QUOTE(mintas @ 2015 11 25, 22:14)
Yra, Jūs geriau aeroterminių šilumos siurblių temą paskaitinėkit, bet ten gražūs atsiliepimai, kai lauke dar šilta ir žmonės džiaugesi tik juos įsigija. Neteko skaityti įspūdžių po eksploatacijos šalčių metu.
Mano giliu įsitikinimu, po vėdinimo srities specialisto paaiškinimo, kad Lietuvoje eksploatuojamo namo išmetamame ore nėra tiek energijos, kad galėtų ir vandenį pašildyti ir tą patį namą, kad ta sistema skirta tik šiltiems kraštams, kur lauko vidutinė temperatūra nekrenta žemiau kaip iki +10C ir namo šildyti beveik iš vis nereikia, tad ta sistema pagrinde šildo tiktai vandenį. Nu vienu žodžiu, kokiai Prancūzijai ar Ispanijai tinkanti šildymo sistema.
Turiu 180m2 nama, kurio maksimalus silumos poreikis buvo 3kW. Dabar statau 80m2 ir tikiuosi apsiriboti ne 2kW, o 1,5kW maksimaliu poreikiu, iskaitant karsta vandeni. 0,5kW zadu sutaupyti ivertines dabartinio namo konstruktyvo klaidas ir tai kad ne puse namo langu, o visi langai bus i pietu puse. Trukstama silumos poreiki (saltuoju periodu) kompensuos zidinys/krosnis.
Yra abejones, kad su 250m3/val man su pozeminiu oro paemimu gali nesigauti pasiekti net 1kW galingumo. Tuomet juk boileryje yra imontuoti elektriniai tenai, kurie pilnai kompensuotu silumos poreiki. Yra patarinejanciu, kad toki nama galima ir visai ant elektros pasodinti.
Bet labai noretusi, kad su pozeminiu oro paemimu, nepriklausomai nuo isores temperaturos, idealiu atveju tureciau 1,5kW galinguma, butu gerai ir 1kW, o blogiausiu atveju tureciau uz 1,000 euru elektrini katila
QUOTE(Bangunamas @ 2015 11 25, 22:14)
http://banga.tv3.lt/...33-=(2446433951
Galime paskaičiuoti.
Užsibrėžkime tikslą, kad išeinantis iš ŠS oras bus 0C ir nereikės šilumokaičio (garintuvo) atšildymo ciklų, kurie mažina COP ir trumpina ŠS darbo valandas.
Sakykime, kad ŽŠ gerai veikia ir iš jo išteka +8C oras esant įprastinei -10...-5C lauko temperatūrai. Tai temperatūros kritimas ŠS bus 8C-0C=8C.
250 m3/val = 300 kg/val = 300 kg/val = 0,083 kg/s * 1000 J/kgC * dt 8C = 667W + kažkiek drėgmės kondensuosis ant šilumokaičio iš ko dar galima tikėtis šiek tiek energijos, taigi viso iki 800W galima išgauti iš 250 m3/val oro srauto. Ventiliatoriaus sąnaudos būtų gana ženklios skaičiuojant COP kai išgaunama tiek mažai šilumos, o oro srautas gana nemažas ir gana stipriai vėsintų ŽŠ veikiant pastoviu rėžimu.
Jeigu ŠS atvėsins orą žemiau 0C, tai šilumokaitis apšalinės ir iškart ženkliai numuš COP bei tuo pačiu reiks atšildymo ciklų, neaišku kur kaupsis ledas ir kaip reaguos ŠS į tokias sąlygas, kurioms jis nebuvo sukurtas. Manau reikėtų atmesti šią idėją dėl nepatikimo darbo neigiamoje temperatūroje ilgą laiko tarpą.
Taip pat reikėtų nepamiršti, kad 1,7kW šilumos pagaminama ne prie 0C, o prie +7C, o gal net prie +20C. O tiksliau sakant 1,7kW gal yra +20C ore šildant vandenį iki +45C...
Visas ŠS vartoja 600W el., kompresorius vartoja maždaug 500W, todėl prie 8C aplinkos jis galėtų pašildyti vandenį iki +35C su COP ~3, nes tai nėra efektyvus įrenginys. Realiai galima tikėtis 1500W šilumos iš jo.
Dar vienas niuansas yra tai, kad ruošiant apie 4 m3 karšto vandens per mėnesį toks šs dirbtų tik 300-400W galingumu jeigu veiktų pastoviai. Tai yra jo nominali apkrova ir 1,7kW galingumas sąlygoja tai, kad ŠS darbo ciklas yra trumpas, maždaug apie 20-25%, t.y. valandą padirba, tris ilsisi. Neaišku kiek ilgai jis dirbtų pajungus jį be sustojimo.
Taip pat nebūtų galimybės ruošti karštą vandenį ir šildyti patalpas su tuo pačiu šs, nes trūktų galios ir nebūtų valdymo galimybės persijungti į karšto vandens ruošimo rėžimą, kaip tai yra tradiciniuose ŠS valdant vožtuvą.
Tas didelis boileris, gerai apšiltintas boileris visai nereikalingas namų šildymui, o jo kaina įrenginio savikainoje sudaro vos ne tiek pat kiek ir pats nedidelis ŠS. Šioje vietoje yra permokama.
Yra dar niuansų, kai kurie pigesni ŠS-boileriai neturi varinio gyvatuko pačiame boileryje, o jis yra apsuktas aplink talpą iš išorės. Tai yra nieko gero, nes šaltnešis ("freonas") turi daugiau įkaisti, kad sušildytų vandenį, o tai automatiškai mažina COP. Šioje vietoje nėra prasmės vaikytis aukšto COP, bet vistiek norėtųsi pasiekti bent jau 3 kai kalbama apie namų šildymą.
Aš šios idėjos atsisakiau, bet tik iš dalies.
Šis šs-boileris vis dar lieka geras pasirinkimas kai jį prijungi prie ŽŠ-rekuperacinės vėdinimo sistemos išmetimo karštam vandeniui ruošti, o patalpų šildymą reikėtų organizuoti kiek kitaip.
...