Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos - 3

Jokiu problemu atjungti viena saules panele. SUmazheja galingumas ir tiek. Jus gi ne rekordu siekiat.
Ir dvi ne problema atjungti ir tris (priklauso nuo sujungimo ir paneliu keitiklio parametru)
Jei jau puse paneliu pas jus nusprogs tai ka jus ten dedate, galesit kitas susidet
Atsakyti
Kiek per metus iš 1 kW elektrinės išspaudžiate elektros? Realu, kad 1 kW = 1000 kWh. Aišku idealios ar arti idealių sąlygų. O kaip jūsų atveju?
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2023 07 27, 17:13)
Kiek per metus iš 1 kW elektrinės išspaudžiate elektros? Realu, kad 1 kW = 1000 kWh. Aišku idealios ar arti idealių sąlygų. O kaip jūsų atveju?


Labai realu, nors nuo metų priklauso, vienais metais ir daugiau būna, kitais metais gali būti ir šiek tiek mažiau.

Mano saulės panelių kampas ir orientacija ne patys geriausi, pagal lenteles turi pagaminti apie 92% nuo maksimumo, tai per 2022 metus iš vieno kilovato pagaminau truputį daugiau - 935 kWh. Šiais metais turiu vilties ir daugiau pagaminti smile.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 28 liepos 2023 - 15:10
QUOTE(mintas @ 2023 07 28, 15:08)
Labai realu, nors nuo metų priklauso, vienais metais ir daugiau būna, kitais metais gali būti ir šiek tiek mažiau.

Mano saulės panelių kampas ir orientacija ne patys geriausi, pagal lenteles turi pagaminti apie 92% nuo maksimumo, tai per 2022 metus iš vieno kilovato pagaminau truputį daugiau - 935 kWh. Šiais metais turiu vilties ir daugiau pagaminti smile.gif.

Taip išeina, kad turėjo gaminti apie 92 proc. efeltyvumu, bet gamina 94 proc. ar net šiek tiek didesniu šiais metais.

Aš svarstau ar pačiame stogo viršuje montuoti 9 ar 10 modulių. Sumontavus 9 vnt., iš abiejų šonų liktų po 56 cm, o sumontavus 10 vnt. moduliai būtų lygus su stogo kraštu arba gal liktų po 2-3 cm.

Pagal lenteles mano atveju turėtų būti apie 95 proc. efektyvumas, viena programa rodo net 96,6 proc. efektyvumą. 10 modulių būtų geriau, bet man svarbu ir dizainas.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2023 07 28, 16:21)
Taip išeina, kad turėjo gaminti apie 92 proc. efeltyvumu, bet gamina 94 proc. ar net šiek tiek didesniu šiais metais.

Aš svarstau ar pačiame stogo viršuje montuoti 9 ar 10 modulių. Sumontavus 9 vnt., iš abiejų šonų liktų po 56 cm, o sumontavus 10 vnt. moduliai būtų lygus su stogo kraštu arba gal liktų po 2-3 cm.

Pagal lenteles mano atveju turėtų būti apie 95 proc. efektyvumas, viena programa rodo net 96,6 proc. efektyvumą. 10 modulių būtų geriau, bet man svarbu ir dizainas.


Prie pat kraštų montuotojai paprastai ir nemontuoja. Nuo kraštų atitraukia ar tik ne po 20 cm. Man tai nesuprantama, bet viena pažįstama su tuo susidūrė, tai nerado montuotojų kurie prileistų modulius arčiau prie kraštų.

Man keista, nes aiškinama dėl didesnių vėjo apkrovų, bet kai moduliai montuojami tiesiai ant į žemė įkastos konstrukcijos, ten vėjo apkrovos moduliams ženkliai didesnės ir ten nieko, o čia prie pat krašto prileisti negalima.

Taip kad realiai, panašu kad turi tik vieną variantą.

O dėl mano modulių taip, praeitais metais pagamino daugiau nei 92% nuo to primetamo standartinio dydžio ~1000kWh/1kW, bet tai nereiškia, kad ir kitais metais pagamins daugiau o ne mažiau. Bet tas dydis plius minus labai panašus į realybę, nors jei žiūrėti labai tiksliai, tai vienuose Lietuvos regionuose tikslus skaičius yra šiek tiek didesnis, kituose šiek tiek mažesnis. Pav, pajūrį, jei atmintis nepaveda turbūt palankiausia statyti saulės elektrinę, nes ten debesuotų dienų mažiausiai, nei visoje likusioje Lietuvos dalyje. Plius dar ir metai metams nelygūs, vienais vien lietus lija, tai nieko per visus metus nepagamina, kitais sausros be debesėlio, tuomet pagamina geriau nei vidurkis. Pavyzdžiui 2022 metais našiausias mėnuo buvo birželis, šiais metais gegužė buvo našesnė net už praeitų metų birželį, bet šių metų liepa tai nei į tvorą nei į mietą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 29 liepos 2023 - 22:03
QUOTE(mintas @ 2023 07 29, 21:56)
Prie pat kraštų montuotojai paprastai ir nemontuoja. Nuo kraštų atitraukia ar tik ne po 20 cm. Man tai nesuprantama, bet viena pažįstama su tuo susidūrė, tai nerado montuotojų kurie prileistų modulius arčiau prie kraštų.

Man keista, nes aiškinama dėl didesnių vėjo apkrovų, bet kai moduliai montuojami tiesiai ant į žemė įkastos konstrukcijos, ten vėjo apkrovos moduliams ženkliai didesnės ir ten nieko, o čia prie pat krašto prileisti negalima.

Taip kad realiai, panašu kad turi tik vieną variantą.

Montuoja. Štai čia, pavyzdžiui. Vaizdas iš arčiau.

Mano atveju stogo plotis 11,50 ar 11,52 m. Modulio plotis - 1,134 m. 10 modulių sudarys 11,34 m. Tarp 10 modulių išeina 9 tarpai po 2 cm. Tai dar papildomi 0,18 m. Ir bendras plotis išeina 11,52 m. Nebent tarpus daryti ne 2 cm, o 1,5 ar vos 1 cm. Tada šonuose liktų po 2 arba po 5 cm.

Mano stogo kraštai atrodo štai taip. Maždaug 35-36 cm nuo krašto čerpės kabo tik grebėstų. Man aiškino, kad kraštinis laikiklis nuo krašto gali būti atitrauktas apie 30 cm. Būtų gerai, kad laikiklis būtų tvirtinamas ties paskutine gegne. O paskutinės šoninės gegnės yra išlindę už sienos. Jų medinės dalies storis apie 4 cm, todėl realiai laikiklį tvirtinant per kraštinės gegnės centrą ir išeitų, kad tvirtinimo centras būtų apie 30 cm nuo krašto. Žodžiu, šoninis laikiklis gali būti apie 30 cm nuo modulio krašto.

Klausimas ar gražiai taip 10 modulių atrodys - nuo krašto iki krašto. Kitą savaitę atvažiuoja montuoti. Sutartį pasirašiau 9 vnt., bet atsiveš 10 modulių. Ir parodys kaip 10 vnt. atrodys ant stogo. O gal nerizikuoti ir montuoti 9 vnt.? Beje, kaip tik šią savaitę atvyko 435 W galios. Iki šiol turėjo 430 W, tai šiek tiek galingesnius sumontuos. Gaila, kad ne visi 440 W, nes yra ir tokių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mindaugas7: 30 liepos 2023 - 09:22
Kažkam iš forumo ant tokių kaip mano čerpių tokiu būdu montavo saulės elektrinę. Sako nuo modulių svorio ir sniego tas laikiklis su laiku suskaldo apatinę čerpę. Montuotojai labai dažnai važiuoja keisti suskilusių čerpių. Ar šito foto autorius prisipažins, kaip yra realybėje. Beje, apie problemą jau yra girdėję ir vokiečiai ir jie po laikikliu siūlo dėti brūsą, kad jis amortizuotų ir neleistų skaldyti čerpių.
Atsakyti
Štai tokia mano istorija.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2023 09 30, 15:45)
Štai tokia mano istorija.



Na va, kažkam niekaip nesiseka įsirengti savo SE, o aš kaip tik vakar pasidariau trečią praplėtimą. Dabar jau beveik 17kW bendrai... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2023 10 01, 18:39)
Na va, kažkam niekaip nesiseka įsirengti savo SE, o aš kaip tik vakar pasidariau trečią praplėtimą. Dabar jau beveik 17kW  bendrai... mirksiukas.gif


ESO lengvai davė sąlygas tokiai galiai? Pilnas feisbukas skundų, kad virš 10kw iškart atmeta su nuoroda į kažkokį nutarimą...
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2023 10 01, 19:51)
ESO lengvai davė sąlygas tokiai galiai? Pilnas feisbukas skundų, kad virš 10kw iškart atmeta su nuoroda į kažkokį nutarimą...


Kadangi pas mane viskas yra tarp trijų objektų dalinama, tai TS gavau per dvi dienas nuo paraiškos pateikimo smile.gif . Jokių problemų ar mokesčių neatsirado, o po savaitės jau pridavėm į ESO rangovo deklaraciją. Sekančią dieną jau skambino ESO vyrukas, kuris norėjo pakeisti skaitiklį. Deja, aš pats tada negalėjau, todėl keitimas buvo atidėtas. Matyt, kad ESO praėjo SE bumas, nes dabar terminai labai padorūs.
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2023 10 01, 18:39)
Na va, kažkam niekaip nesiseka įsirengti savo SE, o aš kaip tik vakar pasidariau trečią praplėtimą. Dabar jau beveik 17kW  bendrai... mirksiukas.gif

Sumontuoti, kad sumontuotų tikrai galima. Laikys ir kabės ant stogo, veiks, bet ar bus stogas sandarus. Mano atveju iš vidinės pusės visas stogas išklotas 10 cm PIR plokštėmis. Jeigu pažeis difuzinę plėvelę ir vanduo tekės į vatą, tai iš karto ir nepajausi, nes PIR su folija nerodys jokių požymių. Pajausi tik kai padidės elektros sąnaudos, o tokiu atveju bus sudrėkus ir sukritus geras gabalas vatos. Stogo remontas gali būti nejuokingas.

Kitas dalykas vėjo ir sniego apkrovos. Ne visi naudojami laikikliai jas atlaikys. Todėl aš nenoriu žūtbūt turėti elektros, nes iš esmės sąskaitos nėra didelės. Jeigu montuočiau, tai naudočiau tas čerpės laikiklius. O tokiu atveju jų turi reikėti ne daug, kad neišbrangtų elektrinė. Todėl reikia labai efektyvių modulių. Arba reikia susimontuoti keletą modulių, kad tik padengtų momentinį elektros suvartojimą ir netektų atiduoti elektros į tinklus. Kalba, kad greitu laiku iki 0,8 kW elektrinei nereikės net ESO sąlygų. Vokiečiai tokią tvarką turi. O be to kabelį nuo modulių vendant link katilinės, geriau ne po čerpėmis kišti, o palikti ant stogo. Bet toks dalykas negražus. O kur dar apskaitos pakeitimai: nuo kWh į eurus. Tikrai verta metus kitus palaukti, kad nusistovėtų vanduo ir pamatyti pilną vaizdą, o ne nuoga rūra griūti į dilgėles šalia agrastų krūmo.
Atsakyti