Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas 2016 m.

QUOTE(ponia Lylia @ 2016 02 23, 10:45)
Gal kas nors auginot gargždenius? Kas gero, ar verta prasidėti? g.gif

Bandžiau prieš trejetą metų, bet ne šiuos. Buvau atsisiuntusi kartu su moliūgais melionais.
Daugiau nesėju, nes labai jau delikatus reikalas nuskinant. Skanu, bet labai greitai perauga ir sukietėja. Atskirti neišmokau, todėl valgant nežinai koks bus sekantis kasnis. Tiesiog išbandžiau ir tiek. Pabandykit, gal ši veislė bus ilgiau valgoma. Kaip ir žirniai - vieni ilgai saldūs ir saknūs, o kita veislė greitai perauga.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amba41: 23 vasario 2016 - 19:21
Besiknaisiojant po internetines sėklų parduotuves, akys užkliuvo už ropių. Jei atvirai, tai nesu jų ragavus blush2.gif , bet kažkodėl įsivaizduoju, kad turėtų būt skanu tongue.gif Turbūt panašu į didelį ridikėlį, ar ne rolleyes.gif ? Ar verta auginti ? Ir gal patartumėt veisles. Iš lengviausiai gaunamų, linkstu prie Golden Ball. Ką patartumėt ?
Atsakyti
QUOTE(baltagėlė @ 2016 02 23, 20:45)
Besiknaisiojant po internetines sėklų parduotuves, akys užkliuvo už ropių. Jei atvirai, tai nesu jų ragavus  blush2.gif , bet kažkodėl įsivaizduoju, kad turėtų būt skanu  tongue.gif Turbūt panašu į didelį ridikėlį, ar ne rolleyes.gif ? Ar verta auginti ? Ir gal patartumėt veisles. Iš lengviausiai gaunamų, linkstu prie Golden Ball. Ką patartumėt ?

Dar gera veislė Petrovska. Bandykit pasisėti abi, skonis skiriasi. Auginti tikrai verta, nes turi daug kalcio ir visokių kitokių gerų dalykų smile.gif senovėje, kol nebuvo bulvių, žmonės jomis maitinosi. Kaip kažkas kad sakė, ropė įrašyta lietuvių genuose smile.gif Bent man tikrai patiko salotos su ropėmis, šiemet būtinai vėl auginsiu.
Atsakyti
Labas visoms,

Jungiuosi į daržininkių būrį. 4u.gif
Vakar iš BS užsisakiau daug sėklų, bandysiu daržininkauti smile.gif

Nežinau, kaip seksis, nes esu nerimtai daržininkavos anksčiau, bet dabar nusipirkę naują sodą, šalia miško, tai nežinau, ar žemė bus derlinga, bet bandysim smile.gif
Sakykit, o kiek maždaug mėšlo kg reikėtų kokiems 25 kv.m plotui?
Atsakyti
QUOTE(baltagėlė @ 2016 02 23, 20:45)
...linkstu prie Golden Ball. Ką patartumėt ?

Nežinau kaip kitoms, bet pas mane ši veislė nepasiteisino. Šakniavaisiai maži bei labai greit kietėja ir medėja (kaip peraugusios kaliaropės). Auginu Purple Top White Globe- kitas reikalas: sultingi, traškūs bei švelnaus skonio šakniavaisiai thumbup.gif be to, labai greit užauga (~60 d.)

drugelis., ką ruošiatės auginti? Ne visom daržovėm tinka šviežias mėšlas.
Atsakyti
Šiltnamyje auginsiu pomidorus, agurkus, paprikas - žinau, kad negerai kartu, bet 2 šiltnamių nebus. Lauke agurkus, salotas, svogūnus, morkas, prieskoninius visokius, lapinius burokus. O gal parekomenduotumėt kuo galėčiau žemę patręšt? Chemijos nenoriu, noriu pabandyt be jos.
Po pomidorų daigais žadu pakasti po 2 strimėles, taip agronomė man patarė pažįstama, žiūrėsiu, kas gausis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo drugelis.: 24 vasario 2016 - 13:43
QUOTE(yerena @ 2016 02 24, 13:25)
Nežinau kaip kitoms, bet pas mane ši veislė nepasiteisino. Šakniavaisiai maži bei labai greit kietėja ir medėja (kaip peraugusios kaliaropės). Auginu Purple Top White Globe- kitas reikalas: sultingi, traškūs bei švelnaus skonio šakniavaisiai  thumbup.gif be to, labai greit užauga (~60 d.)



Papasakokit ka jus darot su tom ropem blush2.gif Niekada nesu auginus ju ,tik teko ragauti Airijoje ,ten jos labai vertinamos ,bet man tai nelabai patiko g.gif gal jus kazkaip imantriai jas paruošiat? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2016 02 24, 14:42)
Chemijos nenoriu, noriu pabandyt be jos.


Daržoves, gėles, uogienojus tręšiu dilgėlių raugu-natūrali ir ekologiška+nemokama trąša. thumbup.gif Prisiraunat dilgėlių pilną kibirą, užpilat vandeniu ir paliekat rūgti kokią savaitę. Paskui pakanka litrą tokio marmalo skiesti kibirui vandens-ir jūsų augalai eis iš proto thumbup.gif thumbup.gif
Jei norit prieš sodinimą tręšti pačią žemę, tai bandykit naudoti žaliąją trąšą, t.y. balandžio mėnesį pasėkite garstyčių, o gegužės pabaigoje jas aparkite/sukaskite. Žemė ir pasitręš, ir kenkėjų apmažės, ir ligos kuriam laikui pasitrauks. drinks_cheers.gif
Dar viena trąša-biohumusas. Bet jis kainuoja.
Atsakyti
QUOTE(vaidastep @ 2016 02 24, 15:21)
Papasakokit ka jus darot su tom ropem...

Mums jos, kartu su juodaisiais ridikais, skaniausios žiemos metu: ruošiu žalias salotas, kepu su kitomis daržovėmis orkaitėje, ropės būna daržovinių tartų įdarų sudedamoji dalis, įmaišau į bulvių košę (~1:3), labai skani morkų-ropių košė.
Atsakyti
QUOTE(ponia Lylia @ 2016 02 23, 23:24)
Dar gera veislė Petrovska. Bandykit pasisėti abi, skonis skiriasi.

QUOTE(yerena @ 2016 02 24, 13:25)
Nežinau kaip kitoms, bet pas mane ši veislė nepasiteisino. Šakniavaisiai maži bei labai greit kietėja ir medėja (kaip peraugusios kaliaropės). Auginu Purple Top White Globe- kitas reikalas: sultingi, traškūs bei švelnaus skonio šakniavaisiai  thumbup.gif be to, labai greit užauga (~60 d.)

Dėkoju 4u.gif Kažkurią bandysiu smile.gif

QUOTE(sena pažįstama @ 2016 02 24, 14:24)
bandykit naudoti žaliąją trąšą, t.y. balandžio mėnesį pasėkite garstyčių, o gegužės pabaigoje jas aparkite/sukaskite.

Turėjau ir aš tą mintį, bet ar nenušals jos užėjus gegužės šalnom g.gif ? Ir kaži kiek užaugtų ? Vasarą tai per mėnesį pilnai užauga, o ankstyvą pavasarį ? Nebus paskui, kad pinigų ir darbo įdėsi, o naudos mažai g.gif
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2016 02 24, 14:42)
Šiltnamyje auginsiu pomidorus, agurkus, paprikas - žinau, kad negerai kartu, bet 2 šiltnamių nebus. Lauke agurkus, salotas, svogūnus, morkas, prieskoninius visokius, lapinius burokus. O gal parekomenduotumėt kuo galėčiau žemę patręšt? Chemijos nenoriu, noriu pabandyt be jos.
Po pomidorų daigais žadu pakasti po 2 strimėles, taip agronomė man patarė pažįstama, žiūrėsiu, kas gausis.

Morkom ir svogūnam šviežias mėšlas netinka. Siūlyčiau pasiskaityti apie condit arba activit. Tai iš paukščių mėšlo pagarytos granulės. natūraliosn, nesmirda, dabar akcijų yra. Ir pomidorams su paprikom nepersistenkit, nes eis į lapus.
Atsakyti
QUOTE(baltagėlė @ 2016 02 24, 16:19)
Dėkoju  4u.gif Kažkurią bandysiu  smile.gif
Turėjau ir aš tą mintį, bet ar nenušals jos užėjus  gegužės šalnom  g.gif ? Ir kaži kiek užaugtų ? Vasarą tai per mėnesį pilnai užauga, o  ankstyvą pavasarį ? Nebus paskui, kad pinigų ir darbo įdėsi, o naudos mažai  g.gif

Jos ir neturi užaugti, pakaks, jei per sprindį užaugs-pati ta vertingiausia trąša, nes sukaupusi daug maistingų medžiagų žiedų krovimui, o čia ją ima ir aparia.
Atsakyti