Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas 2016 m.

QUOTE(saintlina @ 2016 02 25, 13:56)
a, supratau smile.gif Nes aš kiek skaičiau, tai visur rašoma, kad to azoto ten sočiai smile.gif Net proporcijas radau
Organinės trąšos. 15,9 kg  šviežiai nurautų dilgėlių užpilta vandens iki 150 litrų. Dilgėlės rauginamos vieną savaitę. Toliau rūgstant dilgėlėms gaunamas labai stipraus kvapo skystis, turintis tokiąmaistingųjų medžiagų dalį procentais : N0,0484 P0,0076 K0,065.Čia taip pat yra daug organiniųmedžiagų, kurių sudėties nenustatinėjome.


lieku taip ir neturėdama savo nuomonės apie raugų sudėtį doh.gif
Atsakyti
Norėčiau arbūzams po kojom įberti po šiūpeliuką arklio mėšlo. Šviežias negerai? Ar tiks ir šviežias, jei iškasus duobutę, dedu šiūpelį mėšlo tadum žemės ir tik tada arbūzą tupdau?
Atsakyti
QUOTE(Benicio @ 2016 02 25, 14:07)
Norėčiau arbūzams po kojom įberti po šiūpeliuką arklio mėšlo. Šviežias negerai? Ar tiks ir šviežias, jei iškasus duobutę, dedu šiūpelį mėšlo tadum žemės ir tik tada arbūzą tupdau?


jei šviežias, tai giliai pakaskit, tada žemės ir tada arbūzas smile.gif
Nors aš tik pernykštį naudoju..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 25 vasario 2016 - 14:24
QUOTE(saintlina @ 2016 02 25, 15:23)
jei šviežias, tai giliai pakaskit, tada žemės ir tada arbūzas smile.gif

Fu, jau išsigandau, kad niekas čia su manim šnekėti nenori. Dėkavoju 4u.gif .
Atsakyti
Mulčiuoti pjauta žole pavasarį yra gerai (tik ne trumpos vegetacijos daržovėms bei žalumynams), nes starte gauna azoto. O jau nuo vasaros vidurio augalams reikia kitokių elementų. Jei vis "maitinsite" azotu- darlius bus menkas, užtat lapija įspūdingo dydžio bei spalvos. Tas liečia ir raugus. Dilgėlių bei asiūklių raugų netyrinėjau, bet iš patirties galiu pasakyti, kad perdozavus raugo augalai bujoja ir žaliuoja derliaus sąskaita. Internete nuomonės skirtingos, matyt kiekviena iš mūsų spręs savaip rolleyes.gif
Atsakyti
Taigi, aš jau galutinai susipainiojau dėl to tręšimo doh.gif biggrin.gif

Čia dar visokiausių patarimų radau:
http://www.manonamai...e.d?id=62096077
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 02 25, 12:52)
Jei vešit juodžemio, visai pirmais metais netręščiau iš viso drinks_cheers.gif



Na, žiūrėsiu, koks tas juodžemis dar bus, gal ir pabandysiu nieko nedaryt, ar kokį kartelį tas dilgeles užtaisyt. ax.gif Ačiū smile.gif

Šiandien visai atsitiktinai būdama vienoje vietoje, pamačiau Sėkluvos parduotuvę, užėjau, dar papildžiau savo sėklų atsargas. Ligonis aš darausi lotuliukas.gif jau niežti nagus ką nors sodint.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo drugelis.: 25 vasario 2016 - 18:54
QUOTE(vaidastep @ 2016 02 24, 14:21)
Papasakokit ka jus darot su tom ropem blush2.gif Niekada nesu auginus ju ,tik teko ragauti Airijoje ,ten jos labai vertinamos ,bet man tai nelabai patiko  g.gif gal jus kazkaip imantriai jas paruošiat? bigsmile.gif


Man labai skani ropių sriuba smile.gif .
Ir salotos ropės, morkos, obuoliai, aliejus/majonezas, ingredientus šiaip fantazuoju kaskart 4u.gif Vietoj ropių gali būti salieras ar pastarnokas, na tokios žieminių salotų variantas.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 02 25, 14:05)
Didina ir dar kaip drinks_cheers.gif Pernai ką tik pjauta žole mulčiavau braškes ir pomidorus, ir vieni, ir kiti į lapus išėjo, lapai žali ir dideli kaip palmių, o vaisių šiaip sau blink.gif Tai paskui braškes ėmiau intensyviai dilgėlių raugu laistyti, iš P.Dargio blogo pasiskaičiau, kaip jie tyrė dilgėlių raugo koncentratą, kuriame rado labai daug kalio ir fosforo ir visai nerado azoto(o iki šiol aš galvodavau, gal dilgėlių rauge kaip tik azoto daug blush2.gif ).


Pora savaiciu ziurineju youtube apie organine darzininkiste, ir apie dilgeles ir apie mulciavima. VISUR sakoma, kad lapus reikia formuoti. Kaip pvz. prie pomidoru tik virs susiformavisiu pomidoriuku, su agurkais panasiai. Ir braskes irgi isskuta , kaip reikiant.

Gal as neteisi, bet teoriskai blush2.gif rolleyes.gif taip atrodo.

Patiko, kaip aiskinama : https://www.youtube....h?v=YV_vDOJ1i-A

Atsakyti
Acius visoms, na tiek aiskiau, kad ne taip viskas aisku lotuliukas.gif vaziuosiu kova i soda ir apziuresiu kokia ten zeme, greiciausiai nieko as nedarysiu, koki menesi karta dilgelem palaistysiu. O paskui kitiems metams bus matyt ... tikiuosi koki tai derliu bus galima nuimti wink.gif)
Atsakyti
Sveikos, esu pradedanti daržininkė (antri savarankiški metai), noriu paklausti, kada sėjate kopūstinius. Mamos ir močiutės vis daigus pirkdavo, o aš noriu pati užsiauginti. Apie svogūnus irgi norėjau klausti, bet jau pasiskaičiau. Ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Iriska @ 2016 02 25, 21:53)
Pora savaiciu ziurineju youtube apie organine darzininkiste, ir apie dilgeles ir apie mulciavima. VISUR sakoma, kad lapus reikia formuoti. Kaip pvz. prie pomidoru tik virs susiformavisiu pomidoriuku, su agurkais panasiai. Ir braskes irgi isskuta , kaip reikiant.

Gal as neteisi, bet teoriskai  blush2.gif  rolleyes.gif taip atrodo.

Patiko, kaip aiskinama : https://www.youtube....h?v=YV_vDOJ1i-A

Formuojam formuojam tuos lapus mirksiukas.gif Bet nuo azoto pertekliaus tie lapai kaip kokia hidra:vietoj vieno nupjauto po savaitės 5 užauga lotuliukas.gif
Atsakyti
Ankstyvus - kuo anksčiau, arba išvis nusipirkti. Kiek ten jų tereikia, nebent problema ta, kad turguje neaišku, ką parduoda.
Visus likusius - pagal veislės ankstyvumą. Vėlyvų vegetacijos trukmė ~150 dienų, arba 5 mėnesiai. Pasėjus balandį, derlius rugsėjį. Vidutinio vėlyvumo vegetacija apie 100-110 dienų, tai galima sėti vos ne mėnesiu vėliau.
Jeigu darže derlinga žemė, geriau neskubėti, nes rudeniop kopūstai gali patrūkinėti.

QUOTE(ienor @ 2016 02 25, 21:41)
Sveikos, esu pradedanti daržininkė (antri savarankiški metai), noriu paklausti, kada sėjate kopūstinius. Mamos ir močiutės vis daigus pirkdavo, o aš noriu pati užsiauginti. Apie svogūnus irgi norėjau klausti, bet jau pasiskaičiau. Ačiū 4u.gif

Atsakyti