Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas 2016 m.

QUOTE(Gaudvilė @ 2016 03 24, 09:56)
na, aš tai naudoju ir specialiai perku. Tarkim tokius agurkus, arbūzus, kopūstus sėju į tokius vazonėlius ir kartu su jais sodinu į dirvą. Per 1-1,5cm palieku išlindusius virš dirvos paviršiaus. Nuo drėgmės apačia suyra, o antžeminė dalis apsaugo nuo kurklių.


Ar tikrai apsaugo jie nuo kurkliu? juk jiems pragrauzt tuos durpinius indelius ner ka g.gif reikes pabandyt ,vis geriau negu nieko neturet biggrin.gif nes kiek zalos jie man padaro tai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2016 03 24, 19:01)


A, prisiminiau dėl tų kripčių. Pas kaimynę šiltnamis ir visos daržo lysvės rytų-vakarų kriptimi, pas mane - šiaurės-pietų. Abi derliumi nesiskundžiam.

nu del siltnamiu tai nesutikciau, kad vienodai. pas mane vyrauja vakaru vejas, tai kol siltnamiai buvo siaures- pietu kryptimi, tai vedinimas buvo menkas, pomidorai sirgdavo, o siltnamiu durys per stipresni skvala isskrisdavo pas kaimynus. pries kelis metus pasukom vakaru- rytu kryptimi, visai kitaip vedinasi ir durys neskraido( jei neskaityt to, kad pernai man isskrido visas siltnamis biggrin.gif ). gal kur soduose, kur erdves tirstai apsodintos ir apstatytos, kur mazi sklypukai- tai ne taip zenklu, bet kai ant plyno lauko- labai skiriasi...
Atsakyti
QUOTE(vaidastep @ 2016 03 24, 19:26)
Ar tikrai apsaugo jie nuo kurkliu? juk jiems pragrauzt tuos durpinius indelius ner ka g.gif reikes pabandyt ,vis geriau negu nieko neturet  biggrin.gif nes kiek zalos jie man padaro tai  doh.gif

aha, nes gi kurkliai lizdus suka gegužės mėn, jiems daržovių metamas šešėlis trukdo. Tai iki tol tie indukai pilnai suirę dar nebūna wink.gif

QUOTE(Vobla @ 2016 03 24, 19:28)
nu del siltnamiu tai nesutikciau, kad vienodai. pas mane vyrauja vakaru vejas, tai kol siltnamiai buvo siaures- pietu kryptimi, tai vedinimas buvo menkas, pomidorai sirgdavo, o siltnamiu durys per stipresni skvala isskrisdavo pas kaimynus. pries kelis metus pasukom vakaru- rytu kryptimi, visai kitaip vedinasi ir durys neskraido( jei neskaityt to, kad pernai man isskrido visas siltnamis biggrin.gif ). gal kur soduose, kur erdves tirstai apsodintos ir apstatytos, kur mazi sklypukai- tai ne taip zenklu, bet kai ant plyno lauko- labai skiriasi...

oi, tos kryptys tik dėl apšvietimo. Beje, tėvų sodyboj labai dažnai net per kaulus vakarų vėjas traukdavo. Tik šiaurės-pietų šiltnamiai nuo seno buvo wink.gif A, bulvių laukai taip pat ta pačia kryptimi buvo.
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2016 03 24, 00:39)
Kadangi ilgai dygsta, pasėjau dar vasario 1 d.

Pražioplinau salierus pasėti... Ar dar verta bandyti dabar? Ar jau nebevargti?
Atsakyti
QUOTE(Vasska @ 2016 03 24, 20:06)
Pražioplinau salierus pasėti... Ar dar verta bandyti dabar? Ar jau nebevargti?


nevėlu, juk gumbiniai iki spalio gali dirvoj augt, o lapkotinius ir lapinius ir anksčiau valgysit
Atsakyti
QUOTE(L.K. @ 2016 03 24, 17:43)
Klausimas "užsibėrimui".
Į rankas papuolė ūkininko P. Vasiliausko lankstinukas, kuriame radau netikėtą teiginį - bulvių vagas siūloma orientuoti rytų-vakarų kryptimi, vengti pietų-šiaurės. Patarimai maždaug žodis žodin, kaip čia - net nesuprasi, kas nuo ko nusirašė  lotuliukas.gif . O bet tačiau, kažkaip įprasta, kad vagas rekomenduojama orientuoti šiaurės-pietų kryptim, kaip, pvz., čia.
Nu ir kuo daba tikėt?  blink.gif  g.gif

Ankstyvoms bulvėms gerai, kai saulė šildo šonus vagų. Greičiau dygsta, auga. Kai per daug įšildo, ( dar nebūna uždengti tarpuvagiai lapų) vėl bėda. Per karštoje dirvoje bulvės pernelyg greitai sudaro tokią sausą luobelę ir baigiasi jų augimas. Arba po lietaus vėl prasideda, tada gumbe būna dvejų subrendimo laipsnių odelė, viena dar besilupanti, o jau bulviakasis ant nosies. Tada bulvės būna visokiomis formomis "nėščios" tongue.gif Būta bėdos. Kaip daržas suartas, taip ir darykite. ne esminis reikalas ta kryptis. cool.gif
Salierų daigumas - vieni metai. Paskui už pasekmes niekas negarantuoja. firmos kažkiek gudrauja. Pasidaro daigumo tyrimus prieš pat fasavimą, užsideda 2 metus. Trečiais metais jau be specialaus paruošimo sunkiai kas nors prasikala.
Atsakyti
QUOTE(Iš Kaimo @ 2016 03 23, 19:42)
Kas čia klausė apie salotų auginimą. Jei jau turite daigus, artimiausiu metu galima sodinti į šiltnamį. Tik palaukti, kad tą naktį nebūtų šalnos. Vis tik stresas nuo šiltos palangės, išdraskytomis šaknimis į šaltą žemę. Galima su visu indeliu kokias 2 dienas šiltnamyje palaikyti. Ai, tiesa, daigai privalo turėti bent 2-3 tikrus lapelius, nes kaip kitaip siūlus susodinti. Susodinus gerai būtų pridengti agroplėvelės gabaliuku, nes gali saulėje lapeliai apdegti.
Dabar pasėjus salotas šiltnamyje į dėžutes arba tiesiai į žemę, turėsite daigų sodinimui į lauką, o kur didesni, tiesiai į lėkštę.

Aciu smile.gif Bet man su tom salotom vistiek neaisku, noreciau susizinoti dabar jau kitiems metams kada pradeti seja... Sejau vasario men., vienas anksciau, kitas veliau, bet nieko jos neauga, tysta. Tai ir noreciau zinoti kada reiktu seti, kad kuo anksciau uzsiauginti daigus ir kaip juos auginti, ar isvis imanoma uzsiauginti kambaryje, nes vesios vietos laikymui neturiu... O salotu noretusi kuo anksciau, auginciau siltnamyje g.gif
Atsakyti
Aš salotas tik šiandien pasėjau, kol išdygs, jau gal ir į balkoną galėsiu išnešt su daigykla-šiltnamiu.
Atsakyti
Labas rytas, gal galėtumėte patarti dėl brokolių smile.gif Ar sodinate? Kaip su derliumi? Ar reikia pasisėti sėklas ar galima tiesiai į dirvą?smile.gif
Atsakyti
QUOTE(<...Neringa...> @ 2016 03 25, 09:08)
Labas rytas, gal galėtumėte patarti dėl brokolių smile.gif Ar sodinate? Kaip su derliumi? Ar reikia pasisėti sėklas ar galima tiesiai į dirvą?smile.gif


sėti dabar į dėžutes, kai išdygs laikyt vėsiai ir šviesiai. Tik vėlyvus lauke sėja, bet tada, kai jau visai šilta būna, gegužę-birželį. O su derlium taip - reik spėt žiedyną nusipjaut, kol gražus, man labai greit išsiskečia, jei tik palieku. Bet pačio augalo neišraut, mažesnius šoninius žiedynėlius augina.
Atsakyti
Abejoju, ar įprastom kambario sąlygom įmanoma užauginti salotas. Be tįsimo, dar yra nitratai, kurie salotose ir šiaip linkę kauptis, o nepakankamo apšviestumo sąlygom - ypač.
Kambary nebent daiginti daigyklose nuo kovo vidurio maždaug, sudygus, jei tik įmanoma, nešti į šiltnamį, o apie balandžio pradžią išsodinti. Jei sinoptikai nemeluoja, kaip tik turėtų sušilti.
Bet yra buvę, kai balandžio pradžioj dar sniegas gulėjo, tai su tuo ankstyviausiu derliumi loterija kažkiek išlieka.
QUOTE(svieske @ 2016 03 24, 22:49)
Aciu smile.gif Bet man su tom salotom vistiek neaisku, noreciau susizinoti dabar jau kitiems metams kada pradeti seja... Sejau vasario men., vienas anksciau, kitas veliau, bet nieko jos neauga, tysta. Tai ir noreciau zinoti kada reiktu seti, kad kuo anksciau uzsiauginti daigus ir kaip juos auginti, ar isvis imanoma uzsiauginti kambaryje, nes vesios vietos laikymui neturiu... O salotu noretusi kuo anksciau, auginciau siltnamyje g.gif

Atsakyti
Sveikos,

gal jūs susidūrėt per ilgesnius metus daržininkavimo. Noriu paklausti apie sėklų daigumą. Užpernai daržininkavau, pernai metus praleidau. Tačiau užpernykščių sėklų liko nemažai: salotų, ridikėlių, morkų, krapų, petražolių. Ar jos bus daigios (pakeliai praplėšti, tačiau laikyti bute sandariai)? Žinau, kad svogūnų sėklų daigumas kasmet stipriai sumažėja. O kaip su šiom? Pirkti naujas ar bandyt?
Atsakyti