QUOTE(Sirenete @ 2015 11 17, 10:25)
Paprasčiausiai rūšiuoti ir atsirinkti, kaip kiekviena normali šalis daro. Juk pvz. Australija ir JAV neįsileidžia visų norinčių, o yra griežti kriterijai, kada žmogus gali tose šalyse apsigyventi.
Gailiu karo pabėgėlių, žudomų krikščionių, žmonių, priverstų bėgti iš savo tėvynės, įprastinių klimato ir buities sąlygų. Nuoširdžiai ir nemeluotai juos atjaučiu. Bet matant tą vis didėjančią jau agresyvėjančių migrantų jūrą darosi nejauku. Ką reikia daryti, nežino niekas, net didžiųjų šalių vadovai. Aišku viena, sentimentalumą, praskydusias emocijas teks pamiršti ir pradėti diferencijuoti tos minios žmones. Tai padaryti labai sunku. Bet visų įsileisti negalima, nes tai būtų Trojos arklys Europos viduryje.
Su Jūsų mintimis sutinku, rūšiuoti ir įsileisti tik tikruosius pabėgėlius be kriminalinės praeities, tačiau kaip vykdyti rūšiavimą, kai plūsta toks didžiulis žmonių srautas? Palikti plūduriuoti palaikiuose laiveliuose, kol bus patikrinti anksčiau atvykusieji? Manau, tokiu atveju daugelis savo eilės gyvi taip ir nesulauktų.
QUOTE(kackac @ 2015 11 17, 10:33)
"Nuo 2001-ųjų kova su islamo teroristais panaši į nesugebėjimą kambaryje surasti dramblį arba ne ligos, o simptomų gydymą. Politikai ir lėtapėdžiai biurokratai elgėsi kvailai ir leido terorizmui suvešėti, nes nekreipė dėmesio į tikrąsias jo šaknis, griežtai pareiškė iš Libano kilęs Amerikos mokslininkas ir eseistas Nassimas Nicholasas Talebas.
Teisingos mintys, deja, tuo nebuvo vadovautasi nei Afganistano, nei Čečėnijos karų atveju, nei dabar.