Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas 2016 m.

QUOTE(drugelis. @ 2016 02 25, 12:53)
Supratau, ačiū. O į tarplysvius jei pjautą vejos žolę dėti, nuolat, nitratų irgi gali per daug būti?


ne, mulčiavimas nitratų kiekio nedidina
Atsakyti
QUOTE(Paladė @ 2016 02 25, 13:58)
ne, mulčiavimas nitratų kiekio nedidina

Didina ir dar kaip drinks_cheers.gif Pernai ką tik pjauta žole mulčiavau braškes ir pomidorus, ir vieni, ir kiti į lapus išėjo, lapai žali ir dideli kaip palmių, o vaisių šiaip sau blink.gif Tai paskui braškes ėmiau intensyviai dilgėlių raugu laistyti, iš P.Dargio blogo pasiskaičiau, kaip jie tyrė dilgėlių raugo koncentratą, kuriame rado labai daug kalio ir fosforo ir visai nerado azoto(o iki šiol aš galvodavau, gal dilgėlių rauge kaip tik azoto daug blush2.gif ).
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 02 25, 13:05)
Didina ir dar kaip drinks_cheers.gif Pernai ką tik pjauta žole mulčiavau braškes ir pomidorus, ir vieni, ir kiti į lapus išėjo, lapai žali ir dideli kaip palmių, o vaisių šiaip sau blink.gif Tai paskui braškes ėmiau intensyviai dilgėlių raugu laistyti, iš P.Dargio blogo pasiskaičiau, kaip jie tyrė dilgėlių raugo koncentratą, kuriame rado labai daug kalio ir fosforo ir visai nerado azoto(o iki šiol aš galvodavau, gal dilgėlių rauge kaip tik azoto daug blush2.gif ).


skaičiau ir aš tą eksperimentą hidroponikoj, bet azoto nerado lygtai dėl kitų priažasčių, gerai nebeprisimenu, bet lyg dėl tos uždaros hidroponikos sistemos, ar ne?
bet viską mulčiuoju, ir tikrai nėr taip, kad tik į lapus išeitų, dera ir mulčiuotos braškės, ir pomidorai, paprikos. Aš tik raugų nenaudoju, nepripažįstu

visgi yra taip: "Matuojame. Dilgėlių rauge tikrai daug kalio ir fosforo, bet labai mažai azoto, galima sakyti, jo beveik nėra. Iš esmės tai labai stiprus kalio ir fosforo koncentratas, kuriame nėra azoto. Visai ne tai, ką rašinėja vadinamieji agronomai!"
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paladė: 25 vasario 2016 - 13:15
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 02 25, 13:05)
Didina ir dar kaip drinks_cheers.gif Pernai ką tik pjauta žole mulčiavau braškes ir pomidorus, ir vieni, ir kiti į lapus išėjo, lapai žali ir dideli kaip palmių, o vaisių šiaip sau blink.gif Tai paskui braškes ėmiau intensyviai dilgėlių raugu laistyti, iš P.Dargio blogo pasiskaičiau, kaip jie tyrė dilgėlių raugo koncentratą, kuriame rado labai daug kalio ir fosforo ir visai nerado azoto(o iki šiol aš galvodavau, gal dilgėlių rauge kaip tik azoto daug blush2.gif ).

Nu geras,tai ar žolė yra nitratai,ir ar nuo nitratų viskas eina į lapus.Kažko susipainiojau,nesuprantu.
Atsakyti


svogūnai ir porai taip auginami labai taupo vietą
aš paskui tiesiai į lysvę sodinu
pernai mažiausi svogūnai buvo apie 450 g, o keli porai rankos storumo biggrin.gif
bet pas mane geriau išsilaiko iki vasaros pabaigos svogūnai iš sėjinukų
tos didžiulius laikau maždaug iki sausio,
o daugiausiai jos naudoju į mišrainės žiemai smile.gif papjaustai porą ir jau pusė puodo lotuliukas.gif
[/quote]
Kada sėjate svogūnus? Ar prieš sodinant į lysvę patrumpinat šaknis ir laiškus?
Atsakyti
QUOTE(uze3 @ 2016 02 25, 13:14)

Kada sėjate svogūnus? Ar prieš sodinant į lysvę patrumpinat šaknis ir laiškus?


aš tai dar kokį mėnesį nesodinsiu. Bet aš visad vėliau už kitas sėju smile.gif Jei ilgi - galima patrumpinti.
Atsakyti
QUOTE(aurute66 @ 2016 02 25, 14:13)
Nu geras,tai ar žolė yra nitratai,ir ar nuo nitratų viskas eina į lapus.Kažko susipainiojau,nesuprantu.

Augalų žalia spalva, augumas, stiprumas priklauso nuo azoto. Nupjauta žolė-azoto kaupykla. Jei dirvoj trūksta azoto, nupjauta šviežia žolė ideali trąša augalams drinks_cheers.gif Tačiau jei dirvai azoto netrūksta, azoto perteklių kaupia savyje nitratų pavidalu(kitaip tariant, augalas azota pasideda tarsi į "sandėlį").
Raugimo metu vyksta fermentavimas, azotas skaidosi, garuoja, lieka kalis, fosforas išgrynintas. Džiovinimo metu vėl kitokie cheminiai procesai vyksta, visumoj rekomenduojama daržoves mulčiuoti ne nepjauta žole, o bent jau apvytusia ar sudžiuvusia(šienu).
Atsakyti
[/quote]
uze3
Kada sėjate svogūnus? Ar prieš sodinant į lysvę patrumpinat šaknis ir laiškus?
[/quote]
svogūnus sėju kovo pradžioje,
bandžiau ir trumpinti ir ne, buvo ir taip gerai ir taip, nebent labai jau ilgi išauga, ir sunku pasodinti, tada verta trumpinti
užpernai labai išstipo, tai viena karta pakirpau viršunes
Atsakyti
QUOTE(Paladė @ 2016 02 25, 13:11)

visgi yra taip: "Matuojame. Dilgėlių rauge tikrai daug kalio ir fosforo, bet labai mažai azoto, galima sakyti, jo beveik nėra. Iš esmės tai labai stiprus kalio ir fosforo koncentratas, kuriame nėra azoto. Visai ne tai, ką rašinėja vadinamieji agronomai!"


Palade, čia tu taip teigi, ar kažką cituoji?
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2016 02 25, 13:46)
Palade, čia tu taip teigi, ar kažką cituoji?


aš čia pacitavau šitą:
http://petrasdargis....liausias-darbas

apie tą su Sena pažįstama kalbėjom, čia tipo matavo raugų sudėtį
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paladė: 25 vasario 2016 - 13:50
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 02 25, 13:26)
Augalų žalia spalva, augumas, stiprumas priklauso nuo azoto. Nupjauta žolė-azoto kaupykla. Jei dirvoj trūksta azoto, nupjauta šviežia žolė ideali trąša augalams drinks_cheers.gif Tačiau jei dirvai azoto netrūksta, azoto perteklių kaupia savyje nitratų pavidalu(kitaip tariant, augalas azota pasideda tarsi į "sandėlį").
Raugimo metu vyksta fermentavimas, azotas skaidosi, garuoja, lieka kalis, fosforas išgrynintas. Džiovinimo metu vėl kitokie cheminiai procesai vyksta, visumoj rekomenduojama daržoves mulčiuoti ne nepjauta žole, o bent jau apvytusia ar sudžiuvusia(šienu).

Mano dirva matyt nėra persotinta azotu,nes kraunu ištisai beveik ant visko tik nupjautą žolę,niekas neišeina į lapus.Auga,mezga,augina vaisius ir daržoves puikiai.
Atsakyti
QUOTE(Paladė @ 2016 02 25, 13:49)
aš čia pacitavau šitą:
http://petrasdargis....liausias-darbas

apie tą su Sena pažįstama kalbėjom, čia tipo matavo raugų sudėtį


a, supratau smile.gif Nes aš kiek skaičiau, tai visur rašoma, kad to azoto ten sočiai smile.gif Net proporcijas radau
Organinės trąšos. 15,9 kg šviežiai nurautų dilgėlių užpilta vandens iki 150 litrų. Dilgėlės rauginamos vieną savaitę. Toliau rūgstant dilgėlėms gaunamas labai stipraus kvapo skystis, turintis tokiąmaistingųjų medžiagų dalį procentais : N0,0484 P0,0076 K0,065.Čia taip pat yra daug organiniųmedžiagų, kurių sudėties nenustatinėjome.
Atsakyti