QUOTE(jur12345 @ 2016 04 01, 19:01)
Dorifore, kaip jus laikotes?
Ačiū, kažkaip laikomės. Kartais pati stebiuosi, iš kur pas mane tos ramybės yra. Atrodo protas suvokia, bet širdis priešinasi ir nepatikėsiu, kol tai nenutiks. Visi stebisi ir mamos stiprybe. Žinoma, paverkiam abi, nusišluostom ašaras, pasiguodžiam ir einam toliau į parką žuvytes maitinti. Žinau, kad sunkiausia dar laukia ateityje, dabar vis dar tikimės, kad kažkas pasikeis, kad įvyks stebuklas, kad ji atsities ir tai tik dar vienas pagulėjimas ligoninėje.
Didelių skausmų mamytei nėra, bet blogėjimą pastebime savaitėmis. Dar prieš gerą savaitę su vaikštyne nueidavo iki wc, šią savaitę jau nebevaldo kojų ir reikia 2 seselių pagalbos.
Aš šiurpstu nuo pasakojimų apie situaciją LT. Girdėjome iš aplinkinių, kaip viskas buvo jiems, todėl ir nusprendėme gydytis UK. Kai mamytė sužinojo apie ligą, mums priskyrė paliatyvios slaugos slaugytoją, kuri mus prižiūrėjo, ateidavo į namus, kontroliuodavo vaistus, rūpinosi visomis priemonėmis. Kai ji kentė didžiausius skausmus, paguldė laikinai į slaugos namus, kad sukontroliuotų skausmus. Kol ten gulėjo, namuose lankėsi fizioterapeutai, žiūrėjo, ar namai tinkami mamytei. Kadangi met išplito į kaulus, jai buvo sunku vaikščioti, o namuose pas mus daug laiptų. Atvežė jai specialią lovą, fotelį, invalido vežimėlį, vaikštynę. Kartą buvom išvykusios su mamyte, grįžtam, žiūrim visur įrengti turėklai, rėmai, kad ji galėtų įsikabinti ir lengviau nueiti iki vonios, wc. Pasirodo, patys susisiekė su nuomininke ir viską įrengė.
Paskui paskyrė dienos centrą kartą per savaitę, kur ji lankydavo meno terapiją, darydavo reiki, kojų masažą. Jeigu reikia vykti pas gydytojus, į chemoterapiją, dienos centrą, į namus atvyksta greitoji, kuri nuveža ir parveža mus.
Kartais pagalvoju, kad mums lengviau viską išverti, nes mes niekada nebuvom paliktos vienos. Niekada nejautėm, kad tai tik mūsų bėda ir esam eiliniai pacientai. Nei gydymui, nei vaistams, mes neišleidom nei cento. Visiškai. Moralinis palaikymas begalinis. Nuo gydytojų, seselių iki greitosios vairuotojų. Aš kartais net pavargdavau nuo dėmesio ir norėdavau nors vienos ramios dienos. Išvažiuoji į koridorių, tai seselės prieis, apkabins, paklaus, kaip laikosi. Daktarė atsiklaups ant kelių, apkabins mamytę, pasakys, kad padės, kaip tik galės. Mamytė gauna finansinę paramą kiekvieną savaitę, per Kalėdas gavo vienkartinę paramą papildomai, nemokamas viešas transportas ir t.t.
Nesuskaičiuoju kartų, kiek man siūlė pagalbą. Tiek psichologinę, tiek fizinę (masažai, reiki). Viena seselė išsivertė kelis žodžius lietuviškai ir iš lapelio skaito, sveikinasi su mama "labas rytas. linksmų velykų". Per velykas slaugos namuose suorganizavo taxi, kuris veža su invalido vežimėlius, kad mamytė galėtų apsilankyti bažnyčioje. Kavinėje leido atsinešti savo maistą ir surengti jai staigmeną, nes susirinkom beveik visa giminė.
Dabar, kai ji jau guli slaugos namuose, tai pati sako, kad jaučiasi, kaip princesė. Aš net pildžiau anketą, kur klausė, ką mama mėgsta, kas ją erzina, kokią muziką klauso, kuo dirbo. Sako norim ją pažinti labiau, kaip asmenybę.
Su mumis kalbasi atvirai, kaip rašiau anksčiau, apie mirtį, apie jos būklę, kaip viskas bus. Mes net diskutavom galimybę jai parskristi keliom savaitėm į lt, kad ji galėtų atsisveikinti su visais. Duotų visus vaistus tam laikui. Bet nusprendėm nerizikuoti, jie bijo, kad jei ji nusilps, nebegalės parskristi atgal, o lt tokios slaugos negausim. Atrodo galėtų sakyt, kad važiuokit namo, vis tiek tiek beliko, kam čia mums leist savo valstybės lėšas, bet net tarp eilučių nebuvo tokių kalbų. Tiesiog čia mamytė galės išeiti ORIAI. Taip, kaip nusipelno kiekvienas žmogus. Gal dėl to mes jaučiamės stipriau ir ramiau.