QUOTE(Karusia @ 2016 02 07, 17:07)
dabar galvoju - tais laikais, kai chrusščiovkes statė, ko gero dalino. Dėdė kažkada pasakojo, kad siūlė visiems, ir retas kas ėmė, nes pirma - kaimo vaikai, tėvai kaimuose gyveno, dauguma tikėjosi, kad valdžia keisis ir susigrąžins žemes. jis su patėviu nesugyveno, ėmė sklypą . Gavo užverstą šiukšlyną, statant namelį įgriuvo pamatai, atsivėrė tokia smarvė, kad daugiau nesiryžo...
gal. Dabar galvoju, kad tetos sodus turėjo. Šiauliuose, Palangoj, Kaune. Panevėžy. Teta iš Panevėžio aprūpindavo visą giminę daugkartiniais vienkartiniais maišeliais. Irgi baisus deficitas. Plaudavo gi tuos maišelius visos. O tai popierius vienu tarpu irgi buvo parduotuvėse feficitas.
Bet labiausia aš pamenu tą Panevėžio bendrabutį, kur jie gyveno. Tą siaubingą šaltą koridorių ir tokius du kambariukus. Kažkoks žinybinis buvo. O butą Molainių gatvėj gavo labai vėlai. Jau puseserė buvo paauglė.
Papildyta:
QUOTE(Peliauckų Jadzė. @ 2016 02 07, 17:13)
Nu kaip tai kas buvo ne deficitas??? Partijos suvažiavimų medžiaga ir soc.lenktyniavimo rodikliai, kiek daugiau pieno primelžtą už praeitus metus buvo visai ne deficitas. Kožnam mieste turbūt, bent jau maniškiam, stovėjo centre tokia lenta, kuri rodė, kad su kožnais metais, pieno primelžiama 104 proc. daugiau nei praeitais
aš tai pamenu kai mūsų rajono knygyne Plėšiniai tapo deficitu, ir reikėjo tos knygos mamai, ba kažkokie partiniai šulai mokyklos tikrint važiavo. Kaip jei buvo sunku pasiskolint iš kitos mokyklos, nes ten irgi bijojo jos neturėti. Nieko, gavo. Paskui susktą į medžiagėlę grąžinom.