu nepatinkančiu lietuviu politiku lygint.

QUOTE(vittali @ 2016 04 02, 00:11)
Labai įdomu pasidarė, kas negerai su nykštukais ir fėjomis?

Kai kurie autoriai juos deda kaip akivaizdų įrodymą, kad vaikai įveliami į kažkokias neaiškias religines praktikas. smile.gif) O aš "blogiausia" įdėjau į kabutes, nes mano vaikystėj dar ir slibinai buvo, ir burtininkės raganos. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 02 balandžio 2016 - 10:04