Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos - 3

QUOTE(Mindaugas7 @ 2023 10 02, 09:58)
Kalba, kad greitu laiku iki 0,8 kW elektrinei nereikės net ESO sąlygų.

Pildyti paraišką Elektrinės iki 0,8 kW prijungimui
Atsakyti

Kiek per metus iš 1 kW elektrinės išspaudžiate elektros? Realu, kad 1 kW = 1000 kWh. Aišku idealios ar arti idealių sąlygų. O kaip jūsų atveju?

Jei įdomu, galiu pasidalinti duomenimis nutolusios SE. Giedros saulės parkas netoli Šiaulių. Galingumas 7kW, leidžiamas naudoti 6,13 kW. (Kuo skiriasi instaliuotas galingumas nuo leidžiamo, nelebai supratau, tai ir nesigilinau). Elektrum deklaravo, kad pirmais metais, 1 instaliuotas kilovatas generuos  1120 kWh per metus. Man, nuo 2022 10 01 iki 2023 09 30 imtinai, sugeneravo 7817,66 kWh, t.y. su labai maža paklaida deklaruotą kiekį. Metai buvo labai saulėti, bet negaliu spręsti, kas bus apniukusiais metais, nes naudoju nutolusią SE pirmi metai. Toliau Elektrum planuoja mažėjančią gamybą, kuri per 5- 6 metus nukris iki 1000 kWh vienam instaliuotam kW

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2023 10 16, 13:01)
Metai buvo labai saulėti,


Nors keli mėnesiai buvo geresni už praeitus metus ir 2023 m dar nesibaigė, bet labai panašu, kad saulės elektrinė, kuri orientuota į pietvakarius, 2022 metais bendrai pagamino daugiau, nei 2023 metais. Taip kad 2023 metai gal ir saulėti, bet tikrai ne rekordiniai.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2023 10 17, 22:05)
Nors keli mėnesiai buvo geresni už praeitus metus ir 2023 m dar nesibaigė, bet labai panašu, kad saulės elektrinė, kuri orientuota į pietvakarius, 2022 metais bendrai pagamino daugiau, nei 2023 metais. Taip kad 2023 metai gal ir saulėti, bet tikrai ne rekordiniai.


Pas mane pasibaigus rugsėjui jau buvo viršytas praeitų metų pagamintas kiekis, o dar spalis neblogai gamina. Tikriausiai šį mėnesį net nepradėsiu sukauptų kWh naudoti iš sandėliuko.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 18 spalio 2023 - 14:59
QUOTE(silainiai @ 2023 10 18, 14:58)
Pas mane pasibaigus rugsėjui jau buvo viršytas praeitų metų pagamintas kiekis, o dar spalis neblogai gamina. Tikriausiai šį mėnesį net nepradėsiu sukauptų kWh naudoti iš sandėliuko.


Regioninis skirtumas - pas mane situacija identiška Mintui, dar trūksta virš trijų šimtų kwh iki pernai ir tikrai jau tiek nepagamins...
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2023 10 18, 20:36)
Regioninis skirtumas - pas mane situacija identiška Mintui, dar trūksta virš trijų šimtų kwh iki pernai ir tikrai jau tiek nepagamins...


ir dar net tame pačiame regione į rytus ir į vakarus nukreiptos elektrinės gamina skirtingai. Jei ryte saulė, o vakare lietus, pirma gali net rekordus mušti, o antra kapeikas pririnkti ir atvirkščiai. Taip, kad net beveik toje pačioje vietoje stovinčių elektrinių gamyba gali skirtis.

Sakau iš patirties, nes konkrečiai mano elektrinė kada rekordus mušė, ar beveik prie pat jų buvo, kaimynų elektrinės gamyba buvo net mažesnė už vidurkį, nors buvo ir priešingų dienų.
Atsakyti

Suskaičiavau, kad per metus nutolusi SE atsipirko apytiksliai 1300 eu. Jei tempas laikysis, dar 2,5 metų ir atsipirks pilnai

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2023 10 21, 15:36)
Suskaičiavau, kad per metus nutolusi SE atsipirko apytiksliai 1300 eu. Jei tempas laikysis, dar 2,5 metų ir atsipirks pilnai

Mano elektrinės pirmi du etapai (7,5kW-11,82kW) pagal skaičiavimus jau atsipirko, tai 3 etapas (viso 16,82kW) turėtų atsipirkti iki kitos vasaros pabaigos.
Atsakyti

Mano elektrinės pirmi du etapai (7,5kW-11,82kW) pagal skaičiavimus jau atsipirko, tai 3 etapas (viso 16,82kW) turėtų atsipirkti iki kitos vasaros pabaigos.

savo namų ūkiui instaliavote 16,82 kW? Kur panaudojate tokį kiekį kWh?

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sevas: 21 spalio 2023 - 20:21
Paskaičiavau savo elektrinės atsiperkamumą
per 2022 m atsipirko 1673 €
per 2023 m (iki rugsėjo imtinai) atsipirko 306 € (esu pasirinkęs patį nepalankiausią pasaugojimo planą).
Viso apie 1979€
Dar 2021 metais keli eurai atsiperkamumo turėjo būti, paleidau lapkričio vidurį, bet net neverta skaičiuoti smile.gif.

Elektrinė dabar tiksliai nepamenu, bet lygtais po APVA paramos kainavo apie 5500 €, tai dar negreitai atsipirks.

Pasirinkęs esu biržos planą, tai pagal šio plano įkainius ir vertinau, todėl 2023 metais atsiperkamumas niekaip negalės siekti 2022 metų lygio, dėl mažesnės elektros kainos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 22 spalio 2023 - 00:12
QUOTE(sevas @ 2023 10 21, 20:20)
savo namų ūkiui instaliavote 16,82 kW? Kur panaudojate tokį kiekį kWh?

Keliomis žinutėmis aukščiau rašiau: "pas mane viskas yra tarp trijų objektų dalinama". Dar ateityje planuoju paskutiniame name pajungti šilumos siurblį O-V, tam yra viskas paruošta, tiesiog reikia atrasti laiko ir freono meistriuką. O pabaigai , tai naujame A+ name viskas yra ant elektros (tik šildymas kolkas dujinis) ir žmona daug virtuvėje sukasi, tai per mėn sunaudojame 550-600kWh.

QUOTE(mintas @ 2023 10 22, 00:06)
...
Pasirinkęs esu biržos planą, tai pagal šio plano įkainius ir vertinau, todėl 2023 metais atsiperkamumas niekaip negalės siekti 2022 metų lygio, dėl mažesnės elektros kainos.


Mano skaičiavimai paprasti: man tiekėjas skaičiuoja 0,21eur/kWh, o susigrąžinimas kainuoja apie 0,05eur/kWh, tai kiekviena kWh man sutaupo 0,16eur. Vadinasi man reikia pasigaminti ir suvartoti apie 10.000 kWh iki vėl viskas atsipirks. Tik kažkodėl įtariu, kad vėl bus išlaidos (baterijoms)... Kai 15kW LiFePO4 kainuoja 1800eur... ax.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 22 spalio 2023 - 07:04

 O pabaigai , tai naujame A+ name viskas yra ant elektros (tik šildymas kolkas dujinis) ir žmona daug virtuvėje sukasi, tai per mėn sunaudojame 550-600kWh.
Tik kažkodėl įtariu, kad vėl bus išlaidos (baterijoms)... Kai 15kW LiFePO4 kainuoja 1800eur... ax.gifmirksiukas.gif

Prašau atleisti, atsiminiau, skaičiau apie 3 objektus. Mano 80 kvadratų be A+, bet nauja statyba iš sip su 15 cm neoporo + 2 cm neoporo. Grindinis šildymas kabeliu, 3 kontūrai, viso 4,5 kW + ŠS oras oras biudžetinis. Metinis naudojimas 6300 kWh, vasarą vėdinu proto ribose, žiemą dieną 21- 22, naktį nešildau, krinta iki 19- 20 (rekuperatorius). Gyvename 2 asmenys, ne gurmanai.

Bet sudomino baterijos. Mano supratimu, tai velniška prabanga, Kas paskatino, koks efektas ir patogumas ?

Atsakyti