Įkraunama...
Įkraunama...

Namo vidaus apšvietimas

Į priglaistomus šviestuvus aš sudėjau GU10 lizdus. Niekur nerandu, kad GU10 lizdui tiktų liuminescencinė lemputė. Be to ji turi būti tokios formos. GU10 lizdui tokios formos pilna LED lempučių, o liuminescencinių nerandu. Gal aš tik ieškoti nemoku?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 12 22, 20:51)
Į priglaistomus šviestuvus aš sudėjau GU10 lizdus. Niekur nerandu, kad GU10 lizdui tiktų liuminescencinė lemputė.  Be to ji turi būti tokios formos. GU10 lizdui tokios formos pilna LED lempučių, o liuminescencinių nerandu. Gal aš tik ieškoti nemoku?


GU10 pagal savo 'kilmę' - mažų taškinių ar kryptinių šviestuvų lizdas, liuminescencinės į tokius nesideda (technologiškai nemažos jos vis tik). Lieka LED ir halogenai...
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 12 22, 20:51)
Į priglaistomus šviestuvus aš sudėjau GU10 lizdus. Niekur nerandu, kad GU10 lizdui tiktų liuminescencinė lemputė.  Be to ji turi būti tokios formos. GU10 lizdui tokios formos pilna LED lempučių, o liuminescencinių nerandu. Gal aš tik ieškoti nemoku?


Ko tu ju klausai. Susidedi gu10 kokiu 30laipsniu ledus pvz philips ir dziaugies. Tie seno kirpimo veikejai negali pamirst e27 ir e14 cokoliu su sieniniais bra ir kristolo liustrais.. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2015 12 22, 21:07)
GU10 pagal savo 'kilmę' - mažų taškinių ar kryptinių šviestuvų lizdas, liuminescencinės į tokius nesideda (technologiškai nemažos jos vis tik). Lieka LED ir halogenai...

Gal aš ir klystu, bet daugelis šiuolaikinių šviestuvų yra pritaikyti būtent GU10 lizdui. Bent jau įmontuojami ar priglaistomi. Pakabinami gal ir kitokius lizdus turi, bet jų name dažnai būna mažuma. Taip išeina, kad net gamintojai labiau orientuojasi į LED ir GU10 lizdus.
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2015 12 22, 21:22)
Ko tu ju klausai. Susidedi gu10 kokiu 30laipsniu ledus pvz philips ir dziaugies. Tie seno kirpimo veikejai negali pamirst e27 ir e14 cokoliu su sieniniais bra ir kristolo liustrais.. smile.gif

Dar turiu laiko pagalvoti, todėl tiesiog domiuosi. Taip pat gal kiti irgi atkreips dėmesį, kad reikia rinktis ne tik lemputę (LED, halogenas, liuminescencinė), bet ir lizdą. O lizdą dažnai lemia ir šviestuvo dizainas, o gal tiesiog gamintojų tendencijos.

Aš dar labiau norėčiau pasiaiškinti apie LED. Kaip išsirinkti gerus, kur pirkti? Man atrodo, kad labai reikia atkreipti dėmesį į LED šviesos kampą, t.y. kad jis nebūtų per mažas. Įdomu, kokio minimalaus kampo reikia pagrindinio apšvietimo lemputėms. Domina ir LED lemputės galia. Kiek suprantu, tai galingesnių nei 10 W nelabai būna. Vienas pažįstamas sakė, kad 5 W buvo per blankios, įsisuko lygtai 7 W - pakako apšvietimo. Pirko Gariūnuose.

Gal kas domėjotės lempučių kainomis? Galbūt LED bijo, nes tikrai geros brangios. Arba kiek gera LED kainuoja. Kiek kainuoja kitokio tipo tikrai geros lemputės?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 22 gruodžio 2015 - 21:37
QUOTE(cibulis @ 2015 12 22, 21:33)
Gal aš ir klystu, bet daugelis šiuolaikinių šviestuvų yra pritaikyti būtent GU10 lizdui. Bent jau įmontuojami ar priglaistomi. Pakabinami gal ir kitokius lizdus turi, bet jų name dažnai būna mažuma. Taip išeina, kad net gamintojai labiau orientuojasi į LED ir GU10 lizdus.
Papildyta:

Dar turiu laiko pagalvoti, todėl tiesiog domiuosi. Taip pat gal kiti irgi atkreips dėmesį, kad reikia rinktis ne tik lemputę (LED, halogenas, liuminescencinė), bet ir lizdą. O lizdą dažnai lemia ir šviestuvo dizainas, o gal tiesiog gamintojų tendencijos.

Aš dar labiau norėčiau pasiaiškinti apie LED. Kaip išsirinkti gerus, kur pirkti? Man atrodo, kad labai reikia atkreipti dėmesį į LED šviesos kampą, t.y. kad jis nebūtų per mažas. Įdomu, kokio minimalaus kampo reikia pagrindinio apšvietimo lemputėms. Domina ir LED lemputės galia. Kiek suprantu, tai galingesnių nei 10 W nelabai būna. Vienas pažįstamas sakė, kad 5 W buvo per blankios, įsisuko lygtai 7 W - pakako apšvietimo. Pirko Gariūnuose.

Gal kas domėjotės lempučių kainomis? Galbūt LED bijo, nes tikrai geros brangios. Arba kiek gera LED kainuoja. Kiek kainuoja kitokio  tipo tikrai geros lemputės?


visi mano kolegos kaip susitare labai giria IKEA LED lemputes, paciam dar neteko naudoti.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2015 12 22, 21:43)
visi mano kolegos kaip susitare labai giria IKEA LED lemputes, paciam dar neteko naudoti.

Bet kurias parduodamas IKEA ar jos su specialiu IKEA ženklinimu, t.y. specialiai gaminamos pagal IKEA užsakymą?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 12 22, 22:37)
Bet kurias parduodamas IKEA ar jos su specialiu IKEA ženklinimu, t.y. specialiai gaminamos pagal IKEA užsakymą?

Su IKEA zenklinimu
http://www.ikea.com/...ducts/30304651/
Atsakyti
QUOTE(*** @ 2015 12 22, 21:22)
Ko tu ju klausai. Susidedi gu10 kokiu 30laipsniu ledus pvz philips ir dziaugies. Tie seno kirpimo veikejai negali pamirst e27 ir e14 cokoliu su sieniniais bra ir kristolo liustrais.. smile.gif


Nu ***... doh.gif Nu va reikia taip prieiti ir kaip porutčikui suposhlinti smile.gif Net supykino nuo tų liustrų smile.gif

Kalbam gi (bent jau aš kalbėjau) apie techninius šviesos šaltinių parametrus, o ne šviestuvų grožį. Į visus sieninius, integruotus ir pan. šviestuvus LED'ai puikiai tinka. Bet pvz., virš valgomojo stalo LED'ų aš jau nedėčiau. Na kažkaip norisi matyti daugiau ar mažiau natūralias valgomo maisto spalvas smile.gif Ir jei juos sudėčiau LED'us į kokią drabužinę, tai jau kitą dieną mano brangiausioji man tokį skandalą iškeltų, kad... smile.gif

Tik va tie 30 laipsnių man jau kelia abejonių. Jei integruotas šviestuvas lubose yra ~2,5m aukštyje, tai apšviečiamų grindų apskritimas bus, jei gerai skaičiuoju, apie 1,3-1,4 m diametro. T.y. gerai, jei šviestuvai sudėlioti maždaug kas 1,5 metro, jei rečiau - apšvietimas bus netolygus. Tada jau reiktų imti didesnio kampo lemputes.

Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2015 12 22, 21:33)

Dar turiu laiko pagalvoti, todėl tiesiog domiuosi. Taip pat gal kiti irgi atkreips dėmesį, kad reikia rinktis ne tik lemputę (LED, halogenas, liuminescencinė), bet ir lizdą. O lizdą dažnai lemia ir šviestuvo dizainas, o gal tiesiog gamintojų tendencijos.



Taigi va kad, būtent pirma renkamės šviestuvą, paskui žiūrime koks ten cokolis, o tada ieškome kas geriausiai tinka į tą cokolį ir pagal šviestuvo funkciją. O dabar kažkaip iš kitos pusės pradėjom problemą narstyti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2015 12 22, 20:01)
Aš kažkaip irgi maniau, kad LED šiuo metu yra geriausia. Bet kai va pradėjote klausinėti, BangaS dar priminė apie spalvų atkūrimo gebėjimus, jau suabejojau. Abejonės apėmė dėl kelių dalykų.

Pirma, efektyvumas. Palyginus su įprastomis liuminescencinėmis lempomis, LED pagal šviesos srauto/galingumo santykį efektyvesnės geriausiu atveju iki 1,5 karto. Santykis atrodo nemažas, bet absoliučia prasme sutaupymas jau nėra įspūdingas - pvz., 12W liuminescencinė vs 8W LED. Antra, minėtas spalvų atkūrimo indeksas. Liuminescencinių lempų minusai - jau minėtas trapumas, garų toksiškumas. Mirgėjimo ir pan. nelaikau minusu - jau dešimt metų bute, kur galiu, naudoju liuminescencines lempas, pirkau tada probangiausius Philipsus kokius tik Senukai turėjo (o tada dar nebuvo jie totalinė pigaus šlamšto su retomis išimtimis parduotuvė) ar ne po 35Lt/vnt, tai iki šiol visos veikia ir nei mirga, nei perdegė. T.y. mano nuomone, jei gamintojas normalus, tos lempos yra kokybiškos ir ilgaamžės.

Taip kad kol kas manau, kad LED lemputes dėsiu į visokius pagalbinius, taškinius ir pan. šviestuvus - pvz., jau minėtus koridoriaus, laiptų, nišų ar pan. pašvietimus, lauko šviestuvus ir pan. - ten, kur 'bele šviestų', šviestų ilgai ir pigiai. Pagrindiniam apšvietimui vis tik dėsiu liuminescencinius šviestuvus, ir tik ten, kur yra sudaužymo pavojus ar problemos dėl dydžio - LED'us ar halogenus.


Aš taip pat mąstau.
Tik viena pastaba. Led brendų yra tūkstančiai, bet lygianant garsių firmų geras led lemputes su liuminescensinėmis (CFL) jų efektyvumas (liumenai vatui) labai panašus. Apie gariūnines galiu pasakyti, kad jos net nepasiekia liuminescensinių efektyvumo. Ilgai ieškojau gerų led prožektoriams ir galiu pasakyti, kad tik labai labai mažas procentas led yra tikrai efektyvūs. Bendra visuma tikrai negeresnė už liuminescencines lempas ir efektyvumo, ir tuo labiau spalvų atkūrimo prasme.
Reiks pačiupinėti Ikea ledus, spalvų gyvumą.

Čia General Electric palyginimas. Panašūs yra ir Osram, Phillips.
http://bgpmaintenanc...fl-led-part-ii/

kiti palyginimai:
http://cleantechnica...more-efficient/
http://www.eco-revol...d-light-output/

Taip kad ne viskas auksas, kad led'ais blizga.
Turiu pasakyti, kad led daro pažangą pastaraisiais metais ir tikiuosi, kad ji nesustos, bet kol kas nematau šansų led'ams mano pagrindiniam apšvietimui.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2015 12 23, 11:04)
Taigi va kad, būtent pirma renkamės šviestuvą, paskui žiūrime koks ten cokolis, o tada ieškome kas geriausiai tinka į tą cokolį ir pagal šviestuvo funkciją. O dabar kažkaip iš kitos pusės pradėjom problemą narstyti smile.gif 

O aš manau, kad tai labai teisingas sprendimas praktiškam žmogui pradėt žiūrėti nuo cokolio, o ne nuo dizaino smile.gif nes paskum kai perdega lemputės ir reikia jos ieškoti su žiburiu arba kas kart lemputė kainuoja keliasdešimt eurų tai... Užtenka jau su paskutiniais šviestuvais bute turėjau G9 cokolį, tai po trijų metų lempučių perdeginėjimo (mat kitaiskas ir šviestuvas ir lemputės... lotuliukas.gif ), šviestuve buvo trijų skirtingų rūšių lemputės... nes tokios pačios perdegusios lemputės jau po metų neberasdavau pirkti... dabar name galvoju, kad reiks perkant lemputes (stengsiuos, kad visur būtų vienodo tipo - galės vadinti kad ir ofisu mano namą, man vistiek...) tai į atsargą irgi bent dešimt nusipirksiu lotuliukas.gif kad nebūtų žiburėlis po kelių metų, nežinant ar pasiseks kokybiškus LED nusipirkti ar ne...
Atsakyti
QUOTE(funtikas2999 @ 2015 12 23, 10:18)
O aš manau, kad tai labai teisingas sprendimas praktiškam žmogui pradėt žiūrėti nuo cokolio, o ne nuo dizaino smile.gif nes paskum kai perdega lemputės ir reikia jos ieškoti su žiburiu arba kas kart lemputė kainuoja keliasdešimt eurų tai... Užtenka jau su paskutiniais šviestuvais bute turėjau G9 cokolį, tai po trijų metų lempučių perdeginėjimo (mat kitaiskas ir šviestuvas ir lemputės...  lotuliukas.gif  ), šviestuve buvo trijų skirtingų rūšių lemputės... nes tokios pačios perdegusios lemputės jau po metų neberasdavau pirkti... dabar name galvoju, kad reiks perkant lemputes (stengsiuos, kad visur būtų vienodo tipo - galės vadinti kad ir ofisu mano namą, man vistiek...) tai į atsargą irgi bent dešimt nusipirksiu  lotuliukas.gif  kad nebūtų žiburėlis po kelių metų, nežinant ar pasiseks kokybiškus LED nusipirkti ar ne...


Sutinku, prieš 10 metų buvo tokia problema, bet šiais laikais su visais europietiškais amazonais ir ebay'jais kur kas lengviau smile.gif Aišku, labai jau egzotiškų cokolių, jei tik yra galimybė, geriau privengti...
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2015 12 23, 11:47)
Sutinku, prieš 10 metų buvo tokia problema, bet šiais laikais su visais europietiškais amazonais ir ebay'jais kur kas lengviau smile.gif Aišku, labai jau egzotiškų cokolių, jei tik yra galimybė, geriau privengti...

QUOTE(Verteris @ 2015 12 23, 11:47)
Ir jei juos sudėčiau LED'us į kokią drabužinę, tai jau kitą dieną mano brangiausioji man tokį skandalą iškeltų, kad... smile.gif

O tau patiktų skandalas trunkantis kelias savaites kol siųs iš tavo amazon, ebay ar pan? lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Man ir manajai labai jau trūksta šviesos kai nors viena lemputė perdega, tai dėl šito jautrumo šviesai maloniau nueičiau į pardę ir jau kitą dieną pasikeisčiau lemputę smile.gif
Atsakyti