QUOTE(*Rud@@kė* @ 2016 02 23, 16:17)
Bet jei sau pasakau (labai tvirtai, labai griežtai, labai labai norint) kad gana, nekimšiu vakarais, tai vyras gali ir su čipsais sėdėt, ir su kebabais, man nė motais, o su kiekvienu jo kąsniu aš savim vis labiau didžiuojuos, kad turiu valios nevalgyt.
Pavydėtinas valios stiprumas
Omletas tinka vakare, pusryčiams reikia angliavandenių

(net seilė nutįso pagalvojus apie omletą su krabų lazdelėmis

)
--------------------------------
Štai ką radau įdomaus, viena SM narė yra fitneso trenerė, turi savo
internetinį puslapį. Kopijuoju iš ten mitus apie mitybą (visiems žinomos tiesios, bet viskas glaustai, aiškiai, smagiam pakartojimui

):
Pagrindiniai mitybos mitai
1 mitas:
Svarbu neviršyti dienos kalorijų normos, tuomet sulieknėsime.
Ar tikrai? Sportuojančiam organizmui reikia gauti tam tikrą santyki riebalų, baltymų ir angliavandenių. Skaičiuojant tik kalorijas žmogus gali negauti reikiamo kiekio tam tikrų medžiagų, ko pasekoje jis praras svorį raumenų ar skysčių sąskaita, bet ne riebalų, o kūnas vis tiek atrodys suglebęs.
2 mitas:
Nevalgyti po 18h.
Nevalgyti po 18h yra protinga tik tuo atveju, jei einate miegoti 21h. Iš tiesų nevalgyti reikėtų 2-3 valandos iki miego. Vakarais valgyti sveika, ir dar kaip, tik svarbu, kad maistas būtų lengvas. Paskutinis dienos valgis turėtų būti baltyminės kilmės maistas: paukštiena, jautiena, žuvis, varškė, kiaušinio baltymas, taip pat tinka daržovės. Po 18h būtų protinga nebevalgyti daug angliavandenių turinčio maisto tokių kaip kruopų, ryžių, makaronų, duonos, vaisių ir panašiai.
3 mitas:
Geriausias pasirinkimas vakarui - vaisiai.
Netiesa, kadangi vaisiai turi daug fruktozės, kurios vakare ramiai ilsėdamiesi nebeišeikvojame ir ji sėkmingai nusėda ant pilvo. Vaisiai geras pasirinkimas pirmoje dienos pusėje, bet tikrai ne vakare. Skambės ironiškai, bet geriau suvalgyti vištienos krūtinėlės 100g su daržovėmis, nei vieną bananą vakare.
4 mitas:
Sportuojant nevalgius energiją organizmas ima iš riebalų.
Tikrai taip, bet tuo pačiu organizmas gavęs didesnį krūvį energiją pradės imti ir iš raumenų, ko pasekoje pradės krėsti šaltis, darysis silpna, ims suktis galva ir pristigs energijos. Sportuoti tuščiu skrandžiu nepatariu. Protinga būtų nebent padaryti rytinę mankštelę arba prabėgti 10min krosą tuščiu skrandžiu. Visais kitais atvejais būtina pavalgyti lengvai pasisavinamų angliavandenių 1-1,5h prieš treniruotę, kad nestigtų energijos.
5 mitas:
Grįžau vėlai po treniruotės, todėl nuėjau miegoti nieko nevalgęs.
Tai taip pat nėra protingas pasirinkimas, kadangi raumenims būtinos maistinės medžiagos atsistatyti organizmui po krūvių. Vakarui kiaušinio baltymas, varškės gabalėlis ar galiausiai proteino kokteilis nepadarys jokios žalos. Priešingai, taip Jūs pagelbėsit savo raumenims ir nieko baisaus nenutiks, jei gan greitai nueisite miegoti.
6 mitas:
Nevalgau pusryčių, nes nuo jų pykina. Jie nėra būtini.
Pusryčiai yra svarbiausias dienos maistas, kadangi po nakties organizmas išeikvojo visas atsargas ir reikalauja medžiagų energijai. Lygiai taip pat, kaip išmokstama bet kokių dalykų gyvenime, lygiai taip pat po truputį galima išmokti valgyti pusryčius.
7 mitas:
Negaliu susitvarkyti su mityba, bet aš daug sportuoju, todėl tai nesvarbu.
Iš tiesų didžiąją dalį rezultatų lemia švari mityba. Suprantama, kad per dieną netapsi sveikuoliu, todėl link to reikia eiti pamažu atsisakant vis daugiau kenksmingų ir nenaudingų produktų, kad sporto rezultatai būtų maximalūs. Kitu atveju Jūs taip ir neturėsite išdirbto raumenyno, ryškaus reljefo, ar plokščio pilvuko.
8 mitas:
Maisto papildai yra nuodas.
Maisto papildai tai nėra hormoniniai preparatai, kurie turėtų kokios nors neigiamos įtakos Jūsų organizmui. Jie reikalingi papildyti tas maisto atsargas, kurių nepakankamai gaunate su maistu.Tiesiog reikia žinoti, kada tai daryti ir ar reikia tai daryti, bei kokius maisto papildus pasirinkti.
Na ir minimaliai mitybos taisyklių, kopijuota iš ten pat
Bendrieji patarimai:
Pusryčiai yra pats svarbiausias dienos maistas. Ryte geriama kava ant tuščio skrandžio nevirsta į energiją, nes organizmas neturi iš ko jos pagaminti. Pirmiausia jis turi gauti maistinių medžiagų, tik tokiu atveju kavoje esantį kofeiną jis sugebės paversti energija.
Apskritai, kavą geriausia pakeisti žalia arbata. Tačiau jei tai neįmanoma, tuomet kavą rekomenduojama gerti juodą, be cukraus.
Prieš treniruotę rinkitės angliavandenius, tokius kaip bananai, daržovės, ryžiai, grūdai, makaronai. Tokiu atveju Jūs turėsite energijos. Lieknėjant idealiai tinka greipfrutai, jų sudėtyje yra natūralaus l-karnitino, kuris padės įjungti į darbą riebalus.
Po treniruotės galima suvalgyti vaisių energijos atstatymui, o po to baltymų raumenų atsistatymui, tačiau jei Jūs norite turėti ryškesnį kūno reljefą, rekomenduoju valgyti tik baltymus po treniruotės.
Dienos eigoje suvartojamų kalorijų skaičius turi mažėti. Taigi sočiausias valgis turėtų būti pusryčių metu, o mažiausia energetinę vertę turintis - vakarienė. Labai svarbu sotūs ir kokybiški pietūs.