QUOTE(Zirzille @ 2015 11 12, 18:34)
Aš dar nebuvau tikra, nes paskolos nepasiėmėm ir sutarties nepasirašėm, o jūs jau turit sutartį rankose, vadinasi, tikrai yra bankų, kurie bet kokioms palūkanoms maržą išskiria visam paskolos laikotarpiui
reikia tik pasidomėti ir kitais bankais, nelaukiant SEB'o malonės
Rašėt, kad pasiėmėt paskolą statyboms, mes kol kas susilaikėm, bet, greičiausiai, teks skolintis, nes iš savų neįstengsim visko padaryt. Gal galit papasakot plačiau, galit ir asmenine žinute, kaip atsiskaitoma šiam bankui už išleistą paskolos dalį? Ar už viską, ką perkate turit mokėti pavedimais per bankus arba išsirašyti sąskaitas? Banko vadybininkė sakė, kad nereikia, galima pirkti grynais ir pagrįsti išlaidas turto vertinimu, bet įdomu ar realybėje taip ir yra? Kaip jūs darote?
Papildyta:
Palūkanų daugiau gal ir neužlaužia, bet pajamas skaičiuoja iškart mažesnes - tiek, kiek gausite už antrus VPA metus.
Nordea nekelia tokios sąlygos, kad mokėti pavedimu, rinkti pirkimo čekius ar pan. taip, kaip ir jus informavo - pagrindinis dokumentas išleistų pinigų pagrindimui/įvertinimui yra turto vertinimas. Tik šioje vietoje yra vienas kabliukas - pvz. gauname pirmame etape 20 000 EUR, pasidarome už juos dalį darbų, tačiau įvertinus statinio vertę, vertė pakyla tik 5000 EUR lyginant su ankstesniu vertinimu. Tokiu atveju, bankas jau pradeda gilintis, kodėl vertė pakilo taip mažai. Ir tada reikia arba iš savo pinigų investuoti papildomai, kad pakelti vertę tiek, kad būtų gauta antra išmoka, arba rodyti pirkimo čekius, atliktų darbų sutartis ar pan., kad parodyti, kur visgi tie pinigai buvo išleisti.
Manau, bet kuriuo atveju, jeigu yra galimybė, reikėtų surinkti bent dalį čekių. Aišku, mokėjimas darbininkams beveik 100 proc. yra grynais, tai tokiais atvejais, aš prašau jų pasirašyti darbų atlikimo sutartį - bent tokią turėsiu kaip įrodymą, jei ką.