QUOTE(13b @ 2017 02 27, 00:37)
Na tuomet NEPS100.
O kaip dėl garažo? Planas yra daryti su grindiniu šildymu. Garažas ne kasdieniams auto, plius norisi reikalui esant šildymą įsijungti.
Taigi, kokio kietumo reiktų?
Atkreipk dėmesį į "bieso" patirtį. Jis gerai apšiltinto ir prie namo priglausto, bet nuo jo termiškai atskirto garažo grindų nešiltino ir turi gerą pliusą. Jo teigimu didžioji dalis šilumos iš žemės. Aš taipogi manau, kad žemė turėtų būti pagrindinis šilumos šaltinis. Žiūrėk ir iš vis šildymo poreikis atkristų
.
Dėl grindinio šildymo vamzdelio garaže, tai bus dvi problemos, cirkuliuojantis ten vanduo stipriai numuš visos šildymo sistemos grįžtamo termofikato temperatūrą ir jei tai bus geoterminis, stipriai muš per COP`ą. Antra problema, kad pilnai užsukti tos kilpos niekada negalėsi, nes kitu atveju bus termofikato užšalimo pavojus, kas vestų prie rimtesnių problemų. Yra variantas - glikolinis termofikatas, bet tai ir ne pigus sprendimas ir tikrai ne pats geriausias.
Visų šių problemų išvengtum, garažo šildymui pasirinkęs atskirą, su namu nesujungtą šildymo sistemą. Reikia garaže šilumos, įjungi garažo šildytuvą, nereikia - išjungi. Tai gali būti elektrinis šildymo prietaisas (vėjelis, konvekteris, radiatorius), infraraudonasis šildytuvas, kondiškė atskirai garažui ar kažkas panašaus. Galima ir kokį dujinį šildytuvą, bet būtent garažui aš tokio nerekomenduočiau.
Manyčiau atskiras šildymo sprendimas būtų daug kartų geresnis sprendimas.