QUOTE(ritatita @ 2016 08 07, 18:34)
Skestantysis ir šiaudo griebiasi , taip ir aš galvojau pamėginsiu nors pati skaičiau apie orchidėjų auginimą nemažai ir dėl nugenėjimo lapų niekur neradau kad būtų parašyta, o atvirkščiai, kad lapas pats nukrenta, jei jis pagelsta ar pan.
Ritatita, lapų tikrai nereikėjo skabyt.
JEi gėlė 3-4 metus nezydi, reikėtų ieškoti pireziūros klaidų.
Ar jūsų gėlė gauna pakankamai saulės šviesos per dieną? Tiesioginės saulės negavimas / per trumpas gavimas gali būti nezydėjimo pirezastimi.
Ar nuolatos (išskyrus ziemos periodą), naudojate pec orchidėjų trąšas, galbūt vertėtų jas pakeisti kitomis.
Sudarykite dienos ir nakties temperatūrų skirtumą. Skirtumas turėtų būti bent apie 6-7 laipsnius (pvz dieną +24-25, naktį +17-18). Būtent nurodyta (17-25) temperatūra skatina ziedkočių formavimąsi. Virš +25 laipsnių jie linkę tika auginti zaliają masę, ne ziedus. Natūraliai tai jums gautųsi gėlę išnešus į lauką/balkoną (pageidautina po stogeliu, kad negautų pernelyg lietaus, kitaip gali būti problemų - skrotelės puvimas, šaknų puviniai, lapų gelsvėjimai ir t.t. ir pan.), jei tokių sąlygų negalite sudaryti namuose. Toks temperatūros rėzimas turi tęstis minimaliai 4 , pageidautina 6 savaites. Jei laikomasi rėzimo, į laikotarpio pabaigą daznai jau galima pamatyti ziedkočio uzuomazgas. Kuo zemesnė
vidutinė temperatūra ilgiau palaikoma (kalbu tik apie 17(16)-25 laipsnių paros vidurkį), tuo didesnė tikimybė, kad prasikals keli ziedstiebiai. Toks temperatūrų skirtumas arba augalų" vėsinimas iki +16 laipsnių temperatūros apie 1,5 mėn yra įprasta Olandijos ir kt. orchidėjų komercinių augintojų praktika paskatinti zydėjimą prieš gėlių pardavimą.
Beje, ziedkocius falenopsiai leidzia dazniausiai iš brandziausių/ brandesnių (t.y. labiau suaugusių, aš dar vadinu "maitinančių") lapų tarpulapių. Iš nepakankamai suaugusių lapų tarpulapių ziedkocio neišleis. Jūsų nurodytu atveju (kur gavote patarimą nuskabyt lapus), esu įsitikinus, kad zydėjimą veikia kiti faktoriai - galbūt visuma kitų gerų aplinkos ir prieziūros sąlygų: tinkamas apšvietimas, tinkamas tręšimas, tinkamas temeratūros rėzimas, kurių bendra suma nugali tą iš tikrūjų nemazą trūkumą - nuskabytus lapus. Šitas veiksmas, patikėkite, pats savaime zydėjimo neskatina.
Linkiu kuo greičiau sulaukti ziedų
PAstaba: šitie patarimai galioja sveikiems augalams. Jei vazonėlyje vietoje šaknu bus daugiau jų puvenų, vertėtų pirmiau pasistengti, kad augalas atgautų pakankamą šaknų masę, tiko po to galima būtų imtis kitų veiksmų.
Papildyta:
QUOTE(LEXUS14 @ 2016 08 06, 14:55)
Sveiki atėjau su tokiu klausimu kiek laiko reikia orchidėja laikyti balkone nes noriu padaryti temperatūrų sviravimą. Nes pas mane kambarį rodo termometras kad 25 C. O lauke 20. Tai išnešiau balkonan savo orchidėja ir nezinau kiek laiko ja laikyti viena - dvi - tris dienas?
Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Lexus, mes jau apie tai kalbėjomės turbūt prieš kokius metus.
Pakartojau viską Ritatita zinutėje. Pas mus natūraliai temperatūrų skirtumas atsiranda rudenėjant. Galima dabar nešti į lauką, jei turi tinkamą uzuoveją, galima nenešti (pas mus Lt sakyčiau jos vis tiek dazniau jaučiasi geriau namuose nei lauke) - iki šildymo sezono pradzios pakankanka ir laiko, ir temepratūrų skirtumo augiant jas viduje. Ritaititai rekomendavau išneš tik dėl to, kad suprantu, namuose kazkodėl tokios sąlygos matyt nesusidaro. Tu vis bandai išpreivartaut tas gėles