QUOTE(longger @ 2016 11 11, 14:40)
Cibuli, jūs esate vėl ne visiaškai teisus ir procesus ne visiškai teisingai supratote, bet aš jau nebežinau, kaip jums dar aiškiau parašyti.
Kreivė jokios temperatūros nepalaiko. Tai yra lauko temperatūros ir ruošiamo termofikato susikirtimo taškai, per kuriuos nubrėžta linija. Tai yra kreivė. Jai iki lemputės kas pas jus name. Jeigu užduosite siurbliui ruošti 35°C temperatūrą su histerize 1, tai ir pliurins jis jums iki tol, kol grįžtamas bus 35°C. kiek kambaryje bus tada - neįsivaizduoju. +33°? ir dzin jam kreivė. Va jeigu pašals iki -20°C kieme, tai kreivė pakoreguos jūsų nustatytus +35°C iki kokių +37°C. viskas. siurblys pliurins 37. Termostatas neleis kambariui sušilti daugiau kaip 20°C tokiu atveju.
Žodžiu, nebemoku aš apie tą patį antra diena rašyti. Jeigu nesupratote, palikime viską kaip yra. Tiesiog padidinkite histerizę iki 2°C ar daugiau. Jiegu gyvent bus komfortiška, siurblio taktavimas baigsis.
Tiek. Sėkmės!
Tai gal pats nesupranti kaip veikia mano siurblys? Ir galbūt nesupranti, ką aš noriu pasakyti.
Pirma apie kreivę. Mano siurblys dirba tokiose rėžiuose: iki +8, nuo +8 iki -8 ir žemiau -8. Tačiau šis procesas nėra realiai atvaizduojamas. Apie jį žino tik siurblio montuotojai ir gamintojai. Paprastam vartotojui tokių dalykų žinoti nereikia. Paprastam vartotojui yra du parametrai: kreivės taškas prie teigiamos temperatūros ir kreivės taškas prie -20.
Kol kas prie -20 turiu palikęs praeitų metų nustatymą, kuris yra +27. Praeitais metais prie pliuso buvau nustatęs +17. To pakako, kad name būtų palaikoma +20 temperatūra visą šildymo sezoną.
Šiemet iki neigiamų temperatūrų teko kreivės apačią keisti į +17,5. Kol lauke buvo teigiamos temperatūros +17,5 pakako. Vėliau pastebėjau, kad siurblys palaiko name +19,5, todėl prieš kelias dienas pliusinę kreivę pakėliau iki +18.
Praeitų metų kreivė buvo: prie -20 ruošti +27, prie teigiamų temperatūrų ruošti +17. Kaip sakiau su tokia kreive ne esmė, koks lauke oras (ar -22, ar +10) name buvo apie +20 laipsnių. Šiemet kreivė tokia: prie -20 ruošti +27, prie teigiamos temperatūros pakėliau iki +18. Kol kas tokia kreivė puikiai veikia ir name palaiko +20. Galbūt prie didesnių neigiamų temperatūrų teks koreguoti neigiamą kreivės tašką.
Su taip nustatyta kreive ne esmė kokia siurblio histerizė, jis name palaikys +20. Tik su histerize 1 praeitais metais per parą jungdavo 3-4 kartus, su histerize 1,5 jungdavosi 2-3 kartus. Su histerize 1 siurblio vieno išdirbimo laikas siekia apie 2 val, COP apie 5,25, su histerize 1,5 siurblio vieno išdirbimo laikas siekia apie 3 val., COP apie 5,1, jis labiau sodina gręžinį.
Sureguliavus šildymo kreivę nereikalingi name termostatai, nes visuomet turėsiu pageidaujama temperatūrą +20. Jei šaltą, pakeliam kreivę. Šiuo atveju termostatai visiškai neįtakoja ir neturi ką veikti su grindų šildymu. Jie nereikalingi, nes siurblys, grindinis šildymas, sunkus mūrinis ir sandarus namas puikiai laiko norimą temperatūrą. Per šalta name? Nueini ir pakeiti ne šildymo kreivę, o tiekiamo termofikato temperatūrą. Pagal naujus nustatymus siurblys pats suderina šildymo kreivę. Ir daugiau nieko daryti nereikia.
Termostatai mano atveju gali padėti kovoti su saule, kuomet spaudžia šaltukas, bet šviečia saulė. Kaip ir sakiau, realiai su saule susitvarko pats šilumos siurblys, tačiau galbūt termostatai labiau optimizuos procesą (įsikiš šiek tiek anksčiau) ir šiek tiek sutaupys šildymo sąskaitų. Kaip bus saulėtomis dienomis parodys praktika. Daugiau naudos iš termostatų nematau.
Papildyta:
QUOTE(arkava @ 2016 11 11, 14:48)
Ji palaiko temperatūra, tik iš anksto nustatytą algoritmą, pagal lauko T reikšmes.
Jei Cibulis nori turet komfort temperatura, 0,5 laipsnio tikslumu, kreivės rezimas-netinka.
Tegu sildo pagal patalpos T, ar griztanti srauta (kuri PN nesunku nustatyt amžiams eksperimento keliu)
Nekalbėk, ko nesupranti. Kaip tai netinka šildymo kreivė? Skaityk viršuje, ką parašiau. Jei tavo orinukas dirba pagal kitokį algoritmą, tai nepainiok su mano gruntas-vanduo.
Be to mano siurblys niekaip nešildys pagal patalpos T ir grįžtantį srautą. Jis reaguoja tik į grįžtančio vandens temperatūrą ir lauko temperatūrą.
Papildyta:
QUOTE(Paliukas @ 2016 11 11, 15:13)
Prabėgo katė pro termostatą ar kažkas laikinai atidarė lauko duris, ta zona siunčia signalą 'šldyk' į stotelę, stotelė į šildymo įrenginį, šis startuoja ir pradeda šildytis. Staiga vėl pakilo temp. (durų efektas) ir vėl stabdomas šildymo įrenginys.
Ir tu visiškai nesupranti šilumos siurblio (geoterminio) darbo. Termostatas gali visą dieną rodyti, kad pavara atidaryta - DUOK ŠILUMOS. Bet siurblys nesijungs, nes turi savo šildymo kreivę. Kol ji nepasakys, kad junkis tol siurblys nesijungs. Ir jei pagal esamus nustatymus siurblys namą gali prišildyti tik iki +20, tai termostatai gali prašyti ir +21 - nieko nebus.
Mano visi 7 termostatai šiandieną 8 val. buvo atidaryti ir sakė - DUOK ŠILUMOS, bet siurbliui dzin, nes jis turi savo šildymo kreivę.
Lauko durų varstymas atvėsins patalpą ir termostatais per kelias sekundes gali pažeminti rodomą temperatūrą 0,5 laipsnio, bet grindyse esantis termofikatas taip jautriai nereaguoja į temperatūrų svyravimą ir akimirksniu neprivers dirbti siurblio.