QUOTE(silainiai @ 2023 05 01, 08:53)
Mintai, remtis vienos dienos duomenimis, net kai tavo paties pateiktame paveikslėlyje visos kitos dienos paneigia visus tavo argumentus, yra panikos skleidimas...
Čia prognozės, daromos remiantis šios dienos tendencijomis. Analizuoju ką matau, ir darau išvadas. Jei jos gązdinančios, tai jei numatai kas vyks ateitį, gali bandyti tam ruoštis. Mano supratimu, vienintelis rimtas būdas kažką keisti ateitį, tai ne sėdėti rankas sudėjus ir žiūrėti kaip lobistai dirbantys igničiui ir kitiems tiekėjams, keičia įstatymus, bet kai prieis laikas iki įstatymų dėl sukauptos elektros pasaugojimo būdo keitimo, aktyviai išreikšti nuomonę. Antras dalykas, gal iki to laiko susiburti į asociacijas kurios kovotų dėl mums palankių įstatymų priėmimo. Pavieniui nieko nepadarysi, net rimto teisininko dažniausiai nepasamdysi, o asociacijos net ir per savus lobistus gali daryti įtaką įstatymų leidyboje. Šeip tai vieną variantą matau, kuris gali leisti išlaikyti pasaugojimo būdą - tai montavimo metu sudarytos sąlygos, kurių pakeitimas gali daryti įtaką teisėtiems lūkesčiams, na bet įstatymais pavienių asmenų lūkesčiai dažnai paminami.
Jei nori sukritikuoti mano prognozes, tai parašyk, kurioje vietoje darau logikos klaidas?
Taip, šiai dienai, kai saulės elektrinių gamybos pikas, elektros kainos darbo dienomis didelės. Bet tada darbo dienos, vyksta darbas, elektros suvartojimas didesnis. Vadinasi šiai akimirkai saulės elektrinių galingumo dar neužtenka kainų numušimui iki 0 darbo metu. Bet jei atkreipsi dėmesį į kainų kitimo dinamiką, tai saulės elektrinių įtaka matoma jau dabar. Vat savaitgalį, kai ofisai stovi, elektros suvartojimas mažesnis, kainas net iki minuso numušė, bet ir darbo dienomis, atkreipk dėmesį, kad kainos jau taip nesukyla, kaip ankščiau sukildavo tarp 12val. -16 val. Na dar kondicionieriai teikia vilčių, bet jie tik sumažintų įtaką. Dar vienas dalykas, juk ankščiau mažiausios kainos būdavo nakties metu, o dabar, intensyvios saulės laikotarpiu, kainos dažnai būna mažesnės nei naktį.
Taigi, saulės elektrinių įtaka elektros kainoms jaučiasi jau dabar. Bet dar sumontuotų saulės elektrinių galingumas toli gražu nepasiekė savo maksimumo, o pasiekus maksimumą įtaka elektros kainoms biržoje jausis gerokai stipriau. Gali būti, kad net darbo dienomis, gamybos piko valandomis elektros kainos bus netoli 0, o vat savaitgaliais minusas gali būti gerokai riebesnis. Tie kas saulės elektrinių neturės, aišku galės džiaugtis, bet tie kas gamins, tai arba minusą gilini, ar išjungi saulės elektrinę. Šeip tai vienareikšmiškai apsimokės išjunginėti, nes jei gaminsi, tai minusą didinsi, o jei išjungsi, tai kuo daugiau suvartosi elektros, tuo daugiau užsidirbsi
.
Dėl pasaugojimo būdo keitimo iš saugomų kilovatvalandžių į saugomus pinigus tai nors dar ir ne labai aktyviai, bet informacinis spaudimas per medijos priemones jau jaučiamas. Su saulės elektrinių galios didėjimu šis spaudimas tik didės, taip kad dar viena tendencija taipogi jaučiasi.
Taigi, kur darau klaidas? Negi šios tendencijos neveda prie to rezultato, kurį įvardiju kaip labai tikėtiną?