Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas 2016 m.

QUOTE(tyli upė @ 2016 04 11, 15:53)
O kurmius irgi importuoti?  biggrin.gif

Sveikos, daržininkės. Jus paskaičius pernai vėlokai pasėjau sultenių.. radau šį pavasarį lens.gif biggrin.gif. Sakykit, trumpai, kaip jas skinti? Po lapeliuką suvargsiu.. galima nugnybiant viršūnes? Jos atžels? Kokios gražios, skanios..  bigsmile.gif  Mums naujiena.

man ir idomu.esu pirkusi kaip zole maximoj.patiko.netycia uzmaciau ir seklu.tik man dar nesudyge
Atsakyti
QUOTE(eglaite2 @ 2016 04 11, 10:00)
Sveiki. Ateinu su rupesciu ir tuo paciu klausimu - vyras kazkurioje laidoje mate, jog is uzsienio yra siunciami kazkokie insekticidiniai preparatai grambuoliams naikinti, kuriu nera Lietuvoje, taciau konkreciai nei firmos nei sudeties neminejo. Gal kas zinot ir esat isbande kazka? Vakar vien is vienos duobes, paruostos medzio sodinimui apie 50 pririnkom


Pernai aš šiltnamyje prikasiau panašiai kai žemę po žiemos kasiau. Nemanau, kad visus iškasiau kastuvu. Greičiausiai likę buvo kažkiek. Bet anie jokios visiškai bėdos pas mane nepadarė. Kažkuri labai gerai minėjo, kad kol jie turi puvinio, tai šaknų neliečia. Mulčiavau, dėjau perpuvusio mėšlo, žuvų. Todėl ir jums rekomenduoju į tą duobę pridėti komposto, dar nebaigusių pūti žolių, pjuvenų... Na visko, kad ir medžiui ir vabalui užtektų. Tada tos lervos tikrai nepadarys nieko blogo, jos ne šaknimis maitinasi, o puviniu. Kai puvinio nelieka, tada nukanda šaknį, kad pasidaryti naujo puvinio.
Atsakyti
QUOTE(zydinti_gele @ 2016 04 12, 21:15)
Mulčiavau, dėjau perpuvusio mėšlo, žuvų. Todėl ir jums rekomenduoju į tą duobę pridėti komposto, dar nebaigusių pūti žolių, pjuvenų... Na visko, kad ir medžiui ir vabalui užtektų. Tada tos lervos tikrai nepadarys nieko blogo, jos ne šaknimis maitinasi, o puviniu. Kai puvinio nelieka, tada nukanda šaknį, kad pasidaryti naujo puvinio.


pridaro ir dar kaip:(
aš galvoju, kad pati kalta ir būtent su kompostu galėjau įnešti į šiltnami tu lervųsad.gif
kai nuvyto pirmas pomidoras, nurašiau tai kokiai lygai, kai antras ir trečias buvo vienodai įstrižai nupjauti kokių 10 cm gylyje, atkasiau ir suradau tiesiog pačiam stiebe įsitaisiusi tą parazitą
o šiltnami mulčiavau, dėjau perpuvusio mėšlo...nepadėjo
o pomidoras jau buvo tikrai nemažas ir stiebas beveik dviejų pirštų storumo verysad.gif tik tiek, kad dar spėjo įsišaknyti ir davė derlių smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zydinti_gele @ 2016 04 12, 21:15)
Pernai aš šiltnamyje prikasiau panašiai kai žemę po žiemos kasiau. Nemanau, kad visus iškasiau kastuvu. Greičiausiai likę buvo kažkiek. Bet anie jokios visiškai bėdos pas mane nepadarė. Kažkuri labai gerai minėjo, kad kol jie turi puvinio, tai šaknų neliečia. Mulčiavau, dėjau perpuvusio mėšlo, žuvų. Todėl ir jums rekomenduoju į tą duobę pridėti komposto, dar nebaigusių pūti žolių, pjuvenų... Na visko, kad ir medžiui ir vabalui užtektų. Tada tos lervos tikrai nepadarys nieko blogo, jos ne šaknimis maitinasi, o puviniu. Kai puvinio nelieka, tada nukanda šaknį, kad pasidaryti naujo puvinio.

Ne visai tiesa apie puvinį - puviniu minta tik pirmametės lervos, o kadangi grambuolio lerva žemėje būna 3 metus, tai didžiausia žala yra trečiamečių lervų -jos graužai ne tik šaknis, bet net bulvių gumbus. Pas mus sklype pirmaisiais metais jų buvo labai daug, bet pradėjus kovoti truputi sumažėjo.
Yra keletas būdų kaip sumažinti grambuolius.
1. Jei sklype yra kurmių jokiu būdu jų nenaikinkite - labai geri grambuolių medžiotojai, tik aišku tada reikia pastoviai patikrinti ar nėra pakeltų augalų ir graži pievelė gali nuken tėti.
2. Esu pirkusi Ermitaže specialius miltelius su ricina, įterpiau tą mišinį aplink braškes, tai tikrai pagelbėjo, nes pirmus metus visos braškės buvo nugraužtos.
3. Jei naudojate svo kompostą labai gerai persijokite ir išrinkite visas lervas.
Ir dar vienas pastebėjimas po 7 metų daržininkystės - kuo dažniau judinama žemė tuo mažiau grambuoliu.
Atsakyti
Kurmiai kurmiais, dar dar.
Ką daryti su valkataujančiomis katėmis? Kurios mano gėlių darželyje įsirengė šikinyką?
Atsakyti
QUOTE(Nakviša @ 2016 04 13, 09:42)
Kurmiai kurmiais,  dar dar.
Ką daryti su valkataujančiomis katėmis?  Kurios mano gėlių darželyje įsirengė šikinyką?

kai mano darza puole lauko pelėnai,visi siule isitaisyti kate biggrin.gif ,bet turiu 3 sunis, netiko variantas. tai jums siulau isigyti suni mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(girene @ 2016 04 13, 13:21)
kai mano darza puole lauko pelėnai,visi siule isitaisyti kate  biggrin.gif ,bet  turiu 3 sunis, netiko variantas. tai jums siulau isigyti suni  mirksiukas.gif

Ir ką tas šuo? Pilna ir tų yra pas kaimynus.
Atsakyti
QUOTE(Nakviša @ 2016 04 13, 14:48)
Ir ką tas šuo? Pilna ir tų yra pas kaimynus.
Nu tai sunys pas kaimynus, o valkataujancios kates -tai pas jus
biggrin.gif Todel ir siulo suni jums, o ne kaimynams isigyt lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Nakviša @ 2016 04 13, 14:48)
Ir ką tas šuo? Pilna ir tų yra pas kaimynus.

Na šuo išvaikytų kates smile.gif
O rimčiau, tai šiemet vėl nusipirkau šuninę cimžiedą iš čia Pernai turėjau jau didelę užsisuginusi, bet per žiemą neišsaugojau, tad šiemet vėl naujai įsigijau. Bandysiu šiemet kaip nors išsaugot kitiems metams ir pasidaugint. Tą plotelį katės tikrai aplemkia, kur pasodintas šis margenis
Atsakyti
QUOTE(Nakviša @ 2016 04 13, 10:42)
Kurmiai kurmiais,  dar dar.
Ką daryti su valkataujančiomis katėmis?  Kurios mano gėlių darželyje įsirengė šikinyką?


Šiandien perskaičiau, kad katės tiesiog nepakenčia citrusinių kvapo - pataria žievelėm gintis arba namuose papurkšti augalus citrinos sultim. Gal kažką pritaikytumėt ir lauke? g.gif kokį citrinų eterinį aliejuką pvz, iškvėpinat kokį medienos pagaliuką ar pan. ir tarp lapų wink.gif ir kvepia, ir ramu? ax.gif
Atsakyti
Gal bus įdomu:

Mėnulio sėjos kalendorius 2016 metų balandžiui
Pagal 2016 metų Mėnulio sėjos kalendorių palankiausios balandžio dienos darbui su augalais yra šios: 1, 8-11, 12-15, 17-21, 27-28, rašo supersadovnik.ru.

Balandžio mėnesį prieš pumpurų sprogimą reikia pabaigti sodo genėjimo darbus, sutvarkyti šalčio įtrūkimus ir kitus žiemos padarinius, pašalinti sausas šakeles.
Kai tik nutirps sniegas, pradėkite tvarkyti sodą: sugrėbkite senus lapus ir pašalinkite žiemą nulaužytas šakas, gyvūnų paliktus pėdsakus, išgrėbkite mulčią.
Balandžio pabaigoje galima iš vietos medelynų sodinti medžius ir krūmus su atvira šaknų sistema. Tai geriausias laikas hortenzijoms, deucijoms ir rododendrams sodinti.
Palankios dienos darbams sode pagal 2016 metų Mėnulio sėjos kalendorių balandžio mėnesį yra šios:
gyvatvorės sodinimui: 8-9 dienos;
medžių ir krūmų sodinimui: 10-11, 19-21 dienos;

medžių ir krūmų genėjimui: 6–7, 22–24 dienos;
genėti negalima: 12 ir 13 dienomis;

sodo laistymas balandžio mėnesį: bet kurią dieną, išskyrus 10-11 ir 19-21 dienas;
vaismedžių ir dekoratyvinių augalų tręšimas: 1, 6, 24-30 dienos;
sausomis trąšomis tręšti galima: 10-11 dienomis;
kovai su kenkėjais ir ligomis: 1, 6, 8-9, 14–16, 24–28 dienos.
Palankios dienos sodinukų sėjimui pagal 2016 metų Mėnulio sėjos kalendorių balandžio mėnesį yra šios:
ankštinės kultūros: 12-13, 19-20 dienos;
arbūzai: 19-21 dienos
;cukinijos: 19-21 dienos;
patisonai: 8-9, 12-13, 19-21 dienos;
kopūstai: 1, 8-9, 12-13 dienos;
agurkai: 8-9, 12-13 dienos;
petražolės, krapai ir kiti žalumynai: 1, 23, 27-28 dienos;
salotos: 8-9, 12-13 dienos;
sėti sodinukų negalima: 2-7, 22-23, 29-30 dienomis.
Atsakyti
QUOTE(Lakšmi @ 2016 04 13, 14:54)
Šiandien perskaičiau, kad katės tiesiog nepakenčia citrusinių kvapo - pataria žievelėm gintis arba namuose papurkšti augalus citrinos sultim. Gal kažką pritaikytumėt ir lauke?  g.gif kokį citrinų eterinį aliejuką pvz, iškvėpinat kokį medienos pagaliuką ar pan. ir tarp lapų wink.gif ir kvepia, ir ramu?  ax.gif

Auginu tris naminius katinus. Žinot kaip giliai dzin jiems citrinos kvapas? biggrin.gif
Atsakyti