QUOTE(Majukas_ @ 2016 02 06, 19:54)
Gal galite placiau papasakoti, kodel butent pasirinkote kintamas palukanas ir anuiteto grazinimo buda?
Kaip ir minėjau, karts nuo karto nueinu į seminarus apie finansus/paskolas, teko konsultuotis ir su nepriklausomais paskolų konultantais/ekspertais. Kiekvienas turi žinoti ir turėti avo finansinę strategiją, mūsų buvo būtent tokia. Palūkanų fiksavimas nelabai turi prasmės šiuo metu, nes viskas yra pakankamai dugne, labai sparčiu ir greitu tempu tikrai neužkils, o kai pradės kilti, jeigu bus reikalas, tada ir galima daryti fiksavimą. Jeigu galvojate, kad žinote daugiau už bankus ir taip išlošite - klystate. Bankai vienaip ar kitaip savo pelną pasiima. Bet palūkanų fiksavimas tinka tiems žmonėms, kurie nori tiksliai žinoti, kad kažkurį laikotarpį mokės tam tikrą fiksuotą sumą, nei daugiau, nei mažiau ir nebijo dėl to šiek tiek permokėti.
Dėl anuiteto - tokį būdą vienareikšmiškai rekomendavo net keli ekspertai. Linijinis yra tinkamas tik trumpalaikėj perspektyvoj (imant paskolą 1-5 metams). Bet čia kaip minėjau visa strategija, su daugybe rodiklių, skaičiavimų, lyginimų ir situacijų modeliavimų, todėl visko tikrai jums neatkartosiu.
Iš esmės vienas iš niuansų dėl linijinio būdo - pačioje pradžioje ten įmokos būna didžiausios, o tai reiškia, kad jūs didžiausią sumą mokate tada, kai pinigų perkamoji galia ir vertė yra didžiausia, o mažiausia dalį mokėsite tada, kai pinigai tikrai jau bus nuvertėję (nes tai vyksta nuolat). Antras dalykas susijęs su rizika - linijinio metodo įmokos didesnės ir tik vėliau mažėja, o kas nutiktų, jeigu pablogėtų jūsų finansinė situacija, netektumėt darbo ir t.t.?.. Anuiteto įmoka vis tik kažkiek mažesnė, todėl surinkti/gauti mažesnę sumą ir kažkaip kapstytis tikrai yra lengviau nei 100/200/300 eur didesnę. Kitas niuansas - linijinio būdo įmokos visada yra didesnės už anuiteto pirmus 10-15-20 metų. Jeigu tokio pačio dydžio įmokas mokėtumėte anuiteto būdu tuos pirmus kad ir 10 metų, jūsų paskola ir taip sutrumpėtų 2-6 metais, o tada paskaičiavę, kiek "permokėsite/sumokėsite palūkanų" bankui, tikrai nustebtumėt.
Bet visi žinom, kas mums geriausia ir kam kokia strategija tinkamiausia, čia buvo mūsų pasirinkimas, o šiaip visi turėtų žinoti ir susidėlioti savo planus.
Papildyta:
QUOTE(saulyteee @ 2016 02 07, 17:17)
Sveikos,
sakykite per kiek laiko sudarėte sutartį su banku?
ar ilgai tai užtrunka? ar dar deratės dėl kažkokių sąlygų (apart maržos)
Mums sulaukti pasiūlymų ir "pasivaikščioti" po bankus kol kas užtruko 2 savaites. Dabar prasidėjo 3 savaitė, tikimės jau pasirašyti sutartį.
O derėtis reikia dėl įvairių dalykų, kurie jums būtų aktualūs, pvz jeigu manote, kad turėsite atliekamų pajamų/santaupų, aiškinkitės, kokios sąlygos gražinti dalį paskolos be papildomų mokesčių. Kai kurie bankai leidžia tą daryti du kartus į metus, be jokių mokesčių ir sutarties keitimų (kas visada kainuoja tikrai nejuokingus pinigus), kai kurie kartą į metus. Taip pat gan svarbus niuansas, ar grąžinant papildomą paskolos dalį leidžia trumpinti terminą, ar tik mažinti įmokas (swedbankas pvz leidžia tik mažinti įmokas, trumpinti termino ne).
Dar pas bankus skiriasi sutarties mokestis, nepamirškite pasidomėti, koks jis (pas seb 0,4 nuo paskolos sumos, pas swedbanką nuo 0,3, kitų nesidomėjau).
Yra ir daugiau niuansų, kaip pvz kai kurie bankai liepia pas juos persinešti visas santaupas ir gauti atlyginimą būtent į jų banką, sudaryti pas juos pensijų kaupimo suratis, gyvybės draudimo, būsto draudimo ir t.t. Kiti žiūri laisviau ir tiek visko nereikalauja, leidžia pačiam rinktis, kur ką pirkti, ką daryti, kur draustis ir pan.. Tai tiesiog pasidomėkit.