Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas 2016 m.

QUOTE(drugelis. @ 2016 02 24, 14:42)
O gal parekomenduotumėt kuo galėčiau žemę patręšt? Chemijos nenoriu, noriu pabandyt be jos.
Po pomidorų daigais žadu pakasti po 2 strimėles, taip agronomė man patarė pažįstama, žiūrėsiu, kas gausis.

Dar pelenai gera trąša. Tinka pomidorams, bulvėms, šesnakams? nepamenu net, bet tiems, kurių tuo metu netręšiam mėšlu..
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 02 24, 15:43)
Jos ir neturi užaugti, pakaks, jei per sprindį užaugs-

Nenoriu ginčytis, bet kiek domėjausi ir internete, ir kalbėjausi su pardavėjais, ir ūkininkais visi tvirtino tą patį- norint, kad garstyčios duotų daugiausia naudos, jos turi užauginti kiek galima daugiau žalios masės, t.y augti iki žydėjimo. Taip ir dariau. Užarėm, kai pradėjo kraut žiedynus ir jos jau buvo apie 50 cm aukščio. O sprindis- tai labai mažai. Aišku, geriau nei nieko, bet ar verta leist pinigus dėl tiek ?
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2016 02 24, 14:50)
Mums jos, kartu su juodaisiais ridikais, skaniausios žiemos metu: ruošiu žalias salotas, kepu su kitomis daržovėmis orkaitėje, ropės būna daržovinių tartų įdarų sudedamoji dalis, įmaišau į bulvių košę (~1:3), labai skani morkų-ropių košė.


Na vat dabar ir man užreikejo ju biggrin.gif o jus tuos Purple Top White Globe perkat uzsieni ar čia galima ju gaut kur?
Atsakyti
ziuriu tema apie tresima. Paprotinkit ir jus mane nauja darzininke. Meslas butinas? planuoji dilgeles naudot kaip ir rase. Tik va ar meslu reik trest? nes net nezinau is kur jo gaut.. Gal galit papasakot kas placiau kaip ruosiat dirvas sejimui?
Atsakyti
QUOTE(Makėja @ 2016 02 24, 20:03)
ziuriu tema apie tresima. Paprotinkit ir jus mane nauja darzininke. Meslas butinas? planuoji dilgeles naudot kaip ir rase. Tik va ar meslu reik trest? nes net nezinau is kur jo gaut.. Gal galit papasakot kas placiau kaip ruosiat dirvas sejimui?

O toj jūsų daržo žemėj daug metų jau kažkas augo?
Atsakyti
QUOTE(Makėja @ 2016 02 24, 21:03)
ziuriu tema apie tresima. Paprotinkit ir jus mane nauja darzininke. Meslas butinas? planuoji dilgeles naudot kaip ir rase. Tik va ar meslu reik trest? nes net nezinau is kur jo gaut.. Gal galit papasakot kas placiau kaip ruosiat dirvas sejimui?

Neturint mėšlo, gėris dirvos gerinimui ir kompostas, kompostuojamos visokios daržo atliekos, žolės ir pan. O tiesiai dirvon metu kiaušinių lukštus ir kavos, arbatos tirščius, jie irgi trąša.
Atsakyti
QUOTE(daimura @ 2016 02 24, 20:06)
O toj jūsų daržo žemėj daug metų jau kažkas augo?


Mes pirmimetai tam sode busim, tad sunku pasakyt, zeme sukasta. Dar maciau sudziuvusiu pomidoru kai kur, tai greiciausiai kazkiek sodinta kazkada.
QUOTE(vilnera @ 2016 02 24, 20:09)
Neturint mėšlo, gėris dirvos gerinimui ir kompostas, kompostuojamos visokios daržo atliekos, žolės ir pan. O tiesiai dirvon metu kiaušinių lukštus ir kavos, arbatos tirščius, jie irgi trąša.

Dekui...vyras sake yra pirkti meslo...tai net nezinau ja cia reiks daryt, ar bandyt kompostu tik trest ir dilgelem...kaip sunku kaip supratimo nulis..
Atsakyti
QUOTE(Makėja @ 2016 02 24, 22:49)
Mes pirmimetai tam sode busim, tad sunku pasakyt, zeme sukasta. Dar maciau sudziuvusiu pomidoru kai kur, tai greiciausiai kazkiek sodinta kazkada.

Dekui...vyras sake yra pirkti meslo...tai net nezinau ja cia reiks daryt, ar bandyt kompostu tik  trest ir dilgelem...kaip sunku kaip supratimo nulis..

Šiaip mėšlas yra gerai, bet svarbu dar ir kokia dirva.
Aplink mėšlą, jei pirksit kažkur - jis gali būt šviežias, arba perpuvęs. Šviežiu mėšlu tręšta dirva tinka ne viskam, mano protingoj knygoj rašo, kad tokia dirva tinka moliūgams, agurkams, kopūstams, gūžinėms salotoms, salierams, melionams. Kitoms - geriau jas augint praėjus metams po tręšimo šviežiu mėšliuku. Tad naujai daromą daržą rekomenduoja dalint į dvi dalis, ir vieną tręšt mėšlu, kitą ne ir kasmet kaitaliot auginamų daržovių vietą tarpusavy.
Bet, pasikartosiu, esam turėję daržą ir be jokio mėšlo, tik su kompostu ir mulčiavimu, ir viskas augo neblogai, nes dar daug lemia ir dirva, jei ji plytinis molis, tuomet su ja sunkiau, o jei juodžeminis smėlis, tuomet galima tik su kompostu, raugais ir marmalais išsisukt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilnera: 25 vasario 2016 - 08:18
QUOTE(Makėja @ 2016 02 24, 21:49)

Dekui...vyras sake yra pirkti meslo...tai net nezinau ja cia reiks daryt, ar bandyt kompostu tik  trest ir dilgelem...kaip sunku kaip supratimo nulis..


jei dėsit ir mėšlą, ir dilgėlių raugu pilsit, jūsų daržovės bus pertręštos azotu.

Paklausinėkit gal kaimynų, ar derlinga toj vietoj žemė, kaip daržovės auga. Gal jie žinos, ką ir tam jūsų sklype buvę šeimininkai augino ar neaugino.
Aš daržo išvis niekaip netręšiu - nei mėšlu, nei dilgėlėm, nei kompostu (tik kad daržovių lapai lieka rudenį lauke ir apsiaria). Pas mane tiesiog didelis plotas, taikoma sėjomaina, ir to kol kas užtenka.
Specialios priežiūros reikia šiltnamiams, kur metai po metų auga tie patys pomidorai smile.gif
Atsakyti
O jei mėšlo ir nedėt, bet negailint pilti visokius raugus (nes "nieko nekainuoja") - rezultatas irgi gali būti panašus.
QUOTE(saintlina @ 2016 02 25, 08:33)
jei dėsit ir mėšlą, ir dilgėlių raugu pilsit, jūsų daržovės bus pertręštos azotu.

Atsakyti
ne apie mėšlą, bet aktualu. parnešu iš kitos temos, Iš kaimo nesupyks, ji mielai žiniom dalinasi:
Svogūnai Red Baron geriau laikosi iš sėklų. Visi svogūnai iš sėjinukų laikosi blogiau, nes iš sėklų sukaupia daugiau sausųjų medžiagų, užmiega vėliau.

buvo ten kalba, kad tų pačių svogūnų yra ir sėklų, ir sėjinukų pirkti. Tai visgi verta nors vienų ilgam laikymui nepatingėti ir pasiauginti iš sėklų.
be raudonų baronų dar labai gerai laikosi Alonso H, abeji pas mane dar nesibaigia.
Atsakyti
Beje, su mėšlu reik atsargiai, jame mėgsta žiemoti kurkliai user posted image parsivežus mėšlo su šiuo padaru po to kasmet reiks dalintis su juo daržo gėrybėmis user posted image
Atsakyti