QUOTE(korida @ 2015 11 20, 17:54)
Ne temofikato o surimo,kur gliukoli varineja
Termofikatas - reikškia specialiai paruoštą šilumą perduodančią medžiagą, dar kitaip vadinamą šilumnešiu, kuria paprastai būna vanduo, bet puikiausiai gali būti ir vanduo maišytas su glikoliu. Tiesa, orinėje šildymo sistemoje šilumnešiu gali būti ir oras, tad termofikato terminą aš siečiau su skystais šilumnešiais. Taip, kad mano manymu, termofikato pavadinimas taikytinas ne tik radiatoriuje ar grindinio šildymo vamzdeliuose cirkuliuojančiam skysčiui, bet ir esančiam lauko kontūre, įvardinti.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2015 11 20, 18:00)
Gal mano namas iš esmės masyvesnis nei kitų,
Ne, skiriasi tik šildymo sistemos kilovatų kiekis namo konstrukcijos termomasės svoriui, todėl standartiniuose namuose, su galingomis šildymo sistemomis labai nesudėtinga kaitalioti namo vidaus patalpų temperatūrą.
Pasyvaus namo, su mažo šilumos šaltinio galingumo atveju, temperatūros kaitaliojimas yra kritinis, todėl namo temperatūros rekomenduojama nekeisti net išvažiuojant atostogauti iš namų ilgesniam laikui. Teigiama, kad namo šildymui per tą laiką bus sunaudota labai nedidelis energijos kiekis, kad vertėtų kaitalioti temperatūrą, o sugrįžus, su mažo galingumo šilumos šaltiniu, namas prišildomas būtų per į jokį komforto apibrėžimą netelpantį laiko tarpą (kelias dienas). Šilumos siurblio atveju, šilumos šaltinį riboje ne tik pats šilumos siurblys, bet ir gręžinys ar horizontalus lauko kolektorius, toks ekstremalus temperatūros užkėlimas tampa dar problematiškesniu.
Cibuli, pasiskaitinėk truputį apie pasyvių namų šildymo teoriją.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2015 11 20, 18:00)
Turi įtarimą, kad per greitai gręžinyje varinėja propilengliukolį? Koks greitis nustatytas pas tave?
Reikia ne cirkuliacinių siurblių nustatytus galingumus žiūrėti, o temperatūros skirtumą tarp paduodamo ir gryžtamo. ŠS atveju, lauko kontūre šis skirtumas turi būti ne didesnis, nei 4C laipsniai, grindinio šildymo, ne didesnis nei 5C. Kuo mažesnis skirtumas, tuo ŠS geriau, bet prastėja COP, dėl didesnių cirkuliacinių siurblių sąnaudų, todėl ir nustatyti šie dydžiai, kaip optimalūs.
Cirkuliacinių siurblių greičiai turi būti parenkami taip, kad tilptų į šiuos temperatūrų skirtumus, tad net to pačio ŠS atveju, skirtinguose namuose bus skirtingi cirkuliacinių siurblių galingumai.