Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas 2016 m.

QUOTE(vovere16 @ 2016 04 28, 08:45)
4u.gif  ir vel as lendu 4u.gif  siandien lyja, pries keleta dienu pasejau krapus, žirnius ir slotas. Dirva pas mane dar labai slapia, ar nesupus man seklos? blush2.gif

Kur ten lyja? Gal pablūdot. Saukė ridinėjasi dangumi.
Net patikrinau meteo.lt. Tai pasirodo mažo to, kad lyja, o ir sninga. Na ir orai.
user posted image
Atsakyti
akurat - ir sninga ir lyja, o sniego kasniai nemoku papasakot
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2016 04 28, 10:56)
akurat - ir sninga ir lyja, o sniego kasniai nemoku papasakot


blink.gif Vilniuje pasakiskai grazus oras. Bet ziuriu po pietu ir pas mus lietus. verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iriska: 28 balandžio 2016 - 10:07
QUOTE(Emvida @ 2016 04 28, 08:38)
Tik, deja, fenologinė informacija jau darosi nebetinkama, klimatas keičiasi.

Fenologinė informacija yra pati tiksliausia, nesvarbu, kiek pasikeistų klimatas mirksiukas.gif Kiekvienas augalas sužaliuoja ir pražysta, kai dirvos paviršius sušyla iki tam augalui reikalingos temperatūros. Lemia dar ir kiti faktoriai, bet tai jau detalės mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Iriska @ 2016 04 28, 11:02)
blink.gif Vilniuje pasakiskai grazus oras. Bet ziuriu po pietu ir pas mus lietus. verysad.gif

gaila neturiu termometro lauke, įdomu, kiek krito temperatūra,kad ryte +9, o dabar sniegas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 28 balandžio 2016 - 10:23
QUOTE(Lerikyte @ 2016 04 28, 10:21)
gaila neturiu termometro lauke, įdomu, kiek krito temperatūra,kad ryte +9, o dabar sniegas

Daržai ištvers, bet vistiek pavasario oras kontrastų pilnas.
Va kaip ruošiasi Vilniuje kristi . Net iki +4C. nuo faktinio +12.
Juodas grafikas tai, kas buvo, žalias - prognozė.
user posted image
Atsakyti
QUOTE(vovere16 @ 2016 04 27, 15:55)
Sveikos darzininkes :-) as tik naujai iskepta darzininke. Vakar pasisejau zurnius, krapus, ir salotas. Ir va dabar pergyvenu kad per velai zirnius pasodinau. Zinau kad reikia anksti, bet kad nejo niekaip ieiti i darza slapia. Vadinasi mano zirniai bus su kirminais :-( ir dar ziuriu kad net ir pagal menulio kalendoriu visai nepataikiau. Kada  dabar seti agurkus, moliugus ir svogunu sejinukus sodinti?



Nebūtinai žirniai su kirminais bus, nenusiteikit taip. Pernai aš ir tokiu metu sėjau, nes nebuvo kada ir normalūs žirniai buvo. smile.gif

Šiemet sėjau prieš mėnesį, užkloti agroplėvele, tai nežinau kokia ten situacija, bet ko gero šį savaitgali dar pasėsiu, kad būtų ilgiau smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Pievugele999 @ 2016 04 28, 13:36)
Nebūtinai žirniai su kirminais bus, nenusiteikit taip. Pernai aš ir tokiu metu sėjau, nes nebuvo kada ir normalūs žirniai buvo. smile.gif

drinks_cheers.gif

O kas dėl fenologinio kalendoriaus, tai aklai taip pat negalima vadovautis. Buvo sakoma, kad sužydėjus alyvoms šalnų nebebus. Deja, dar ir kokios kartais ištinka.
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2016 04 28, 14:41)
drinks_cheers.gif

O kas dėl fenologinio kalendoriaus, tai aklai taip pat negalima vadovautis. Buvo sakoma, kad sužydėjus alyvoms šalnų nebebus. Deja, dar ir kokios kartais ištinka.

Kaune Viliajampolėje alyvos žydi 2 sav anksčiau negu pas mane sodyboje. Jau kai pražysta sodyboje alyvos - drąsiai sėju agurkus . Jei žiūriu į Kauną - apsirinku smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2016 04 28, 13:41)
drinks_cheers.gif

O kas dėl fenologinio kalendoriaus, tai aklai taip pat negalima vadovautis. Buvo sakoma, kad sužydėjus alyvoms šalnų nebebus. Deja, dar ir kokios kartais ištinka.

Ne, sakoma, kad sužydėjus erškėčiams ir žieminiams rugiams jau galima sodinti lauke pomidorų daigus. O žydint alyvoms tik šiltnamiai užsodinami pomidorais ir agurkais.
Paprastajai ievai ir paprastajai vyšniai pradėjus žydėti bus galima sėti kukurūzus ir pupeles apsaugotoje vietoje. Kaune dar tik žaliuoja.
Atsakyti
QUOTE(Dusia37 @ 2016 04 28, 14:53)
Kaune Viliajampolėje alyvos žydi 2 sav anksčiau negu pas mane sodyboje. Jau kai  pražysta sodyboje alyvos - drąsiai sėju agurkus . Jei žiūriu į Kauną - apsirinku smile.gif

ai, nea, kalbu apie tai, kad tame pačiame kieme auga alyvos ir daržas netoliese. Tiesiog per daug ankstyvas pavasaris ir aukšta temperatūra tas pačias alyvas paskatina greičiau pražysti. O LT pagal statistiką šalnų periodas iki birželio 06d. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais taip pat gali būti, bet jos daug daug retesnės wink.gif
Papildyta:
QUOTE(Daisoja @ 2016 04 28, 15:03)
Kaune dar tik žaliuoja.

pas mane, Kaune, jau žydi wink.gif
Atsakyti
Oi, taip šlapia, neisiu tikrinti ievų. Bet vyšnios pas kaimynus nežydi, tik abrikosas.
Nors ne prie daržo, bet raudonųjų serbentų žiedai apšalo, kitų ne.
Čia Žaliakalnyje. Vilijampolėje pastebėjau, kad greičiau pavasaris ateina. Slėnyje senamiestyje taip pat.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daisoja: 28 balandžio 2016 - 14:10