QUOTE(cibulis @ 2016 11 11, 15:08)
Nereikia karščiuotis. Galbūt jau paaiškinau, kad jei patalpų temperatūrą valdo termostatai, tai taktuoja siurblys. Jei termostatai nesikiša į procesą, vieną kartą per sezoną sureguliavus šildymo kreivę siurblys puikiai palaiko norimą temperatūrą. Kokią tada naudą galiu atrasti? Man supratimu termostatai gali padėti apsisaugoti nuo saulės. Daugiau naudos iš jų nežinau.
Papildyta:
aš neiskarščiuoju, tik pavargau perrašinėti tą patį tekstą kitais žodžiais. Jeigu nesupratote iš 5 kartų, kokia prasmė kartoti šeštą?
Termostatai namo temperatūros nevaldo, nu supraskite jūs pagaliau, jog tai visiškai atskiras dalykas jūsų atveju. Jie uždaro kilpas arba jas atidaro. Jeigu šilumos siurblys suges, tai namie bus šalta. Nors veiks visi termostatai. Šilumą namuose valdote jūs, nustatydami grįžtamo termofikato temperatūrą. Termostatai gali padidinti komfortą namuose ir sutaupyti kažkiek pinigėlių. Kai bus durys, jų pagalba miegamuosiuose galėsite palaikyti 1-2°C žemesnę temperatūrą, o vonioje - aukštesnę. Svetainėje vėl kitokią. Tik nesitikėkite didesnio skirtumo, nei 2°C, be langų varstymo. Jeigu nebūtų termostatų, tai jūs kilpas rankomis reguliuotumėt, nes jeigu viską atsuksite, tai termofikatas dirbs lengviausiose kilpose. Dažniausiai tai būna trumpiausia kilpa. Kažkur bus per šilta, kažkur per vėsu. Gerai, jeigu tai sutaps su jūsų poreikiais. Jeigu ne, turėsite regiuliuotis rankom. Dabar termostatai tai daro už jus. pradžioje jie visi atidaryti ir sušyla ta lengviasusia kilpa, tada termpostatas ją uždaro, dirba kitos kilpos ir taip , kol užsidaro viskas, arba grįžtamo termofikato temperatūra pasiekia užduotą ribą. Viskas. Čia termostatų pasirodymas ir baigiasi. Šiltam name aplamai labai sunku palaikyt skirtingas temperatūras, vienok, termostatai jums padės. Taip pat jeigu paliksite atvirą langą, jie bandys leisti kuo duagiau termofikato į tą patalpą. Pašvietus saulei - atvirkščiai. Lieka sistemos inertiškumas, todėl nesitikėkite susireguliuoti 0,5°C tikslumu.
Taktavimas yra visiškai kitas reikalas. tai, jį išprovokuoja uždarinėjamos pavaros. Bet tuo pačiu ir jūs, nurodudami per mažą histerizę arba temperatūrų skirtumą tarp įsijungimų. padidinkite jį ir siurblio darbo laikas prailgės ir ilsėsis jis ilgiau. Galima padaryti maksimalią histerizę, jis tada jungsis gal kartą į tris paras ir įsijungęs dirbs gal ir 24 val be sustojimo, kas labai gerai siurbliui, bet blogai komfortui, nes name liks gal ir 16° ar mažiau. tai ir atreguliuojate histerizę taip, kad namie būtų komfortiškai šilta, o siurblys neatsijunginėtų kas 10 min. jau rašiau, dar galima ir taimerį atsireguliuoti pagal save.
atskira tema yra ŠS darbas ne pagal grįžtamą temperatūrą, bet pagal vidaus temperatūrą. Bet patikėkite, jums to nereikia
aš kartojuosi, nebežinau kaip dar vaizdžiau surašyti viską
jeigu kažko nesuprantu, ar nepataikiau ant jūsų konkretau atvejo - klauskite konkrečiai, bandysim padiskutuoti.