QUOTE(mintas @ 2023 05 01, 10:02)
Jei nori sukritikuoti mano prognozes, tai parašyk, kurioje vietoje darau logikos klaidas?
Taigi, kur darau klaidas? Negi šios tendencijos neveda prie to rezultato, kurį įvardiju kaip labai tikėtiną?
Taigi, kur darau klaidas? Negi šios tendencijos neveda prie to rezultato, kurį įvardiju kaip labai tikėtiną?
Aš iš esmės sutinku su tavo teiginiais. Ateityje tikrai bus pereita prie atsiskaitymo pinigais, o ne sukauptomis kWh. Bet tokia ir turi būti logika: jei žiemą 1 kWh kainuoja pagaminti brangiau, tai kodėl vasaros pigios kWh turi būti lygios žiemos. Aišku, kad neturi būti lygios.
O paprieštaraučiau tau dėl to, kad ne vien saulės elektrinės lėmė, kad vakar buvo neigiama elektros kaina biržoje. Tai didelia dalimi lemia ir vėjo parkai, o vakar tikrai buvo vėjuota. Ir dar ta suomių atominė elektrinė. Čia visuma, nes esame didesnėje rinkoje nei vien LT buitiniai saulės gamintojai.
Aš, pvz., šį šeštadienį pateikiau prašymą APVA dėl 6 kW saulės elektrinės. ESO sąlygas turiu, bet man vis dar ranka nekyla vizualiai gadinti namo stogo, tiesiogine ta žodžio prasme gadinti stogą ir fasadą. Nemanau, kad tokius dalykus reikia montuoti, kai jau pastatyti namai. SE turi būti montuojamos nuo pat namo statybos pradžios, kada atitinkamai ir turi būti viskas numatyta.
Todėl vis dar neapsisprendžiu ar noriu tų realiai negražių blynų ant stataus ir iš toli matomo stogo, įvertinus, kad gali būti visokių reikalų su ta elektra, o pati elektra iš esmės pinga.
Papildyta:
O jeigu visgi statyti, tai kokios galios elektrinę imti? Pagal dabar galiojančius planus, tai palankiausias, kuomet 12 proc. pagamintos elektros atiduodi ESO ir iš esmės už elektrą nemoki.
Aš per metus sudeginu apie 4200 kWh elektros, todėl kažkurk 4,7-4,8 kW elektrinės tutėtų būti per akis. Tuomet įvertiname, kad per maždaug 25 tarnavimo metus esami moduliai degeneruos nuo 100 proc. gamybos iki 87 proc. (žiūriu į tokius, o ne kur lieka 84 proc. ir mažiau), todėl įvertinus ir tai reikėtų apie 5,4 kW elektrinės.
Bet jeigu nebeliks plano, kuomet 12 proc. atiduodi ESO, ir įves atsiskaityma ne kWh, o eurais, tai tuomet per galina elektrinė bus tik nuostolis. Todėl realiai tikriausiai reikia statyti maždaug tokios galios, kiek suvartoji elektros ir nekreipti dėmesio į esamus planus ir modulių degeneraciją.
Kokios būtų mintys ir įžvalgos, kaip teisingai pasirinkti SE galingumą tiksliai žinant suvartojamą elektros kiekį. Mano atveju būtų apie 4200 kWh. Aš specialiai parašiau ESO sąlygos, kad noriu 6 kW elektrinės, bet galiu ir 4,5 ar 5 kW statyti, t.y. silpnesnę galima statyti, bet ne galinsgesnę.